Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Canon 6d mark ii
    Plusy:
    - znana ergonomia podobna do 70d,TAK
    - jeśli jakość zdjęć na poziomie 6d i 5d mark iii to dla mnie jest ona zadowalająca,Jakość z 6d2 jest spoko, ja się przesiadłem z 7d i jest super
    - wizjer optyczny,
    - super wydajna bateria,wbrew pozorom bez szału ale to dlatego że używam cały czas ekranu i LV
    - cena.
    Minusy:
    - rozmieszczenie punktów AF bardzo blisko centrum, konieczne przekadrowywanie tez się tego bałem ale używam LV non stop na i to likwiduje problem punktów AF i joysticka, przesiadłem się z 7d i brak joysticka był problemem i jak używam wizjera to rzeczywiście szału nie ma ale w LV problem znika
    - mniejsza celność AF w porównaniu z 7d to AF jest lepszy
    ja jestem zadowolony, pewnie pewne rzeczy mogłyby być lepsze ale R jest po prostu za droga na to co sobą reprezentuje, powyżej na czerwono moje uwagi
    --
    Canon R6, 24-70 F2.8, 85mm F2.0, 100 F2.8 Macro, 150-600, lampy, osprzęty i inne drobiazgi

  2. #22
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    wybacz moją dygresję, ale jakość zdjęć w wszystkiego co nowsze niż 7d i nie ma tej samej matrycy niż 7d będzie lepsze Miałem 7d przez chwilę i nie mogę powiedzieć, to był demon szybkości, ale ISO 400 było dla mnie na granicy używalności, a wyższe nie wchodziło już w grę; szumiał masakrycznie, zaryzykowałbym, że gorzej niż aktualne smartfony

  3. #23
    Dopiero zaczyna Awatar nurkov
    Dołączył
    Feb 2019
    Miasto
    Łódź
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    wybacz moją dygresję, ale jakość zdjęć w wszystkiego co nowsze niż 7d i nie ma tej samej matrycy niż 7d będzie lepsze Miałem 7d przez chwilę i nie mogę powiedzieć, to był demon szybkości, ale ISO 400 było dla mnie na granicy używalności, a wyższe nie wchodziło już w grę; szumiał masakrycznie, zaryzykowałbym, że gorzej niż aktualne smartfony
    ja lubiłem 7d za ergonomię i budowę jak wziąłem 6dm2 do ręki to jest przy nim jak zabawka, ale rzeczywiście na dzisiejsze czasy słabo jest, 6d ma niebo lepsze iso, 6400 wygląda lepiej niż 1250 na 7d.
    --
    Canon R6, 24-70 F2.8, 85mm F2.0, 100 F2.8 Macro, 150-600, lampy, osprzęty i inne drobiazgi

  4. #24
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez nurkov Zobacz posta
    ja lubiłem 7d za ergonomię i budowę jak wziąłem 6dm2 do ręki to jest przy nim jak zabawka, ale rzeczywiście na dzisiejsze czasy słabo jest, 6d ma niebo lepsze iso, 6400 wygląda lepiej niż 1250 na 7d.
    Ergonomia i szybkość 7d pierwszej, czy drugiej generacji jest świetna. Był to najszybszy aparat jaki miałem

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Z 6d i 6d2 to wciąż sprzeczne opinie czytam a w zasadzie nie o puszkach a samych matrycach z tych puszek. Jedni mówią ze matryca w 6d2 jest ciut lepsza ale bardzo porownywalna z 6d, a inni twierdzą ze w 6d2 wsadzono duzo gorszą matryce niz w poprzedniku co jest niechlubnym wyjątkiem canona gdzie następca ma gorszą matrycę od poprzednika.

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Mam jeszcze pytanie odnośnie wywoływania plików RAW w programie lightroom 6. Rozumiem, że z racji, że eos r to nowa puszka to program jej już nie obsługuje? jak jest z 6d mark ii?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Z 6d i 6d2 to wciąż sprzeczne opinie czytam a w zasadzie nie o puszkach a samych matrycach z tych puszek. Jedni mówią ze matryca w 6d2 jest ciut lepsza ale bardzo porownywalna z 6d, a inni twierdzą ze w 6d2 wsadzono duzo gorszą matryce niz w poprzedniku co jest niechlubnym wyjątkiem canona gdzie następca ma gorszą matrycę od poprzednika.
    No właśnie jak jest naprawdę? Ja również słyszałem i czytałem dużo opinii, że 6d mark ii jest pod względem jakości obrazka gorszy od 6d, chociaż nie sądzę żeby tak było.

  7. #27
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez marek2486 Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie odnośnie wywoływania plików RAW w programie lightroom 6. Rozumiem, że z racji, że eos r to nowa puszka to program jej już nie obsługuje? jak jest z 6d mark ii?

    No właśnie jak jest naprawdę? Ja również słyszałem i czytałem dużo opinii, że 6d mark ii jest pod względem jakości obrazka gorszy od 6d, chociaż nie sądzę żeby tak było.

    Nie wiem jak Lr6, ale może to pomoże: https://helpx.adobe.com/pl/camera-ra...d-cameras.html

    Co do jakości obrazka, bo miałem 6d mk I, a teraz mam 6d mk II i R, to moje subiektywne odczucie jest takie, że z 6d mk II obrazek jest jakiś taki plastikowy, nie znaczy, że zły, ale jednak uważam, że inaczej to wygląda niż w 6d mk I. Być może jest to wynikiem upchania większej ilości pikseli na tej samej wielkości matrycy. Generalnie jednak uważam, że w praktyce nie ma to większego znaczenia, a dużo bardziej ważne jest, aby zdjęcie było ostre lub trafione tam gdzie Ty chciałeś Ale wiadomo, każdy ma swoje priorytety

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Re: Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wiem jak Lr6, ale może to pomoże: https://helpx.adobe.com/pl/camera-ra...d-cameras.html

    Co do jakości obrazka, bo miałem 6d mk I, a teraz mam 6d mk II i R, to moje subiektywne odczucie jest takie, że z 6d mk II obrazek jest jakiś taki plastikowy, nie znaczy, że zły, ale jednak uważam, że inaczej to wygląda niż w 6d mk I. Być może jest to wynikiem upchania większej ilości pikseli na tej samej wielkości matrycy. Generalnie jednak uważam, że w praktyce nie ma to większego znaczenia, a dużo bardziej ważne jest, aby zdjęcie było ostre lub trafione tam gdzie Ty chciałeś Ale wiadomo, każdy ma swoje priorytety
    Rozumiem, że AF w całym kadrze w 6d mark II z racji większej liczby punktów krzyżowych jest duzo lepszy od tego z 6d mark I, ale czy dotyczy to rónież punktu centalnego? Jeżeli ta, to czy jest do duża różnica?

  9. #29
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Rozumiem, że AF w całym kadrze w 6d mark II z racji większej liczby punktów krzyżowych jest duzo lepszy od tego z 6d mark I, ale czy dotyczy to rónież punktu centalnego? Jeżeli ta, to czy jest do duża różnica?
    W 6d mk I używałem w zasadzie tylko centralnego, w 6d mk II najczęściej 9 punktów środkowych (taki kwadrat się z nich robił). Fotografując samoloty różnicy nie czułem.
    Jak podpinałem np. 50/1.4 albo 135/2 i chciałem mieć pewność, że trafi używałem Lv

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Re: Canon 70d zmiana na 6d mark ii czy eos r?

    Dzięki.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •