Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Co po 30d ?

  1. #1

    Domyślnie Co po 30d ?

    Witam
    posiadam 30d od kilku lat i wypadało by kupić coś mniej szumiącego szybszego i nowszego.
    puszka może być używana do około 2000pln
    co polecacie i proszę mnie nie przekonywać do FF
    mam takie szkiełka 70-200 f/4 IS,17-55 f/2.8 IS,50 f/1.8 STM
    Ostatnio edytowane przez norix ; 04-06-2019 o 17:27

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Co po 30d ?

    M50 i życie stanie się prostsze
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    60d w fajnym stanie kupisz za 900 zł. Dobra matryca, af wszystkie punkty krzyżowe, odchylany ekran, bardziej kompaktowy.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    60d w fajnym stanie kupisz za 900 zł. Dobra matryca, af wszystkie punkty krzyżowe, odchylany ekran, bardziej kompaktowy.
    xd 18mpix w canonie to dobra matryca? chyba nie.

    szkoda, że masz tego 17-55, bo bym polecił FF. między 30d a 6d mark 1 różnica jest kolosalna. jeśli chcesz lustro to szukaj używki 80d, nowe 200d lub m50.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    60d w fajnym stanie kupisz za 900 zł. Dobra matryca, af wszystkie punkty krzyżowe, odchylany ekran, bardziej kompaktowy.
    xd 18mpix w canonie to dobra matryca? chyba nie.

    szkoda, że masz tego 17-55, bo bym polecił FF. między 30d a 6d mark 1 różnica jest kolosalna. jeśli chcesz lustro to szukaj używki 80d, nowe 200d lub m50.
    ebe ebe

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    M50 - nowa matryca, dobry AF z eye-af, szybka seria.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    M50 to nowy bagnet i trzeba wymienić szkła, bo przez adapter sa nieporęczne. Seria xxxd jest z niższej serii. 80d może się nie zmieścić w budżecie.
    18mpix? Robiłem zdjęcia na tej matrycy i w sumie OK. Jeśli ktoś ma duże wymagania co do jej możliwości to pewnie powinien pomyśleć o jakiejś współczesnej puszce, ale to już nie w takim budżecie.

    W tej chwili jeśli ktoś chce kupić niedrogi aparat z bdb możliwościami obrazowania to tylko używany 6d za 2500-3000 zł. Kolega jednak nie chce FF. Czego zupełnie nie rozumiem W cropie na dzień dzisiejszy szukałbym raczej kompaktowości dlatego fuji albo canon M, ale to wiąże się z wymianą obiektywów.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    M50 to nowy bagnet i trzeba wymienić szkła, bo przez adapter sa nieporęczne.
    Ogólna długość szkła i body będzie taka sama w lustrze jak i m50. O AF nawet nie będę pisał bo to nawet nie przepaść - raczej Rów Mariański.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    60d w fajnym stanie kupisz za 900 zł. Dobra matryca, af wszystkie punkty krzyżowe, odchylany ekran, bardziej kompaktowy.
    Że jak ? "Dobra matryca" ? "Bardziej kompaktowy" ? Od czego ma lepszą matryce i od czego jest bardziej kompaktowy ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    M50 to nowy bagnet i trzeba wymienić szkła, bo przez adapter sa nieporęczne.
    A tak w ogóle to wiesz co oznacza termin Flange focal distance ??? https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance że piszesz takie bajki o wymianie szkieł i mniejszej poręczności M50 ??? Dla wielu osób mały bezlusterkowiec z małym obiektywem to ideał. No ale bez DSLRa to dziś zdjęcia już się nie da zrobić

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m50.JPG
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	2320


    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    18mpix? Robiłem zdjęcia na tej matrycy i w sumie OK. Jeśli ktoś ma duże wymagania co do jej możliwości to pewnie powinien pomyśleć o jakiejś współczesnej puszce, ale to już nie w takim budżecie.
    O matulu...

    Podążając Twoim tokiem myślenia trabantem też mi się dobrze jeździło 30 lat temu. Możesz go spokojnie polecać swoim znajomym szukającym samochodu AD 2019.
    Załączone miniatury Załączone miniatury m50.JPG  

    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-06-2019 o 22:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    Wszystko właściwie będzie lepsze. 30D był fajny sam nadal mam 40D. Jako że trzeba mi było duuuuzo klatek to mam 1d mk.3 za grosze, szumami nie powala, za to szybszy i troche pewniejszy AF.
    Ale co do cropa dobrze mówia M50+ converter, powinien być i tak lepszy od 30D ew może 7D bo 80D ponad budrzetem, chyba że 70D lub 77D słabo znam te modele a może inni coś ciekawego o nich powiedzą ? Było tu też troche o tych modelach bo jakis czas temu szukałem.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Co po 30d ?

    @candar

    Myślę, że nie zrozumiałeś pytania norix-a. Co gorsza zakładasz, że nie mam wiedzy i doświadczenia.

    Człowiek określa budżet na do 2k zł.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Od czego ma lepszą matryce i od czego jest bardziej kompaktowy ?
    od 30d, w cropie, w canonie, używany, do 2k zł

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A tak w ogóle to wiesz co oznacza termin Flange focal distance ???
    Wiem.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    że piszesz takie bajki o wymianie szkieł i mniejszej poręczności M50 ???
    to mały korpus, posiadane szkła są ciężkie, środek ciężkości całości przez adapter przesuwa się do przodu i często przez to zestaw jest niewygodny. Możesz poczytać opinie użytkowników tu na forum.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dla wielu osób mały bezlusterkowiec z małym obiektywem to ideał.
    Z tymi szkłami to już nie jest "z małym obiektywem"

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No ale bez DSLRa to dziś zdjęcia już się nie da zrobić
    Musisz spróbować. Ml-e są całkiem spoko

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Podążając Twoim tokiem myślenia trabantem też mi się dobrze jeździło 30 lat temu. Możesz go spokojnie polecać swoim znajomym szukającym samochodu AD 2019.
    przypominam - canon, crop, używany, z zachowaniem posiadanych szkieł, do 2k złMożna ew. polecić 70d, lub stare 7d.

    Każdy tu może polecić coś od siebie.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •