Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Co po 30d ?

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Szybkie pytanie - wolałbyś kupić matrycę 18 mpix opakowaną w 7D z 2009 roku, czy w nowiuśkiego 1300D ?
    to żle postawione pytanie -
    18 mpix matryca jest 18 mpix matrycą w dowolnym opakowaniu - ja raczej wolałbym nie oglądać 18mpix matrycy w żadnej z jej wielu reinkarnacji i ładne opakowanie niczego nie zmienia - jak ktoś foci sport to kupi 7D a jak rodzinę na plaży w Mielnie to 1300D obaj będą albo zadowoleni albo w.... to tylko zależy od wymagań dotyczących obrazka dawanego przez tą wiecznie żywą konstrukcję.

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A niby którego ?
    no nie wiem, pierwszego z brzegu - forum optycznych i większości innych?

    jeszcze co do 18mpix matrycy canona i 7d. ta pucha jest świetna. serio, autofokus jest ok, ergonomia i wgl. z całą pewnością jej zaletą nie jest matryca. co ciekawe - większość z broniących tej matrycy używało jej w różnych puszkach, więc mniemam, że raczej racjonalizują swój wybór aniżeli jest to obiektywna ocena. prawda jest taka, że w momencie wyjścia 7d konkurencja dawała w tym segmencie o wiele więcej w matrycach niż canon. kto wie ten wie, i faktów nie zagłuszy jedna opinia, jak wiele razy nie byłaby pisana. z drugiej strony uważam, że 7d można zrobić świetne fotki, tak samo jak 350d, 20d czy z analoga.
    to ciekawe @candar, używasz tych samych argumentów do obrony swojej tezy, że sony i fuji to je wszystko co najlepsze, a canon jest beee bo daje mniej w matrycach i wgl banding, szum i słaby dr i jesteś głuchy na to, że inną puchą niż miałeś/posiadasz Ty, można zrobić fajne fotki, podobające się fotografującemu i innym ludziom.
    ebe ebe

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    Miałem 30D i to był fajny aparat. Po nim kupiłem 5D. Od tego czasu nie wracam do cropa w canonie.

  4. #34

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    Specjalnie dałem link do moich starych fotek z A700 bo tamta matryca szału nie robiła a byłem mega zadowolony.I tak samo będzie mam nadzieje ze staruszkiem 7d

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    no nie wiem, pierwszego z brzegu - forum optycznych i większości innych?

    jeszcze co do 18mpix matrycy canona i 7d. ta pucha jest świetna. serio, autofokus jest ok, ergonomia i wgl. z całą pewnością jej zaletą nie jest matryca. co ciekawe - większość z broniących tej matrycy używało jej w różnych puszkach, więc mniemam, że raczej racjonalizują swój wybór aniżeli jest to obiektywna ocena. prawda jest taka, że w momencie wyjścia 7d konkurencja dawała w tym segmencie o wiele więcej w matrycach niż canon. kto wie ten wie, i faktów nie zagłuszy jedna opinia, jak wiele razy nie byłaby pisana. z drugiej strony uważam, że 7d można zrobić świetne fotki, tak samo jak 350d, 20d czy z analoga.
    to ciekawe @candar, używasz tych samych argumentów do obrony swojej tezy, że sony i fuji to je wszystko co najlepsze, a canon jest beee bo daje mniej w matrycach i wgl banding, szum i słaby dr i jesteś głuchy na to, że inną puchą niż miałeś/posiadasz Ty, można zrobić fajne fotki, podobające się fotografującemu i innym ludziom.
    @p0m Zaręczam Tobie, że AD 2019 canonami: 10D z matrycą 6.3 Mpix i 7D z 18 Mpix zrobiłbym równie wspaniałe zdjęcia co obecnie produkowane aparaty (używałem długo tych aparatów bo nie było wówczas nic lepszego). Jednak nakład pracy potrzebny do prawidłowego naświetlenia w światłach i cieniach oraz czas spędzony w postprodukcji nie byłby współmierny do tego, co dziś można uzyskać w nowszych konstrukcjach ML bez większego nakładu pracy.

    Nie rozumiesz (albo nie chcesz zrozumieć) podstawowej kwestii, że AD 2019 fotografujący nie mają wyboru ograniczonego wyłącznie do jednej firmy i jednego rodzaju matryc w aparatach i czasami wybierają smartfony bo nie potrzebują wielkoformatowych wydruków i mają gotowe "ładne" zdjęcie na FB. Jeśli dorośniesz do dyskusji na ten temat będziemy mogli kontynuować dialog. Na obecnym etapie nie widzę takiej możliwości.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-06-2019 o 12:17
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @p0m Zaręczam Tobie, że AD 2019 canonami: 10D z matrycą 6.3 Mpix i 7D z 18 Mpix zrobiłbym równie wspaniałe zdjęcia co obecnie produkowane aparaty (używałem długo tych aparatów bo nie było wówczas nic lepszego). Jednak nakład pracy potrzebny do prawidłowego naświetlenia w światłach i cieniach oraz czas spędzony w postprodukcji nie byłby współmierny do tego, co dziś można uzyskać w nowszych konstrukcjach ML bez większego nakładu pracy.
    w każdym zdaniu pojawiającym się na forum musi się pojawić półprawda sugerująca jak to ML jest jedyne i doskonałe

    konstrukcja ML czy DSLR nie ma związku z matrycą która znajduje się wewnątrz - nikon produkuje lustrzanki z matrycami sony które mają identyczne własności jeśli chodzi o naświetlanie świateł i cieni jak te użyte ML (są po prostu wykonane w tej samej technologii) - często są nawet lepsze np. z powodu braku punktów AF na matrycy.

    ale kolega candar musiał zasugerować że tylko konstrukcje ML posiadają takie matryce.

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    w każdym zdaniu pojawiającym się na forum musi się pojawić półprawda sugerująca jak to ML jest jedyne i doskonałe

    konstrukcja ML czy DSLR nie ma związku z matrycą która znajduje się wewnątrz - nikon produkuje lustrzanki z matrycami sony które mają identyczne własności jeśli chodzi o naświetlanie świateł i cieni jak te użyte ML (są po prostu wykonane w tej samej technologii) - często są nawet lepsze np. z powodu braku punktów AF na matrycy.

    ale kolega candar musiał zasugerować że tylko konstrukcje ML posiadają takie matryce.

    Faktycznie osobom przerażonym ilością pól AF-a lepiej polecać 3 punktowy układ z BF/FF w DLSRach D30 / D60. No ale przecież BF/FF w DSLR się nie zdarza: https://www.canon-board.info/threads...-sprz%C4%99cie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C6C4B.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	2354



    Wszystkie ML są przereklamowane. Takie 99 punktów AFa i zawsze celny AF w Canonie M50 może faktycznie przerażać fotografa, który robił uprzednio DLSRem 100 zdjęć aby uzyskać jedno ostre w określonym punkcie bez przekadrowania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m50 v.png
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	4,2 KB
ID:	2355

    No bo jak później w takim ML wybrać zdjęcia, jak wszystkie są ładne i ostre ? Dramat...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-06-2019 o 13:11
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #38

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    Panowie, ale kolega już kupił - klamka zapadła, po co w tym grzebać?! Zadał pytanie, uzyskał po części merytoryczne odpowiedzi, porady i sugestie. Ja się czuję rozgrzeszony, udzieliłem mz. słusznej sugestii, co warto wybrać, na co zwrócić uwagę. Wybrał inaczej, nie będę komentował dobrze, czy źle. Poniekąd to wynikało z mojej wypowiedzi - subiektywnej, bo nie jakiejkolwiek innej!
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marlo ; 12-06-2019 o 13:06

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Co po 30d ?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Faktycznie osobom przerażonym ilością pól AF-a lepiej polecać 3 punktowy układ z BF/FF w DLSRach D30 / D60. No ale przecież BF/FF w DSLR się nie zdarza: https://www.canon-board.info/threads...-sprz%C4%99cie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C6C4B.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	2354



    Wszystkie ML są przereklamowane. Takie 99 punktów AFa i zawsze celny AF w Canonie M50 może faktycznie przerażać fotografa, który robił uprzednio DLSRem 100 zdjęć aby uzyskać jedno ostre w określonym punkcie bez przekadrowania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m50 v.png
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	4,2 KB
ID:	2355

    No bo jak później w takim ML wybrać zdjęcia, jak wszystkie są ładne i ostre ? Dramat...
    no i jak te punkty pomagają poprawnie naświetlać światła i cienie - jak coś nie pasuje to zmieniamy temat było o jedynie najwspanialszym dr matrycy w ML jak się okazało że w lustrzance tez może być taki dr bo to nie ma związku z lustrem tylko z technologią matrycy to drążymy punkty AF.

    99 punktów to strasznie mało - w canonie jest chyba więcej - 5665 punktów af detekcji fazy

    i jeszcze zapytam ile z tych 99 punktów jest krzyżowych (takie co to działają na pionowych i poziomych liniach) i ile podwójnie krzyżowych - nie ma krzyżowych -jak już zrobią takie to daj znać
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 12-06-2019 o 13:42

  10. #40

    Domyślnie Odp: Co po 30d ?

    I właśnie dla takich dyskusji warto czasem założyć wątek
    Pozdrawiam

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •