Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Yn600ex-rt ii

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Yn600ex-rt ii

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    A da się w ogóle?
    No z takimi czasami to raczej nie
    Ale wyłączyłbym ten hss i sprawdzić z min. możliwym czasem synchronizacji. Wtedy test byłby OK. Tak czy inaczej YN nie musi błyskać identycznie jak Canon. Swoją drogą to fajna lampa ta YN. Mam, używam i sobie chwalę. Właśnie mam zamiar kupić kolejną sztukę.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    Znajomy miał pierwszą wersje yn600 i też nie doświetlała w ttl przy odbitym.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    Zrobiłem jeszcze zdjęcia z lampami ustawionymi w manualu, ogniskowa 70mm tak aby obydwie lampy obejmowały ogniskową obiektywu. Palnik skierowany na wprost pełna moc i tak to wygląda.

    Canon:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7602.JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	1,51 MB
ID:	2411

    Yongnuo:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7603.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1,34 MB
ID:	2412

    Może różnica nie jest ogromna ale jednak lampa błyska ciut słabiej od Canona i dlatego pytanie czy ten typ tak ma? Wydaje mi się że trochę większa różnica jest przy odbijaniu światła np. od sufitu niż przy błyskaniu na wprost, ale co by tu nie mówić spodziewałem się więcej po lampie z liczbą przewodnią 60. Chyba że zbyt wiele wymagam od "chińczyka". Kontaktowałem się już ze sprzedającym i twierdzi że te lampy są bardzo mocne więc nie powinno być problemu z brakiem światła. Co myślicie?

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    Musiałbyś porównać z inną yn600 czy jest taka sama czy mocniejsza. Z patametrow to powinna miec większą moc od canona no ale...

  5. #15

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Ja mam yn ale nie mam canona więc porównać nie mogę. Nie mniej w domu w dzień jak robie blyskajac w sufit przy 20mm na lampie to przy obiektywie 100mm do przrslony 5.6 jest ok a powyzej zaczyna stopniowo brakowac mocy.
    Przy jakim czasie migawki i ISO? Jeśli 1/250 i ISO 100 to się zgadza ładnie doświetla przy podanych przez Ciebie parametrach. Przy wzroście przysłony do 8.0 jest jeszcze akceptowalnie ale już widać braki mocy.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    Dokładnie 1/250 ISO 100 jest tak jak piszesz. Oczywiscie zalezy od ilosci swiatla w pomieszczeniu i tego czy błyskam pionowo w sufit czy bardziej sufit i tył...

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    a jak skompensujesz moc lampy to jest dobrze?
    ebe ebe

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    a jak skompensujesz moc lampy to jest dobrze?
    No z tego co wcześnie pisał i pokazał to kompensacja na maxa w górę nic nie daje ani też ustawienie lampy na manual i moc na maxa czyli wynikałoby ze lampa juz blyska na maxa.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    Czego wymagać od chińczyka, na tych yn nawet plastik jest jak na zabawkach mojego syna. Elektronika też pewnie nie błyszczy.

  10. #20

    Domyślnie Odp: Yn600ex-rt ii

    To jeszcze takie szybkie pytanie.. jak to jest z tą liczbą przewodnią. YN600EX-RT II ma 60 przy 200mm, a Canon 580EX II 58 ale przy 105mm. Czy z tego wprost nie wynika że Yongnuo będzie słabsze? Bo gdy ustawimy Yongnuo na te 105mm to na 60m (ISO 100, f/1) nie doświetli bo światło będzie bardziej rozproszone. Czy dobrze to kombinuję czy coś mi się pomieszało? Wygląda na to, że to taki sprytny chwyt marketingowy Tylko czy nowa 600 canona też jest słabsza od 580??

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •