Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

  1. #21
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    O co chodzi z tym tygrysem ? Gdzie to odszukać ?

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak dla mnie WSZYSTKIE z prawej kolumny są przeostrzone. Powszechna krytyka na dwóch forach zdjęcia z tygrysem powinna ci dać do myślenia. Przeginasz z ostrością. To się żle ogląda. Jak widać ocena stopnia wyostrzenia jest subiektywna. Tak jak np jak wysokie ISO może być używane. Jeden powie, że w danym modelu aparatu można pracować do max 1600, a kto inny powie, że można spokojnie, z dobrym efektem pracować na 6400.
    No cóż mogę,.... pisałem, .... powtarzam

    1.
    Prawe górne to RAW :
    -zestaw pierwszy wywołany w ACR/PS
    -zestaw drugi wywołany w DxO PhotoLab
    w oby przypadkach w ustawieniach domyślnych (z wyłączonym ostrzeniem, mikrokontrastem itd)

    2.
    RAW mogę podesłać byś sam wywołał

    3.
    Po to producenci tworzą coraz lepsze matryce (gęstość, ...), usuwają filtr AA, tworzą coraz lepsze obiektywy systemowe
    by otrzymywać coraz bardziej szczegółowe/ostre zdjęcia.
    A to zdjęcie było na A7R3 z obiektywem GM

    Dla mnie też było duże zaskoczenie gdy po 5D3 (z obiektywami L) zobaczyłem pierwsze zdjęcia z A7R2 z obiektywami systemowymi

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-06-2019 o 13:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    O co chodzi z tym tygrysem ? Gdzie to odszukać ?
    http://klubkm.pl/forum/showthread.php?t=59863&page=97 mnie więcej tu.

  4. #24
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Po to producenci tworzą coraz lepsze matryce (gęstość, ...), usuwają filtr AA, tworzą coraz lepsze obiektywy systemowe
    by otrzymywać coraz bardziej szczegółowe/ostre zdjęcia.
    Szczegółowe - tak. Ostre - to nie to samo co szczegółowe.
    Mozna mieć przeostrzone zdjęcie 800x1200 pikseli, mozna mieć nieostre zdjęcie 4000x6000 pikseli. Tak czy nie? Pierwsze będzie ostre ale detalu mało. Drugie z detalem, ale nieostre.
    Ilość detalu a ostrośc to nie to samo. Co sam zresztą udowadniasz. Bo mając ten sam plik (ten sam aparat, ten sam obiektyw) otrzymujesz zdjęcie o określonej ilośc detalu. Wyastrzanie krawędzi nie powoduje zwiększenia ilości detalu, a przesada w tej kwestii wręcz odpycha od efektu końcowego.
    Każdy ma tam jakieś swoje progi akceptacji, moje progi zdecydowanie przekraczasz. Nie pomylę się jesli zaszufladkuję cię do najbardziej ortodoksyjnych fanów ostrości (a sporo zdjęć w życiu widziałem ). Zdecydowanie przesada. Zastanów się, wyciągnij wnioski. Jeśli wszyscy ci piszą, że jesteś pijany to może jesteś? Nie chciałem się mieszać do wątków z tygrysem, bo uważam, że częsciowo zawiniło narzędzie, którego nie znałeś (nowy program). To że na ustawieniach fabrycznych wypluwa takie obrazki to nie znaczy, że tak trzeba go stosować. Są tam przecież jakieś suwaczki. Jak widać szukasz kolejnych programów do ostrzenia. Tego nie uleczymy
    Zdecydowanie częstsza chorobą jest doszukiwanie się szumu, na to cierpi zdecydowanie więcej osób.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-06-2019 o 18:48
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Szczegółowe - tak. Ostre - to nie to samo co szczegółowe.
    Mozna mieć przeostrzone zdjęcie 800x1200 pikseli, mozna mieć nieostre zdjęcie 4000x6000 pikseli. Tak czy nie? Pierwsze będzie ostre ale detalu mało. Drugie z detalem, ale nieostre.
    Ilość detalu a ostrośc to nie to samo. Co sam zresztą udowadniasz. Bo mając ten sam plik (ten sam aparat, ten sam obiektyw) otrzymujesz zdjęcie o określonej ilośc detalu. Wyastrzanie krawędzi nie powoduje zwiększenia ilości detalu, a przesada w tej kwestii wręcz odpycha od efektu końcowego.
    Każdy ma tam jakieś swoje progi akceptacji, moje progi zdecydowanie przekraczasz. Nie pomylę się jesli zaszufladkuję cię do najbardziej ortodoksyjnych fanów ostrości (a sporo zdjęć w życiu widziałem ). Zdecydowanie przesada. Zastanów się, wyciągnij wnioski. Jeśli wszyscy ci piszą, że jesteś pijany to może jesteś? Nie chciałem się mieszać do wątków z tygrysem, bo uważam, że częsciowo zawiniło narzędzie, którego nie znałeś (nowy program). To że na ustawieniach fabrycznych wypluwa takie obrazki to nie znaczy, że tak trzeba go stosować. Są tam przecież jakieś suwaczki. Jak widać szukasz kolejnych programów do ostrzenia. Tego nie uleczymy
    Zdecydowanie częstsza chorobą jest doszukiwanie się szumu, na to cierpi zdecydowanie więcej osób.
    Z serii (takich "samych") zdjęć wybrałem trochę nieostre (lewe górne) i ostre (prawe górne) w obu pierwszych zestawach.
    Chodziło o sprawdzenie jak sobie radzą programy wyostrzające, jak bardzo różni się zdjęcie "wyostrzone" (przez DxO FotoLab i ACR/PS Topaz) od zdjęcia "ostrego" wprost z matrycy

    Po prostu ściągnij jakiegoś RAWa z A7R3 z dobrym obiektywem, wywołaj i zobacz 1:1 na ekranie, mogę też podesłać moje (prawe górne !)

    Ale jest też prawdą że jestem (na ogół) fanem ostrości.
    To był jeden z głównych powodów przejścia na matrycę R

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #26
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Pozostaniemy przy swoim zdaniu.
    Ja (w tym przypadku) patrzę na ten słup energetyczny na pierwszym planie. To czarna krecha. Jak obok mam obrys z białych pikseli podbijający kontrast to jest źle i tyle (wg mnie).
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #27

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    A tak na marginesie, to jest blok nr 10, widziany z północnego zachodu - biorąc pod uwagę ustawienie linii WN - typuję, że z okolicy Rety Śm.
    Pozdr

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pozostaniemy przy swoim zdaniu.
    Ja (w tym przypadku) patrzę na ten słup energetyczny na pierwszym planie. To czarna krecha. Jak obok mam obrys z białych pikseli podbijający kontrast to jest źle i tyle (wg mnie).
    ok, mnie też wnerwia halo.
    Uwierz, nie jest łatwo "wytrzymywać ze sobą" gdy jest się fanem ostrości i robi się czasem duże wydruki.
    Zmieniam/sprzedaję szklarnię, mam teraz "nowy" ciężki 70-200, nie jest łatwo zrobić naprawdę ostre zdjęcie (200mm) mimo stabilizacji stąd ocena "co robi" nowy Topaz Sharpen AI w porównaniu do DxO PhotoLab2 którą to wywoływaczkę bardzo często używam.
    Dużo różnych testów, pozostaję przy DxO, funkcja Lens Sharpness lepiej sobie radzi.

    Przykład "co robi z ostrością" matryca A7R3 + 200mm (70-200GM) na pełnej "dziurze" i jak sobie radzi Lens Sharpness (LS) przy ustawieniach domyślnych ze zdjęciem ostrym i zdjęciem nieostrym

    1.
    Ustawienie DxO, wyłączone : odszumianie, kontrasty, aberracja, unsharp mask, Moire, ClearView, Lens Sharpness
    f/2.8, 1/125, ISO 640, RAW -> DxO PhotoLab2
    2.
    Z zestawu zdjęć wybrane jedno "ostre" i jedno "nieostre".
    Dla obu :
    a. crop (o szerokości) 1000 pix -> *.jpg -> canon-board
    b. Lens Sharness ON (0,50,50)-> canon-board
    3.
    Na zdjęciach od góry;
    - widok ogólny (cały kadr)
    - "ostre", LS ON
    - "ostre", LS OFF
    - "nieostre", LS ON
    - "nieostre", LS OFF

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00216_full.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	785,3 KB
ID:	2378

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00216-OO.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	856,1 KB
ID:	2379
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00216-ON.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	789,7 KB
ID:	2380
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00220-NO.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	845,0 KB
ID:	2381
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00220-NN.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	780,4 KB
ID:	2382

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-06-2019 o 08:24
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez marlo Zobacz posta
    A tak na marginesie, to jest blok nr 10, widziany z północnego zachodu - biorąc pod uwagę ustawienie linii WN - typuję, że z okolicy Rety Śm.
    Pozdr
    Służby specjalne ?
    Tak, to prawda.

    Czyżbyś był "z okolicy" ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #30

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Służby specjalne ?
    Tak, to prawda.

    Czyżbyś był "z okolicy" ?

    jp
    Bez obaw, to bardziej specyfika zawodu arch-proj. + uprawianie foto-dokumentu. Ale muszę tam się zapuścić na rowerze, bo tereny ładne. Zwykle zahaczam jedynie Paniówki albo przez Gniotek od strony Podlesia...
    Mieszkam w M-cach

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •