Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: RODO na zawodach szkolnych?

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: RODO na zawodach szkolnych?

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    To jeśli do utrwalania wizerunku potrzeba zgody to czy używanie kamerek samochodowych nie byłoby zakazane? Przecież jadąc ulicą utrwalam wizerunki wszystkich uczestników ruchu w tym pieszych a używanie kamerek nie jest zabronione mowiono o tym w telewizji w programach o rodo - zabronione jest rozpowszechnianie takich nagrań np na yt. Ogólnie yeraz z tym rodo to masakra i nikt do końca nie wie co wolno a czego nie wolno.
    z ustawy: http://www.prawoautorskie.pl/roz-10-...del-informacji

    https://www.fotopolis.pl/warsztat/po...ie-watpliwosci

    oczywiście kwestia zgody na utrwalanie wizerunku nie jest kwestią ogólnoprawną z tego co mi wiadomo, a chodziło mi raczej o kwestię w szkole, jak rozumiem, na zamkniętej imprezie. kamerki w aucie jak bym podciągnął pod kwestię Art 81 ust 2 pkt 2 ustawy o prawie autorskim.

    powiem jeszcze raz - najlepiej jest podejść do dyrektora i wyjaśnić sytuację. jeśli jest człowiekiem nie powinien robić problemu, ale wiadomo, z tym bywa różnie. tak sobie rozkminiam, to będąc rodzicem możesz być na tych zawodach i robić foty swojemu dziecku. z pewnością Cię nie wyproszą, bo nawet nie mogą, jeśli nie będziesz łamał jakiś zasad współżycia społecznego. inaczej będzie sytuacja wyglądała jak będziesz robił foty nauczycielom i będziesz im aparat podtykał pod nos, w takiej sytuacji również bym się zdenerwował.

    EDIT: tu jest fajnie i krótko napisany tekst, który warto przeczytać: https://www.sfk.org.pl/czy-rodo-chroni-nasz-wizerunek/
    Ostatnio edytowane przez p0m ; 10-06-2019 o 08:47
    ebe ebe

  2. #12
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: RODO na zawodach szkolnych?

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    W wielu szkołach na początku roku rodzice dostają kwity do podpisania, ze zgadzają się lub nie na publikacje wizerunku dziecka, w tym właśnie takiego wizerunku powstałego podczas konkursów/ zawodów szkolnych. Najlepiej spytaj się w dyrekcji jak szkoła uregulowała tę kwestię.
    Tylko, że TE ZGODY są dla szkoły, a nie dla wszystkich Rodziców...
    Nie znam się dokładnie na przepisach to regulacyjnych, ale jeśli Dyrekcja zabrania kamery lub lustrzanki, to i smartfonów to samo powinno dotyczyć
    Ja tam bym dymu z tego nie robił, że ktoś kreci swoje dziecko i przy przy okazji moje.
    Ostatnio byłem na turnieju piłkarskim dla dzieci i fotografowałem przede wszystkim swoje dziecko, ale nie da się uniknąć, aby w kadrze nie znalazły się tez inne dzieci.

    Ja mam podejście takie, że jak publikuje zdjęcie (prywatnie, np. na FB), gdzie są dzieci, które można rozpoznać to zawsze pytam się ich rodziców czy nie mają nic przeciwko temu.

  3. #13
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: RODO na zawodach szkolnych?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja mam podejście takie, że jak publikuje zdjęcie (prywatnie, np. na FB), gdzie są dzieci, które można rozpoznać to zawsze pytam się ich rodziców czy nie mają nic przeciwko temu.
    Publikacja to już inne zagadnienie. Tu chodzi o sam fakt rejestracji.
    Impreza szkolna ale wstęp wolny, każdy z ulicy wejść może. Na zamkniętych imprezach na biletach jest napisane że wchodząc na salę z tym biletem wyrażasz zgodę na publikację swego wizerunku.
    Ale imprezy otwarte? Marsz Wolności bądź Równości? Ktoś kogoś tam o zgodę pyta? Grozi za to jakaś kara gdy się fotografuje?
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: RODO na zawodach szkolnych?

    Cytat Zamieszczone przez pe.en.de Zobacz posta
    Ale imprezy otwarte? Marsz Wolności bądź Równości? Ktoś kogoś tam o zgodę pyta? Grozi za to jakaś kara gdy się fotografuje?
    raczej możesz robić zdjęcia. zawsze możesz zostać wyproszony przez organizatora eventu, jeśli Twoja obecność nie będzie tam widziana. tak wgl zadajesz pytania, na które znajdziesz odpowiedź w linkach, które Ci powyżej zadałem.
    ebe ebe

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: RODO na zawodach szkolnych?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tylko, że TE ZGODY są dla szkoły, a nie dla wszystkich Rodziców...
    Jeśli mam być fotografem szkolnej imprezy z ramienia szkoły, to o takie zgody właśnie mi chodzi.

  6. #16
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: RODO na zawodach szkolnych?

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Jeśli mam być fotografem szkolnej imprezy z ramienia szkoły, to o takie zgody właśnie mi chodzi.
    Jeśli tak, to tak

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •