Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: Teleobiektyw do M

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Psychicznie do stolerowania po zapięciu do M50 wydaje mi się jeszcze 70-200/4LIS. Do odległych krajobrazów idealne. Kontrastowe, piękne kolory, dosyć skuteczny IS. Wersja pierwsza daje radę (drugiej nie znam).
    Do miasta to już za duża armata (i to biała).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #42
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    rzeczywistosc jest taka, ze jak ktos z (D)SLR i workiem szkiel EF bierze do reki M-ke, to te maluchy projektowane przez i dla uzytkownikow Powershotow nijak sie maja do komfortu uzytkowego (D)SLR. ....
    Ale jaka "rzeczywisość"? Nie obraź się ale nie reprezentujesz tutaj wszystkich. Są osoby dla których samo to, że aparat to nie ciężki kloc to już ogromna zaleta - wręcz powoduje że się tego aparatu w ogóle używa. I to jest ogromny komfort, a nie jakieś "chwyty" które mi są do niczego niepotrzebne. Dla mnie noszenie ciężkiego kloca dslr to jest jakaś pomyłka, a nie eMka . I piszę to jako użytkownik lustrzanek od 30 lat.
    Krótko mówiąc - nie reprezentuj moich potrzeb swoimi generalizującymi opiniami .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #43
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja swoich zdjec nie robie wykresami tylko realnym obiektywem. i to co widze bynajmniej zle nie wyglada. jesli Sigma jest lepsza, to tylko cieszyc sie i gratulowac tym, ktorym chce sie takie wiadro nosic. mnie EF 85/1.8 gabarytowo bardzo odpowiada do 6D/xxD
    do kwiatków na 5.6 to może się i nada.
    Po to kupuje stałoogniskowy obiektyw portretowy z świałtłem 1.8 żeby był użyteczny od 1.8 i miał MTF minimum 40MTF w centrum kadru. Tani też wcale nie jest.
    Gdybym chciał mydło o świetle 5.6 to bym robił zoomem. Sigma ma lepszy MTF na 1.4 od canona na 5.6.

    Na 1.8 wszystkie zdjęcia są do wyrzucenia, jak Ci wystarcza 2.2f na tym obiektywie to znaczy, że masz bardzo niskie wymagania co do jakości zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 17-10-2020 o 16:55

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dla mnie noszenie ciężkiego kloca dslr to jest jakaś pomyłka, a nie eMka . I piszę to jako użytkownik lustrzanek od 30 lat.
    Popieram.

  5. #45
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Popieram.
    to lepiej kupić GH5, o wiele więcej dobrych małych obiektywów. Seria M canona w porównaniu do konkurencji wypada bardzo skromnie.

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Rozdzielczość C85/1.8 wg testu na optyczne:
    https://www.optyczne.pl/218.4-Test_o...87_obrazu.html

    I wykres MTF z testu na FF:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C85f1.8.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	5200

    To tak dla porządku, żeby się nie utrwalił zaprezentowany wcześniej fałszywy obraz.
    Ja nie lubię tego obiektywu jakoś szczególnie ale test to test.

    Poniżej crop 1:1 z M50 i C85/1.8 na f/1.8 (bez wyostrzania i obróbki):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C85-2395.JPG
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	428,0 KB
ID:	5203
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 17-10-2020 o 19:06
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Też się nabrałem na ten obiektyw.
    Ten obiektyw ma chyba konstrukcyjnie z 30 lat, optycznie rozdzielczość MTF przy 1.8f nie nadaje się do niczego, w ceetrum kadru jest mydło, akceptowalne jest od 5.6f, ale SIGMA jest ostrzejsza przy 1.4f niż ten Canon przy 5.6f/ Także nawet celne zdjęcia są do wyrzucenia. AF też tragiczny. Zamieniłem canona na sigme i przeskok jest kosmiczny. Szkoda nerwów do canona, na aparacie zdjęcia wyglądają ładnie, na monitorze jest mydło.

    Pod linkiem wykres sigmy 85mm 1.4 (jest tam też canona ELKA 85mm wcale lepiej nie wychodzi)
    https://www.optyczne.pl/410.4-Test_o...87_obrazu.html

    Pod postem wykres MTF canona 85mm 1.8. Przecież ten wykres jest gorszy niż wiekszości zoomów, a to niby stałka!

    Mydło


    Ale w ogóle miałeś w ręku szkło EF 85 1.8 Canona , czy bazujesz wyłącznie na dziwnych wykresach i tabelkach
    Mnie się przez ponad dwadzieścia lat jakoś udawało zrobić EF 85 1.8 ostre zdjęcia.

    Jedna fota jest z przeostrego Fuji XF 56 mm 1.2 a druga z Canona 85 1.8, zgadnij która ?

    1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mQy8df1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	506,3 KB
ID:	5201

    2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pULg72y.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	498,1 KB
ID:	5202
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-10-2020 o 19:14
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #48
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    No dokładnie o tym właśnie pisałem, mydło straszne, gorsze od wielu zoomów, a to niby stałka, no ale to stara 30 letnia konstrukcja, kiedyś nie potrzebowali takiej rozdzielczości.

    Tak zrobiłem nim kilkanaście tysięcy zdjęć i szybko kupiłem sigme, różnica jest ogromna. Tak jakby porównywać samochód z zepsutym silniekiem do działającego. Zdjęcia na 1.8 to jest takie mydło, że szok. Używalna od 2.8 jak ktoś ma niskie wymagania, Przy 1.8 zdjęcia do wyrzucenia.

    Po to kupuje stałoogniskowy obiektyw portretowy z świałtłem 1.8 żeby był użyteczny od 1.8 i miał MTF minimum 40MTF w centrum kadru. Tani też wcale nie jest.
    Gdybym chciał mydło o świetle 5.6 to bym robił zoomem. Sigma ma lepszy MTF na 1.4 od canona na 5.6.

    Na 1.8 wszystkie zdjęcia są do wyrzucenia, jak Ci wystarcza 2.2f na tym obiektywie to znaczy, że masz bardzo niskie wymagania co do jakości zdjęci

    Canon na 1.8 28MTF
    Sigma na 1.8 48MTF
    Canon na 5.6 40MTF

    Tak naprawdę dobrą rozdzielczość potrzebuję tylko przy 1.4, bo po to się kupuje stałkę żeby robić w wymagających warunkach, a przy 5.6 to tylko dodatek i wyjątek, a nie reguła.

    canon:
    https://www.optyczne.pl/tmp/638_roz.jpgKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	638_roz.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	5204
    sigma:
    https://www.optyczne.pl/410.4-Test_o...87_obrazu.html
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 17-10-2020 o 20:04

  9. #49

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Jezu, kolejny nawiedzony przyszedł urządzać jakieś krucjaty....

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Są osoby dla których samo to, że aparat to nie ciężki kloc to już ogromna zaleta - wręcz powoduje że się tego aparatu w ogóle używa.
    Pełna zgoda, za to (wielkość) uwielbiam ten systemik. Można to zabrać wszędzie z kilkoma szkłami i nie będzie problemu z nadbagażem. Choć mam 2 puchy FF i kilka niezłych szkieł, to focenie M6 daje mi ogromną frajdę. Wszystko jest małe, kompaktowe, lekkie. 11-22mm, 32mm, 56mm sigmy i jest miód. Wiadomo, że to nie sprzęt profi, ale można nim zrobić naprawdę przyzwoite foty(vide choćby prezentowane tu swego czasu zdjęcia akustyka wykonane EF-M 32/1.4, czy np. foty prezentowane w tym rosyjskim teście: https://prophotos.ru/reviews/20815-c...1-4-stm-test/4 )
    Strona od razu czwarta ale warto zerknąć na wszystkie 4 strony. U mnie za tele robi 18-150, jest całkiem ok.

  10. #50
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do M

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    to lepiej kupić GH5, o wiele więcej dobrych małych obiektywów. Seria M canona w porównaniu do konkurencji wypada bardzo skromnie.
    Nie nie lepiej. Na wyższych iso w tym aparacie jest - do wyboru : albo wazelina na filmie albo kolorowa sraczka w raw. Do tego w realnych warunkach bardzo mało elastyczny obrazek - łatwo o przepały, ciężko coś wyciągnąć z cieni. Druga rzecz to duuuuuużo gorszy AF - Canon jest o epokę lepszy w tym zakresie. Testowaliśmy te korpusy jako ewentualną alternatywę dla kamer ale to się może sprawdzi tylko w idealnych warunkach i to też nie zawsze.
    Do tego dochodzi teraz czynnik że ten system może lada chwila zniknąć z rynku, bo nie wiadomo czy Panas będzie go sam ciągnął.
    Ergo - to zupełny bezsens co piszesz.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 17-10-2020 o 21:17
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •