Cześć wszystkim, jestem nowym członkiem tego forum
Od kilku lat wyciągam znajomych na amatorskie sesje, które wykonuję moim zestawem Canon 7D + C50mm 1.8 II. Do tej pory ograniczona do rozwiązań portretowych stałka w pełni zaspokajała moje potrzeby. Ostatnio zacząłem więcej podróżować, trafiam na ciekawe uliczki, niecodzienną architekturę, czasem nawet trafi się jakiś koncert. Niby zabierając ze sobą 50mm, które na aps-c daje mi dosyć wąski kadr, coś zawsze sfotografuję jednak zaczynam czuć pewne ograniczenia takiego rozwiązania. Chciałbym poszerzyć trochę perspektywę, nie tracąc zbytnio na ostrości jaką daje mi 50mm canona. Przeglądając testy i dostępną ofertę szkieł, instynktownie zainteresowałem się Sigmą 17-50 2.8 HSM, aczkolwiek mam poważne obawy co do celności AF. Czytając opinie na temat tego obiektywu, doszedłem do wniosku, że chwilę po zakupie będę musiał wysyłać szkło+body do sigmy na kalibrację. Czy moje obawy są słuszne? Może w podobnej cenie istnieje coś lepszego obejmującego szersze ogniskowe oraz posiadającego szybki i celny AF? Może dołożyć drugie tyle i zaadoptować sigmę 17-35 1.8?