Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: 800D + extender

  1. #1

    Domyślnie 800D + extender

    Witam

    To mój pierwszy post, także witam i pytanie:
    Planuję kupić lustrzankę Eos 800D plus obiektyw plus obiektyw CANON EF 75-300mm F/4-5.6 III głównie z przeznaczeniem do zdjęć ptaków. A pytanie:
    1. czy do takiego zestawy sprawdzi się extender 1,4 lub 2,0 (gdzieś czytałem że AF może się zacinać)
    2. czy takie body będzie kiedyś dobre do obiektywu 150-600 (dalsze plany)
    3. ewentualnie jakiś inny zestaw do 4tys.

    zdjęcia czysto amatorsko ale mimo wszystko nie chciałbym się zawieść

    Z góry dziękuję

    p.s. wiedzę mam na razie skromną także ten...

    pozdrawiam.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: 800D + extender

    Cytat Zamieszczone przez tom1977 Zobacz posta
    Witam

    To mój pierwszy post, także witam i pytanie:
    Planuję kupić lustrzankę Eos 800D plus obiektyw plus obiektyw CANON EF 75-300mm F/4-5.6 III głównie z przeznaczeniem do zdjęć ptaków. A pytanie:
    1. czy do takiego zestawy sprawdzi się extender 1,4 lub 2,0 (gdzieś czytałem że AF może się zacinać)
    2. czy takie body będzie kiedyś dobre do obiektywu 150-600 (dalsze plany)
    3. ewentualnie jakiś inny zestaw do 4tys.

    zdjęcia czysto amatorsko ale mimo wszystko nie chciałbym się zawieść

    Z góry dziękuję

    p.s. wiedzę mam na razie skromną także ten...

    pozdrawiam.
    Ten tego... Nie kombinuj i kup za 1,6k zł Canona EF 70-200 mm f/4 L USM https://allegro.pl/listing?string=Ob...o=2000&order=p Akurat w jego przypadku ww. extendery będą działać i w przypadku x1.4 nie pogorszą jakości obrazu. Jesteś w systemie w którym waro kupować doskonałe szkła profi w bardzo dobrej cenie zamiast skupiać się na gorszych optyczni amatorskich szkiełkach..
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: 800D + extender

    Pewnie amatorska nowa sigma c 150-600 mm zmieści się w twoim budżecie

  4. #4

    Domyślnie Odp: Re: 800D + extender

    Candar

    Dziękuję za odpowiedź.
    A co do body ta 800 czy rozważałbyś coś jeszcze.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: 800D + extender

    Cytat Zamieszczone przez tom1977 Zobacz posta
    Witam

    To mój pierwszy post, także witam i pytanie:
    Planuję kupić lustrzankę Eos 800D plus obiektyw plus obiektyw CANON EF 75-300mm F/4-5.6 III głównie z przeznaczeniem do zdjęć ptaków. A pytanie:
    1. czy do takiego zestawy sprawdzi się extender 1,4 lub 2,0 (gdzieś czytałem że AF może się zacinać)
    2. czy takie body będzie kiedyś dobre do obiektywu 150-600 (dalsze plany)
    3. ewentualnie jakiś inny zestaw do 4tys.

    zdjęcia czysto amatorsko ale mimo wszystko nie chciałbym się zawieść

    Z góry dziękuję

    p.s. wiedzę mam na razie skromną także ten...

    pozdrawiam.
    ten obiektyw to 10 lat temu była staroć obiektyw 400zł ekstender 1200?zł (używki) brzmi niezbyt przekonywująco

    czy gdzieś jest napisane że ekstender z tym obiektywem zadziała - wątpię - takie obiektywy nie sa przeznaczone do pracy z ekstenderem - ekstender 2x z takim obiektywem to już prawie literatura fantasy
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 03-06-2019 o 19:25

  6. #6

    Domyślnie Odp: 800D + extender

    luso dziękuję za odpowiedź
    Na ten moment nie mam jeszcze żadnego sprzętu (no może poza Canon G5 . Dlatego chciałem zacząć od zestawu który można by było bezpiecznie rozbudować. Obiektyw o którym piszesz to dopiero przyszłość. p.s. raczej pójdę w nowe rzeczy bo mogę to rozliczyć (vat i takie tam)
    pozdrawiam

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: 800D + extender

    Moim zdaniem warto rozważyć używki. Tamron lub Sigma 150-600 i starsza puszka np 7D lub nawet 50D da Ci więcej radości i możliwości.Przy odrobinie cierpliwości w poszukiwaniach powinieneś spokojnie zmieścić się w budżecie...
    Ostatnio edytowane przez Kerry ; 03-06-2019 o 21:14

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: 800D + extender

    Cytat Zamieszczone przez tom1977 Zobacz posta
    Candar

    Dziękuję za odpowiedź.
    A co do body ta 800 czy rozważałbyś coś jeszcze.
    Na Twoim, miejscu pomyślałbym o 250D - nowszy i oferuje więcej możliwości: Eye AF , DIGIC 8, 4K https://fotoblogia.pl/13736,canon-eo...poczatkujacych

    Oczywiście aby nie było zbyt fajnie to kilka rzeczy wykastrowano z tej puszki:
    "Jak to często bywa w przypadku konstrukcji Canona, nie mogło obyć się bez łyżki dziegciu. Porównując model EOS 250D z poprzednikiem zauważymy ze z body pozbyto się kilku elementów, a konkretnie przycisku podglądu głębi ostrości, przycisku otwierania lampy błyskowej oraz przycisku przywołującego menu funkcji bezprzewodowych. Otrzymujemy też nieco uproszczone pokrętło trybów (funkcja Creative Assist dostępna jest z poziomu menu) a producent zabrał nam także moduł NFC, służący wcześniej do szybkiego parowania smartfona i aparatu. Na koniec kwestia stopki - brak środkowego pinu oznacza, że do aparatu podłączymy wyłącznie systemowe lampy producenta, a sporym problemem okaże się także radiowe wyzwalanie lamp studyjnych."

    Albo bezlusterkowe M50 np
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-06-2019 o 21:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: 800D + extender

    Raczej daj sobie z takim zestawem spokoj - nie widze tego zbyt optymistycznie - po zalozeniu extendera problemy z ostrzeniem rosna w tempie zastraszajacym , nawet przy pelnej klatce. Do fotek, ktore mozesz dowolnie dlugo sobie ustawiac nie ma wiekszych problemow ale do ptakow to totalna pomylka.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: 800D + extender

    Moim zdaniem minimum to 100-400 (a lepiej, choc mniej uniwersalnie 400). Dobry extender kosztuje tyle co pół używanego obiektywu na tyle optycznie dobrego by się dało tego używać. A puszka... aż takiego znaczenia nie ma. Starym aparatem i porządnym obiektywem łatwiej zrobić udane zdjęcie - w układzie odwrotnym jest prawie niemożliwe.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •