Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

Domyślnie Odp: Canon EOS R + RF 24-105 IS USM - Problem z obiektywem

Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Zmacałem dziś sprzęt i żadnych dziwnych luzów, ani też trzasków.
    Ja również odebrałem już swój po gwarancji i z nowym obiektywem również wszystko gra jak należy!
    My gallery: FLICKR / My photography: BLOG

My Flickr groups: Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon - Polish users
    My cameras: Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon 24-105mm F4.0 IS USM

Pełne uzależnienie Awatar Bangi
    Miasto
    Kraków

Cytat Zamieszczone przez miwt Zobacz posta
    Ja również odebrałem już swój po gwarancji i z nowym obiektywem również wszystko gra jak należy!
    No to dobrze się skończyło. Swoją droga ciekawy przypadek Cię spotkał.
    Wymienili Ci na gwarancji body i szkło?

No to dobrze się skończyło. Swoją droga ciekawy przypadek Cię spotkał.
    Wymienili Ci na gwarancji body i szkło?
    Tak, komplet był zakupiony w zestawie więc również zestaw musiał być wymieniony cały ze względu na numery seryjne obiektywu wybite na pudełku

My Flickr groups: Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon - Polish users
    My cameras: Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon 24-105mm F4.0 IS USM

Pełne uzależnienie Awatar Bangi
    Miasto
    Kraków

Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie.

Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie.
    Nie ma żadnego problemu!

W sumie dziś podczas spaceru zauważyłem pewien użytkowy problem, a mianowicie wiąże się on z trybem gotowości do pracy. O ile w przypadku serii 5 można używać aparatu w trybie gotowości a przystawienie go do oka odrazu generowało podgląd o tyle w przypadku bezlusterkowców generalnie brakuje mi takiej opcji. Tzn wyłączenie aparatu nie generuję podglądu wizjera, a z kolei włączenie go i próba noszenia z ekranem który wygasa w nieskończonośc kończy sie samoczynnym uruchamianiem go poprzez dotyk z klatką piersiową podczas zwykłego chodzenia. Można oczywiście zamknąć ekran, ale z tego co zauważyłem przez cały czas świeci się wtedy wizjer, a nie tylko w momencie przystawienia go do oka. Czy coś przeoczyłem czy może da się w jakiś inny sposób utrzymywać aparat w trybie gotowości bez nadmiernego drenażu baterii?

ps.
    Ok, znalazłem połowiczne rozwiązanie problemu, zamknięty ekran lcd i w ustawianiach oszcz. energii -~> wizjer wyłącz. Powoduję to aktywację wizjera tylko w momencie przyłożenia go do oka. Chociaż w zasadzie to nic to nie daje bo aparat w momencie zbliżenia do ciała (podczas noszenia na szyi) cały czas poprzez czujnik pod wizjerem aktywuję wizjer :/
    Ostatnio edytowane przez miwt ; Wczoraj o 19:01

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów