Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55

Wątek: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Coraz bardziej skłaniam się do eosa r. Jak myślicie czy cena w przyszłym roku znacząco spadnie, na jaką kwotę zakupu można liczyć może warto poczekać?

  2. #32
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Coraz bardziej skłaniam się do eosa r. Jak myślicie czy cena w przyszłym roku znacząco spadnie, na jaką kwotę zakupu można liczyć może warto poczekać?
    Cena zapewne ulegnie zmianie ale czy będzie to znaczące trudno wróżyć. Bezlustra tanieją bardziej niż lustrzanki ale trudno to uznać za jakąś regułę. Nie wiadomo też co Canon wypuści, to może mieć duży wpływ na ceny.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #33
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Spadek ceny bedzie zależał od sprzedaży. Jak będzie dobrze się sprzedawał to nie spadnie zbytnio chyba ze coś się pojawi co bedzie konkurencją u samego canona w co watpie lub okaże się niewypałem w co też watpie. Zobaczcie jak spadla cena 80d od momentu premiery a jak 6d2 choc mial pozniej premiere i jest krocej na rynku. Jedne tracą po 2-3 latach kilka (max lilkanascie) % a inne kilkadziesiąt %. Ciężko przewidziec co bedzie z z eos R.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 27-06-2019 o 08:31

  4. #34

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Nie wypowiem się na temat canona R ale posiadając lustrzankę Canona i bezlustro Sony to lustrzanka jednak bardziej się sprawdza. Bezlusterkowiec może i jest mniejszy ale za to niezbyt wygodny a ja nie mam wielkich rąk. kup sobie zamiast 24-105 np sigmę 35 1,4 zrobisz i portret na małej przysłonie i krajobraz, ostatnio robiłem nim cały ślub i wesele. ślub był w bardzo ciasnym urzędowym pomieszczeniu i dał radę. Jasny obiektyw ma sporo zalet przynajmniej w moim odczuciu. Poza tym do lustrzanek jest ogromna ilość obiektywów nowych i używanych więc to dodatkowa zaleta
    Ostatnio edytowane przez COD ; 27-06-2019 o 09:10

  5. #35
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Do R-ki, tez jest cała masa szklarni, mam 4 szkła i jedynie 24-105 to RF

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    No ale do bezlustra jakim jest R nie można podpiąć obiektywu do lustrzanki innej firmy jak Canon? Np tej sigmy art 35 1.4 ? Nie rozumiem tego stwierdzenia: "Poza tym do lustrzanek jest ogromna ilość obiektywów nowych i używanych więc to dodatkowa zaleta"

  7. #37
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie odnośnie wywoływania plików RAW w programie lightroom 6. Rozumiem, że z racji, że eos r to nowa puszka to program jej już nie obsługuje? jak jest z 6d mark ii?

    --- Kolejny post ---



    No właśnie jak jest naprawdę? Ja również słyszałem i czytałem dużo opinii, że 6d mark ii jest pod względem jakości obrazka gorszy od 6d, chociaż nie sądzę żeby tak było.
    lightroom ten aktualny działa jak najbardziej z canon 6dm2 jak on się teraz nazywa classic chyba, po sprawdzeniu potrzebujesz wtyczkę camera raw w wersji co najmniej 9.12
    Ostatnio edytowane przez nurkov ; 27-06-2019 o 10:25
    --
    Canon R6, 24-70 F2.8, 85mm F2.0, 100 F2.8 Macro, 150-600, lampy, osprzęty i inne drobiazgi

  8. #38

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    No ale do bezlustra jakim jest R nie można podpiąć obiektywu do lustrzanki innej firmy jak Canon? Np tej sigmy art 35 1.4 ? Nie rozumiem tego stwierdzenia: "Poza tym do lustrzanek jest ogromna ilość obiektywów nowych i używanych więc to dodatkowa zaleta"
    Pewnie można za pomocą przejściówek, jak poużywasz to zobaczysz o co chodzi. Kolejne klocki w systemie, jeden firmware działa inny coś kopie i tak to niestety jest - to są moje doświadczenia przeniesione z sony, ale myślę że przy canonie nie będzie inaczej. Obym się mylił. W mojej ocenie bezlusterkowiec ma kilka zalet i sprawdza się jako drugie body. Jak mam nim robić zdjęcia np dzieci, które przemieszczają się ruchem chaotycznym z prędkością dźwięku to naprawdę wymiękam. Widoczek, czy architektura ok. ale dynamiczne zdjęcia gdzie odległość obiektu zmienia się często względem aparatu to masakra. Może w Canonie jest to jakoś lepiej rozwiązane niż w sony - nie wiem nie miałem okazji używać.

  9. #39
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    No ale do bezlustra jakim jest R nie można podpiąć obiektywu do lustrzanki innej firmy jak Canon? Np tej sigmy art 35 1.4 ? Nie rozumiem tego stwierdzenia: "Poza tym do lustrzanek jest ogromna ilość obiektywów nowych i używanych więc to dodatkowa zaleta"
    A dlaczego niby nie można??? Przecież jest adapter EF--> RF; skoro mogłem podpisań Tamrony, Sigmy pod mocowania EF do luster, to chyba przez adapter z zestawu R-ki też się da... chyba, że o czymś nie wiem, ale przecież R-ka jest nawet gdzieniegdzie sprzedawana z Sigma-ami.

    Na marginesie: https://www.diyphotography.net/sigma...t-more-lenses/

  10. #40
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Dlatego jestem zdziwiony tym zdaniem COD które zacytowałem. Bylem przekonany ze w R znikną problemy z ff i bf i wszystkie szkła sigmy czy tamrona pasujące do ef beda z R przez przejsciowke śmigać.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •