Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: EOS 77d limit shutter speed w trybie Av

  1. #1

    Domyślnie EOS 77d limit shutter speed w trybie Av

    Cześć,
    Czy w lustrzance 77d w trybie z priorytetem przysłony (Av) jest możliwość ustawienia max czasu otwarcia przysłony?

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: EOS 77d limit shutter speed w trybie Av

    Co rozumiesz przez "max czas otwarcia przysłony"?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3

    Domyślnie Odp: EOS 77d limit shutter speed w trybie Av

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co rozumiesz przez "max czas otwarcia przysłony"?
    Nie wiem jak to poprawnie napisać, ale że ustawiam że przysłona ma być otwarta maksymalnie przez 1/100 sekundy i nie dłużej. W 80d którego mam w pracy w menu mogę to zrobić, a w 77d nie znajduje i nie wiem czy nie potrafię znaleźć, czy nie ma tej opcji w tym modelu.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: EOS 77d limit shutter speed w trybie Av

    Czy czasem nie chodzi Ci o migawkę?

  5. #5

    Domyślnie Odp: EOS 77d limit shutter speed w trybie Av

    Lepiej się poruszam po angielskich nazwach tych parametrów. Shutter speed - ale z tego co widzę to można tłumaczyć jako migawka, czas naświetlania, czas otwarcia przysłony itp. W każdym razie czy w trybie Av w EOS 77d mogę limitować czas migawki (shutter speed), ustawić np max 1/100s żeby mieć pewność w miarę ostrych zdjęć z ręki i jeżeli puszka uznaje, że nadal jest za ciemno to kręciła tylko ISO bez ruszania migawki powyżej tej ustalonej granicy?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: EOS 77d limit shutter speed w trybie Av

    Cytat Zamieszczone przez Rbng Zobacz posta
    Nie wiem jak to poprawnie napisać, ale że ustawiam że przysłona ma być otwarta maksymalnie przez 1/100 sekundy i nie dłużej. W 80d którego mam w pracy w menu mogę to zrobić, a w 77d nie znajduje i nie wiem czy nie potrafię znaleźć, czy nie ma tej opcji w tym modelu.
    Nie ma tej opcji w tym modelu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •