Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Obiektyw na ulicę

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw na ulicę

    Cześć wszystkim, jestem nowym członkiem tego forum
    Od kilku lat wyciągam znajomych na amatorskie sesje, które wykonuję moim zestawem Canon 7D + C50mm 1.8 II. Do tej pory ograniczona do rozwiązań portretowych stałka w pełni zaspokajała moje potrzeby. Ostatnio zacząłem więcej podróżować, trafiam na ciekawe uliczki, niecodzienną architekturę, czasem nawet trafi się jakiś koncert. Niby zabierając ze sobą 50mm, które na aps-c daje mi dosyć wąski kadr, coś zawsze sfotografuję jednak zaczynam czuć pewne ograniczenia takiego rozwiązania. Chciałbym poszerzyć trochę perspektywę, nie tracąc zbytnio na ostrości jaką daje mi 50mm canona. Przeglądając testy i dostępną ofertę szkieł, instynktownie zainteresowałem się Sigmą 17-50 2.8 HSM, aczkolwiek mam poważne obawy co do celności AF. Czytając opinie na temat tego obiektywu, doszedłem do wniosku, że chwilę po zakupie będę musiał wysyłać szkło+body do sigmy na kalibrację. Czy moje obawy są słuszne? Może w podobnej cenie istnieje coś lepszego obejmującego szersze ogniskowe oraz posiadającego szybki i celny AF? Może dołożyć drugie tyle i zaadoptować sigmę 17-35 1.8?

  2. #2
    Bywalec Awatar michalko
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    Jak małe i lekkie to 24mm 2.8 stm powinno dać radę. Super do Street foto
    EFM+22mm; 5D+50mm

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    kup cokolwiek, jesli uznasz ze ci nie pasuje, sprzedasz i kupisz coś innego
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    kup cokolwiek, jesli uznasz ze ci nie pasuje, sprzedasz i kupisz coś innego
    W sumie dobra myśl, będę się zastanawiał w nieskończoność to nic wreszcie nie kupię, dzięki

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    10-18?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    10-18?
    Przyznam, że nie brałem tego zakresu pod uwagę, ale popatrzyłem na sample i podoba mi się to co widzę
    Może nawet skuszę się na 10-22 z usm jakąś używkę.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    Ultra szeroki fajny. Szkoda, że ciemny ale nie można mieć wszystkiego za tą kwote.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    To pewnie zależy od fotografa i od sytuacji ale z mojej perspektywy 10-18mm to jednak za blisko. W fotografi ulicznej dla mnie ważne jest aby nie podchodzić tak blisko aby nie wywoływać interakcji z otoczeniem. Z tej perspektywy idealny wydaje się np. 100D + EF-S 24mm/2,8. Zasstanowił bym się jeszcze nad EF 40mm/2,8.
    W przypadku systemu R moim spełnieniem marzeń wydaje się 35mm/1,8.
    Dlatego mnie tak ciągnie do bezlusterkowców, wydają się takie niepozorne. to też ma znacznie, że nie wyciąga się kobyły.
    Sigma 17-50mm to świetny obiektyw. Pracuje u mnie z dwoma body ze 100D i 70D i z żadnym nie ma żadnego problemu a kupiłem uzywaną.
    Na ulice się jednak nie nadaje, gdyż wg mnie jest po prostu za duża i za ciężka. Choć zoom to świetna sprawa w dynamicznie zmieniających się warunkach.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    To chyba jest indywidualna "predyspozycja"

    Przez kilka lat na body FF miałem podpięte 24-70.
    Ale zdecydowana większość zdjęć była przy 24mm, dlatego teraz mam stałkę 24mm.

    Może warto zacząć od dobrego zooma "by się samookreślić"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-06-2019 o 17:27
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #10

    Domyślnie Odp: Obiektyw na ulicę

    Zaryzykuję z tą Sigmą, może trafię ostrą z pudełka Kusi mnie ten 10-22, kiedyś jak miałem jeszcze 450D pożyczałem od znajomego 18-55 kitowy i nie mogłem się rozstać z 18mm

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •