Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    https://petapixel.com/2019/06/03/can...l-599-cameras/

    wiedzą co robią handel marzeniami (zaspokajanie potrzeb ducha jakby powiedzieli u mnie na wsi) zawsze dawał największe przebicie

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    a co dają do R?
    Sony daje fanclub4free
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Dlatego jest jeszcze rozróżnienie na "professional photographer" i " successful professional photographer". Temu drugiemu ludzie jeszcze chcą płacić za robienie zdjęć A tak bardziej serio to są gorsze ściemy. Szczególnie w fotografii ślubnej, gdzie różne portale nagle ogłaszają najlepszego fotografa w Polsce, czy regionie, dają specjalny certyfikat, którym się tacy ludzie potem obnoszą na swoich profilach FB a w branży wszyscy wiedzą, że to wszystko wynika z opłacenia członkostwa
    Po prostu trzeba się wyluzować i podchodzić do tego wszystkiego z przymrużeniem oka.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    A ja myślałem, że wystarczy dodać sobie w profilu na FB "photography"

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A ja myślałem, że wystarczy dodać sobie w profilu na FB "photography"
    Oj tam, oj tam Wyłącznie zakup DSLRa z długą lufą jest gwarancją zostania profi fotografem.

    A tak już serio to ciekaw jestem ilu z tych "photography" ukończyło szkoły foto z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś spotkania kółka różańcowego (umówmy się, że podstawy fotografii i techniki szlachetne powinno się znać z autopsji i zrobić choć kilka takowych w życiu) oraz czy ogarniają cokolwiek przed "cyfrą".
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-06-2019 o 17:25
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Re: Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A tak już serio to ciekaw jestem ilu z tych "photography" ukończyło szkoły foto z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś spotkania kółka różańcowego (umówmy się, że podstawy fotografii i techniki szlachetne powinno się znać z autopsji i zrobić choć kilka takowych w życiu) oraz czy ogarniają cokolwiek przed "cyfrą".
    sensowna szkoła to sensowny papier który potwierdza że osobnik zakwalifikował się do szkoły zrobił określony program i zdał egzaminy - zgodnie z poziomem szkoły wystawiającej dyplom.

    fotografia to coś zawieszone pomiędzy rzemiosłem i sztuką więc droga do kariera może być różna - 5 letnie studia magisterskie w łódzkiej filmówce ewentualnie dłuższe lub krótsze trzymanie statywu oświetleniowego u mniej lub bardziej znanego fotografa - najczęściej mniej znanego

    ale oczywiście można też inną metodą - nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera

    widzę że na forum dominuje wiara w tą ostatnią ścieżkę kariery i słusznie bo to szybka i efektywna ścieżka

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Skiper75 Zobacz posta
    Analog umarl ..... ciekawe ciekawe .....
    https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...ef16a72c2f.jpg

    też robię na tmaksie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 05-06-2019 o 13:06

  7. #7
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Re: Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A ja myślałem, że wystarczy dodać sobie w profilu na FB "photography"
    Z tego co ja widzę to żeby zostać profi to wystarczy swoje "jakieśtam" w miarę udane zdjęcia osobom które o fotografii nie mają bladego wyobrażenia. I jest ŁAŁ
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Ja mam kilku taki Kolegów "photography" od samolotów, jak czasami słucham ich rozmów odnośnie ustawień sprzętu i w ogóle na temat podstaw fotografii to za głowę si łapię. Niektórzy nawet nie widzą co to histogram...

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja mam kilku taki Kolegów "photography" od samolotów, jak czasami słucham ich rozmów odnośnie ustawień sprzętu i w ogóle na temat podstaw fotografii to za głowę si łapię. Niektórzy nawet nie widzą co to histogram...
    czego ty wymagasz... histogram? może jeszcze jakieś ettr, clipping i inne z angielska brzmiące nazwy trzeba znać i rozumieć? a na co to komu potrzebne...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    czy ogarniają cokolwiek przed "cyfrą".
    kurczę, ani nie jestem "imię i nazwisko photography", ani nie ogarniam sprzętu przed "cyfrą", bo jestem na to trochę za młody. to znaczy, że coś ze mną nie tak? xd

    myślę, że parę fajnych fot w życiu strzeliłem, do tego nie jest potrzebna wiedza sprzed "cyfry"...
    ebe ebe

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: jak stac sie profesjonalnym fotografem :)

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta

    myślę, że parę fajnych fot w życiu strzeliłem, do tego nie jest potrzebna wiedza sprzed "cyfry"...
    Nie chodzi o to, czy masz 5 lat, czy 85 i jakie "fajne foty w życiu strzeliłeś". Chodzi o bzdury tworzone przez osoby dla których analogowe aparaty i obiektywy manualne z ręcznym ustawianiem ostrości oraz wszelkiej maści adaptery na różne systemy nie mają racji bytu. Dla wielu takich osób szczytem artyzmu jest konwersja zdjęć z puszki do BW i celny AF w obiektywie.

    Miło, że Tobie "nie jest potrzebna wiedza sprzed cyfry". Wybacz, ale istnieje całkiem spora liczba osób młodszych od Ciebie ludzi, którzy interesują się historią fotografii, technikami szlachetnymi, analogowymi aparatami i obiektywami oraz malarstwem.

    Ale masz rację w jednym - wiedza obecnie nie jest w cenie...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-06-2019 o 07:57
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •