Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

  1. #11
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    bardziej specjalizowane rozwiązania które np. likwidują banding...
    Jaki program masz na myśli?

  2. #12
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Dobra robota.
    Drodzy malkontenci z pewnych rzeczy nigdy się nie wyrasta, a gdyby nawet tak było,to nie musicie nas o tym fakcie informować.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Jaki program masz na myśli?
    kiedyś męczyłem zdjęcie z 5DI ze sporym bandingiem i wyczytałem że plugin do odszumiania Topaza usuwa banding od 5DI (mówimy tu o banding noise czyli o pionowych i poziomych liniach pojawiających sie w rownych odległościach), a dfine z nika nie usuwa - coś w tym rzeczywiście było - odszumione topazem było odrobinę lepze jeśli chodzi o banding ale ogólnie gorsze tzn tam gdzie bandingu nie było tam wolałem delikatniejsze odszumianie z nika - ogólne mz dotyczy to ekstremalnych przypadków gęste filtry i minutowe naświetlania i pewnie high iso (ale nie wiem bo zwykle nie używam wysokiego iso) - w odszumiaczu topaza jes zakładka debanding, ptaszki na pionowy i poziomy oraz można określić odległośc między liniami.

  4. #14
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Dzięki za odpowiedź. Ja czasem walczę z bandingiem z 5dmkII "domowymi sposobami" (głównie na niebie po użyciu różnych filtrów z maskami gradientowymi

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. Ja czasem walczę z bandingiem z 5dmkII "domowymi sposobami" (głównie na niebie po użyciu różnych filtrów z maskami gradientowymi
    wnioskuję że pewnie masz na myśli color banding to trochę inny temat ale też potrafi napsuć krwi (pod koniec postprocesu) - najprostsze sposoby to przejść na 16 bitów/kanał , a jak nic nie pomaga to dodać trochę szumu

  6. #16

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Nik Dfine usuwa, a raczej rozbija banding pionowy i poziomy, funkcja ta jest troszkę ukryta, ale jest i całkiem dobrze działa. Niestety obecny, trzeci właściciel tego oprogramowania, czyli DxO nie robi kompletnie nic żeby udoskonalić ten mechanizm, a szkoda.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Nik Dfine usuwa, a raczej rozbija banding pionowy i poziomy, funkcja ta jest troszkę ukryta, ale jest i całkiem dobrze działa. Niestety obecny, trzeci właściciel tego oprogramowania, czyli DxO nie robi kompletnie nic żeby udoskonalić ten mechanizm, a szkoda.
    no popatrz czlowiek się uczy całe życie i umiera głupi ale na usprawiedliwienie dodam ze mój nik gada po polsku czego zwykle w programach nie lubię bo sie trzeba domyślać co ma program na myśli i jakiś idiota przetłumaczył "debanding" jako "odszumianie" na szczęście instrukcji obsługi nie przetłumaczyli zobaczymy przy okazji jak to działa i czy sobie samo sprofiluje odległość między liniami bandingu - w sumie to dobrze bo nie mam potrzeby uzywania niczego bardziej skomplikowanego niż dfine.

  8. #18

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Żeby nie zaśmiecać tego wątku, to tak na szybko, dobrze jest przed użyciem tych suwaków zresetować zakładkę Pomiar i dopiero kombinować z nimi na warstwie. Następnie odpalić Dfine ponownie, zresetować i zmierzyć szum ręcznie na tym obszarze na nowej warstwie z użyciem masek. Sorry za offtop.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Czy ktoś może ocenić skuteczność/jakość Topaz DeNoise AI ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #20
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: wyostrzanie : Topaz Sharpen AI vs DxO PhotoLab2

    Jak dla mnie WSZYSTKIE z prawej kolumny są przeostrzone. Powszechna krytyka na dwóch forach zdjęcia z tygrysem powinna ci dać do myślenia. Przeginasz z ostrością. To się żle ogląda. Jak widać ocena stopnia wyostrzenia jest subiektywna. Tak jak np jak wysokie ISO może być używane. Jeden powie, że w danym modelu aparatu można pracować do max 1600, a kto inny powie, że można spokojnie, z dobrym efektem pracować na 6400.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •