Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    Cześć. Właśnie się zastanawiam nad zakupem jakiegoś obiektywu pod matrycę APS-C do robienia macro. Upatrzyłem sobie SIGMA 105mm F2.8 EX DG OS HSM Macro w dobrej cenie ale właśnie mi go ktoś sprzątnął z przed nosa. Jest do kupienia jeszcze jeden ale już sporo droższy Zastanawiam się nad modelem starszym Sigma 105 mm f/2.8 EX DG Macro bez OS i w testach dostał minimalnie wyższe noty od następcy ale na moim poziomie to podejrzewam nie ma znaczenia. Widziałem sample z obu modeli i bardziej mi się podobają ze starszego obiektywu. Może coś ewentualnie Canona lub jakiś dobry zoom macro w cenie do 1000zł. Generalnie jestem zielony i proszę o poradę. Macro robiłem kilka lat temu aparatem fuji s200 z Raynoxem a teraz mam Eos M5 z adapterem EF, EF-S.
    Ostatnio edytowane przez Galipette ; 12-06-2019 o 16:26

  2. #2
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    Mogę śmiało polecić starą, ale bardzo ostrą konstrukcję - Sigma 70 mm f/2.8 DG Macro (zarówno do cropa jak i ff). Stosunek ceny do jakości nie do pobicia

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Cześć. Właśnie się zastanawiam nad zakupem jakiegoś obiektywu pod matrycę APS-C do robienia macro. Upatrzyłem sobie SIGMA 105mm F2.8 EX DG OS HSM Macro w dobrej cenie ale właśnie mi go ktoś sprzątnął z przed nosa. Jest do kupienia jeszcze jeden ale już sporo droższy Zastanawiam się nad modelem starszym Sigma 105 mm f/2.8 EX DG Macro bez OS i w testach dostał minimalnie wyższe noty od następcy ale na moim poziomie to podejrzewam nie ma znaczenia. Widziałem sample z obu modeli i bardziej mi się podobają ze starszego obiektywu. Może coś ewentualnie Canona lub jakiś dobry zoom macro w cenie do 1000zł. Generalnie jestem zielony i proszę o poradę. Macro robiłem kilka lat temu aparatem fuji s200 z Raynoxem a teraz mam Eos M5 z adapterem EF, EF-S.
    W rozsądnej cenie masz canona 100/2.8 macro. Nie L.
    Ewentualnie możesz pomyśleć o tamronie 90/2.8 macro ale osobiście celowałbym jednak w canona.

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    Jeszcze jedno pytanko. Co będzie bardziej komfortowe w użytkowaniu 70mm, 105mm czy 150 mm wszystkie oczywiście macro. Chodzi mi jeszcze po głowie Sigma 150 mm f/2.8 EX DG HSM APO Macro. Co można lepiej wykorzystać w codziennym użytkowaniu poza macro - do portretów, ew elementów krajobrazu?
    Ostatnio edytowane przez Galipette ; 12-06-2019 o 17:11

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanko. Co będzie bardziej komfortowe w użytkowaniu 70mm, 105mm czy 150 mm wszystkie oczywiście macro. Chodzi mi jeszcze po głowie Sigma 150 mm f/2.8 EX DG HSM APO Macro. Co można lepiej wykorzystać w codziennym użytkowaniu poza macro - do portretów, ew elementów krajobrazu?
    Canon 100/2.8 albo Tamron 90 macro.

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar Epikur
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    24

    Domyślnie Odp: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanko. Co będzie bardziej komfortowe w użytkowaniu 70mm, 105mm czy 150 mm wszystkie oczywiście macro. Chodzi mi jeszcze po głowie Sigma 150 mm f/2.8 EX DG HSM APO Macro. Co można lepiej wykorzystać w codziennym użytkowaniu poza macro - do portretów, ew elementów krajobrazu?
    150 OS była bardzo fajna. Jest na tyle szybka że nadaje się do sportu i dynamicznej przyrody(w granicach rozsądku). Już niestety nie produkują, ale może uda się dostać jakąś używkę, choc raczej nie za 1000zł.

    Jednak bardziej uniwersalna będzie Sigma 105 OS Macro. Można ją dostać nową nie śmiganą za 1890 zł (można coś utargować). Jest rewelacyjna zarówno do macro jak i do portretu, a stabilizacja się naprawdę przydaje.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    Im dłuższa ogniskowa, tym dalej można odsunąć aparat od obiektu fotografowanego. Dłuższa ogniskowa to mniejsza GO, ale piękne rozmycie tła. Szczególnie w APS-C jest trudno takie uzyskać.

  8. #8
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    Jeżeli wybrałbym 105 sigmy to model bez stabilizacji starszy za ok 800 czy 300-400 dołożyć i nowszy ze stabilizacją?

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    161

    Domyślnie Odp: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    To kwestia tego jak podejdziesz do makro, ja 99,9 % zdjęć robię ze statywu więc stabilizacja mi nie jest potrzebna.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Obiektyw do Macro - stałka czy jakiś zoom do 1000 zł

    A może warto rozważyć Canon EF-s 60 mm f/2.8, używany spokojnie można kupić w tej cenie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •