Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

Widok wątkowy

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

    Witam,
    tak się jakoś wydarzyło, że zdecydowałem się po latach z lustrzankami canona na zakup EOS R. Generalnie mam całkiem ok wrażenia, natomiast nie jestem przekonany czy z moim obiektywem wszystko jest jak należy. Czy jest tutaj ktoś, kto posiada sprzęt z daną konfiguracją i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat?

    A więc do rzeczy, w zasadzie mam 3 uwagi i nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza czy niedoróbki czasu dziecięcego.

    1. Materiał na obiektywie w miejscu gdzie znajduję się stabilizacja i wybór metody af najzwyczajniej w świecie potrafi wydać z siebie dźwięk "trzaśnięcia" w momencie mocniejszego dotknięcia go, tzn często zdarza mi się, że gdy aparat leży, a ja chwytam go w dłoń robię to właśnie podnosząc aparat przez obiektyw i wtedy czuć że coś nie zostało najwidoczniej dobrze spasowane bo potrafii...wydać z siebie dźwięk delikatnego trzasku.

    2. Stabilizacja...czy u was również działa...yyy bezgłośnie? Kompletnie nic nie słychać?

    3. Tubus od zooma delikatnie się rusza w każdym kierunku jeżeli go dotkniemy, natomiast mam tak, że w momencie gdy robię zdjęcie lewą reką trzymam końcówke obiektywu i niestety wtedy czuć ten delikatny ruch tego elementu obiektywu co trochę irytuję i kojarzy się z taniością.

    Pytanie czy to tylko mój egzemplarz tak ma i go reklamować czy każdy??
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 08-06-2019 o 11:35
    Szlakiem fotografii / Blog: Facebook / Instagram
    Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon EOS R / Canon RF 24-105 F4 IS USM

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •