Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    https://petapixel.com/2019/06/03/can...l-599-cameras/

    wiedzą co robią handel marzeniami (zaspokajanie potrzeb ducha jakby powiedzieli u mnie na wsi) zawsze dawał największe przebicie

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    a co dają do R?
    Sony daje fanclub4free
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Dlatego jest jeszcze rozróżnienie na "professional photographer" i " successful professional photographer". Temu drugiemu ludzie jeszcze chcą płacić za robienie zdjęć A tak bardziej serio to są gorsze ściemy. Szczególnie w fotografii ślubnej, gdzie różne portale nagle ogłaszają najlepszego fotografa w Polsce, czy regionie, dają specjalny certyfikat, którym się tacy ludzie potem obnoszą na swoich profilach FB a w branży wszyscy wiedzą, że to wszystko wynika z opłacenia członkostwa
    Po prostu trzeba się wyluzować i podchodzić do tego wszystkiego z przymrużeniem oka.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    A ja myślałem, że wystarczy dodać sobie w profilu na FB "photography"

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A ja myślałem, że wystarczy dodać sobie w profilu na FB "photography"
    Oj tam, oj tam Wyłącznie zakup DSLRa z długą lufą jest gwarancją zostania profi fotografem.

    A tak już serio to ciekaw jestem ilu z tych "photography" ukończyło szkoły foto z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś spotkania kółka różańcowego (umówmy się, że podstawy fotografii i techniki szlachetne powinno się znać z autopsji i zrobić choć kilka takowych w życiu) oraz czy ogarniają cokolwiek przed "cyfrą".
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-06-2019 o 17:25
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Ja mam kilku taki Kolegów "photography" od samolotów, jak czasami słucham ich rozmów odnośnie ustawień sprzętu i w ogóle na temat podstaw fotografii to za głowę si łapię. Niektórzy nawet nie widzą co to histogram...

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja mam kilku taki Kolegów "photography" od samolotów, jak czasami słucham ich rozmów odnośnie ustawień sprzętu i w ogóle na temat podstaw fotografii to za głowę si łapię. Niektórzy nawet nie widzą co to histogram...
    czego ty wymagasz... histogram? może jeszcze jakieś ettr, clipping i inne z angielska brzmiące nazwy trzeba znać i rozumieć? a na co to komu potrzebne...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    czy ogarniają cokolwiek przed "cyfrą".
    kurczę, ani nie jestem "imię i nazwisko photography", ani nie ogarniam sprzętu przed "cyfrą", bo jestem na to trochę za młody. to znaczy, że coś ze mną nie tak? xd

    myślę, że parę fajnych fot w życiu strzeliłem, do tego nie jest potrzebna wiedza sprzed "cyfry"...
    ebe ebe

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta

    myślę, że parę fajnych fot w życiu strzeliłem, do tego nie jest potrzebna wiedza sprzed "cyfry"...
    Nie chodzi o to, czy masz 5 lat, czy 85 i jakie "fajne foty w życiu strzeliłeś". Chodzi o bzdury tworzone przez osoby dla których analogowe aparaty i obiektywy manualne z ręcznym ustawianiem ostrości oraz wszelkiej maści adaptery na różne systemy nie mają racji bytu. Dla wielu takich osób szczytem artyzmu jest konwersja zdjęć z puszki do BW i celny AF w obiektywie.

    Miło, że Tobie "nie jest potrzebna wiedza sprzed cyfry". Wybacz, ale istnieje całkiem spora liczba osób młodszych od Ciebie ludzi, którzy interesują się historią fotografii, technikami szlachetnymi, analogowymi aparatami i obiektywami oraz malarstwem.

    Ale masz rację w jednym - wiedza obecnie nie jest w cenie...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-06-2019 o 07:57
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Nie przesadzajmy, wiedza i umiejętności to jedno, a historia, to drugie. Jak ktoś chce zostać drugim Kubicą, to nie musi zaczynać od powożenia kwadrygą lub rydwanem. Problemem jest zupełny brak zainteresowania wiedzą. Jak zdjęcia nie wychodzą, to się nie szuka książki, tylko puszki, która zrobi lepsze zdjecia.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie przesadzajmy, wiedza i umiejętności to jedno, a historia, to drugie. Jak ktoś chce zostać drugim Kubicą, to nie musi zaczynać od powożenia kwadrygą lub rydwanem.
    Dodaj jeszcze do tego, że dobry kucharz nie potrzebuje do gotowania garnków Zeptera a się się zhafuję...


    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Problemem jest zupełny brak zainteresowania wiedzą. Jak zdjęcia nie wychodzą, to się nie szuka książki, tylko puszki, która zrobi lepsze zdjecia.
    NIE! Problemem jest całkowity brak zdolności poznawczych dotyczących podstaw fotografii (kłania się historia fotografii) i przeświadczenie, że wie się już wszystko i niczego nie trzeba już więcej wiedzieć niż to, gdzie jest spust w aparacie fotograficznym. Nieważne jest światło, jakieś dziwne złote podziały oraz "złote godziny", światło i cień (znakomita pozycja Witolda Dederki). Równie nieistotne są przecież zależności w trójkącie ekspozycje o których taki "fotograf" zapyta się dopiero w chwili, gdy wszystkie zdjęcia z imprezy będą nieostre...

    Nie wspomnę nawet o tym, że podstawą dla mnie jest to, aby fotograf choć raz w życiu wykonał pełny proces ciemniowy od wykonania zdjęcia - czyli od naciśnięcia spustu poprzez wywołanie negatywu, naświetlenia pod powiększalnikiem oraz wywołania i utrwalenia zdjęcia. Zazwyczaj kończy się tym, że taki "fotograf" wkłada negatyw do aparatu i po "wypstrykaniu" kliszy wyjmuje ją dziwiąc się, że nie ma na niej zdjęć - historia prawdziwa, byłem świadkiem !!!
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-06-2019 o 08:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •