Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie

    Statystycznie ujmując na 9 udzielonych odpowiedzi w 5 polecany jest pytającemu inny system niż posiada Upał jak widać daje się we znaki

    BTW - jedyne wyjście sprawdzenia, czy aparat prawidłowo ostrzy z tym szkłem - to sprawdzenie w trybie LV oraz podpięcie tego obiektywu do innej puszki.


    Jeśli w LV będzie OK (nie może być inaczej) - to masz dwie możliwości Czujniki fazy pod lustrem się rozjechały (ew. zabrudzone do czyszczenia) obiektyw wymaga mikroregulacji w korpusie. Ta druga możliwość (najbardziej prawdopodobna) - poruszone zdjęcia bo robiłeś je na najniższym ISO zapewne w pomieszczeniu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	601385deb3ae92cokolwiek.png
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	184,4 KB
ID:	2318
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-06-2019 o 17:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie

    Dobry rysunek)))

  3. #13
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie

    Jak w wizjerze ostro, to może ręce się trzęsą?

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Re: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Statystycznie ujmując na 9 udzielonych odpowiedzi w 5 polecany jest pytającemu inny system niż posiada Upał jak widać daje się we znaki
    gratuluję, dużo wniosłeś do tej dyskusji tą odpowiedzią.
    ebe ebe

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie

    Nowy 50 1.4 jakims tytanem ostrosci nie jest ze wzgledu na swoja konstrukcje i spore opory wewnetrzne. Niby nowka powinna sobie dawac rade - z kolei uzywany to juz loteria, bywa nawet gorzej niz w przypadku 50 1.8. Jesli jednak do tego sie okazuje , ze 16-35 II ma problemy to ewidentnie wadliwym dzialaniem w tym zestawie musi sie charakteryzowac samo body i powinienes je chyba przeslac do serwisu na strojenie matrycy albo cos , co poprawi sytuacje.Inna mozliwoscia jest to, ze operator nie bardzo wie, co robi nie tak jak trzeba i to tez moze byc przyczyna braku ostrosci na fotkach.

  6. #16

    Dołączył
    Jun 2019
    Miasto
    Pszczyna
    Wiek
    47
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie

    Ja na mój obiektyw C 50 1.4 na ostrość nie narzekam w ogóle pojecie ostrości dla wielu ludzi będzie mieć inną definicje
    tutaj 3 przykłady zdjęć czysty spontan zrobione do tego tematu by pokazać jaki jest mój obiektyw

    tytaj f2

    https://drive.google.com/file/d/1lnQ...ew?usp=sharing

    tutaj f1.8

    https://drive.google.com/file/d/1VpV...ew?usp=sharing

    tutaj f2.8

    https://drive.google.com/file/d/1EWg...ew?usp=sharing

    mam nadzieje że linki prawidłowo się otworzą
    Ostatnio edytowane przez Hadox ; 21-06-2019 o 14:05

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie

    Cytat Zamieszczone przez Hadox Zobacz posta
    Ja na mój obiektyw C 50 1.4 na ostrość nie narzekam w ogóle pojecie ostrości dla wielu ludzi będzie mieć inną definicje
    tutaj 3 przykłady zdjęć czysty spontan zrobione do tego tematu by pokazać jaki jest mój obiektyw

    tytaj f2

    https://drive.google.com/file/d/1lnQ...ew?usp=sharing

    tutaj f1.8

    https://drive.google.com/file/d/1VpV...ew?usp=sharing

    tutaj f2.8

    https://drive.google.com/file/d/1EWg...ew?usp=sharing

    mam nadzieje że linki prawidłowo się otworzą
    tia... w takich rozmiarze pliku i liczby px to nawet stara sigma 70-300 apo na 300mm będzie ostra.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jelcyk Zobacz posta
    Nowy 50 1.4 jakims tytanem ostrosci nie jest ze wzgledu na swoja konstrukcje i spore opory wewnetrzne. Niby nowka powinna sobie dawac rade - z kolei uzywany to juz loteria, bywa nawet gorzej niz w przypadku 50 1.8.
    rozumiem, że piszesz jedynie o używkach? bo taki 50 1.8 stm na 1.8 jest w środku kadru ostrzejszy od 1.4 usm na 1.8. a w dodatku trafia prawie za każdym razem.
    ebe ebe

  8. #18

    Domyślnie Odp: Problemy z ostrością na nowym sprzęcie


    Robiłem z preselekcją przysłony głównie na najniższym ISO. ----Czyli ISO 100 a pozostałe parametry / czas + przesłona jakie , jeśli poniżej 1/50 to ręce ci drżą

    Nie bardzo tylko wiem jak powinno być z punktami AF. Bo czasami podczas ustawiania ostrości mignie ich kilka, czasami tylko jeden... Pewnie masz ustawione AF na auto przełącz na ręczny wybór i na punkt środkowy

    Proszę o jakieś porady. Wcześniej na 600D czy 5d MK II nie miałem tego problemu albo na tyle celnie robiłem fotki albo nie zwróciłem uwagi chociaż czasami przy postprodukcji wyłapywałem pewne nieostrości.-to jak fotografowałeś

    5dMKII jeśli to był pożyczony aparat to popytaj właściciela 5d lub 600d

    Do tego jeszcze skorzystaj z porad poprzedników no i instrukcja też w jakimś stopniu może być pomocna

    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •