Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Canon 6d

  1. #1

    Domyślnie Canon 6d

    Witam,

    Aparat przy pierwszym zdjęciu po dłużej chwili braku aktywności robi ciemne zdjęcia. Od pewnego czasu. Ktoś z was spotkał się z takim problemem?

    Przy każdym następnym zdjęciem jest już ok.

    https://photos.app.goo.gl/yrFJNz4h9wtsoQzj6

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon 6d

    robisz foty w LV? jakie nastawy? czy nastawy foty się zmieniają? w jakim trybie robisz foty?
    ebe ebe

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 6d

    Robię w manualu, pół automacie bądź z preselekcją, zależy od warunków. Źle się w sumie wyraziłem bo zdjęcie jest czarne os dołu w 90% jakby coś zaslanialo.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Canon 6d

    Lustro lub migawka?
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 6d

    Tylko za 1 razem, każde kolejne zdjęcie jest już ok. Migawka ma przebiegu tylko ok 6 tys. Nie sluzyl zawodowo na weselach. Pytanie czy będzie się to pogłębiać? Ktoś miał taki problem.

    Ps. Ktoś się orientuję jaki jest koszt naprawy migawki bądź lustra na tą chwilę w przypadku 6D?

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon 6d

    Obstawialbym coś z lustrem. Tak jakby za wolno i/lub nie do końca się podnosiło dlatego góra matrycy nie naświetla się prawidłowo - maza mało światła lub część (sama góra) wcale nie jest naświetlana

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2019
    Miasto
    Pszczyna
    Wiek
    47
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon 6d

    Miałem ten sam przypadek co Ty ale w Pentaxie, po dłuższym nie korzystaniu z aparatu zawsze pierwsze zdjęcie miałem nie doświetlone a przebieg migawki był zaledwie 5tys. Okazało się ze akumulator był już do wymiany

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon 6d

    Cytat Zamieszczone przez Hadox Zobacz posta
    Miałem ten sam przypadek co Ty ale w Pentaxie, po dłuższym nie korzystaniu z aparatu zawsze pierwsze zdjęcie miałem nie doświetlone a przebieg migawki był zaledwie 5tys. Okazało się ze akumulator był już do wymiany
    akumulator LiOn do zasilania glownego, czy ta mala plaska bateryjka do podtrzymywania ustawien?
    www albo tez flickr

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2019
    Miasto
    Pszczyna
    Wiek
    47
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Canon 6d

    akumulator LiOn w sumie był może 4-5 razy ładowany ale okres 4 lat swoje zrobił. Miałem już aparat do serwisu wysyłać, coś jednak mnie tknęło i kupiłem nowy akumulator i problem całkowicie znikł

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •