Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Witam

    Sprzedałem ostatnio Sony A7RIII. Testowałem równolegle Sony A7RIII i EOSa R. Z canonem jestem od 2006 roku. Sony mi nie podszedł - głównie: mały LCD nie odchylany we wszystkie strony, te obiektywy które testowałem nie zrobiły na mnie wrażenia, jednak Canon "rządzi" w tym aspekcie. Poza tym przywiązanie do Canona zrobiło swoje.

    Poza tym wg mnie systemy sony i canon się dublowały, obie pełne klatki, podobne w sumie szkła.

    Dlatego postanowiłem jako drugie body kupić lumixa G9. Głównie ze względu na głębię, inną niż w pełnej klatce i mnożnik x2.

    Co sądzicie o tym systemie i czy ktoś z Was ma z nim do czynienia?
    EOS R | RF 24-105

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Ja myślę, że niedługo m43 padnie. Panasonica do niedawna dosyć mocno ciągnęły świetne możliwości video. Teraz sporo użytkowników przeszło do sony.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Funkcje wideo też mnie przekonały do tego systemu, chociaż wybrałem aparat pośredni - dobre wideo i zdjęcia. Moje wideo to głównie krajobrazy i przyroda więc wg. mnie system lumixa wydał mi się bardziej odpowiedni. W sumie system może paść, mam do wyboru obiektywów które już naprodukowali, a 20 mpx w tej matrycy raczej nie przeskoczą... :P

    Taki 100-400 (200-800 mm)
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 28-05-2019 o 17:49
    EOS R | RF 24-105

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Nie 800, tylko 650

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie 800, tylko 650
    Tam jest crop x2 a nie 1.6 jak w aps-c.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Tam jest crop x2 a nie 1.6 jak w aps-c.
    Crop jest ino pikseli mało. Mnożenie x2 w porównaniu do R jest bez sensu. Jak sobie wytniesz 20 z 30, to zostaje crop 1,6. Crop 2 miał sens jak wszystkie formaty miały podobną ilość pikseli, teraz m4/3 zostało z tyłu.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Crop jest ino pikseli mało. Mnożenie x2 w porównaniu do R jest bez sensu. Jak sobie wytniesz 20 z 30, to zostaje crop 1,6. Crop 2 miał sens jak wszystkie formaty miały podobną ilość pikseli, teraz m4/3 zostało z tyłu.
    Racja. Nigdy tak na to nie patrzyłem, bo bardzo rzadko cropuje zdjęcia. Staram się kadrować docelowo przez wizjer. Dla mnie m43 na początku miało sens jako bardzo zaawansowany kompakt. W tej chwili już w ogóle tego nie czuję. Olympus poprzednio skończył z 4% udziałem w rynku. Obawiam się, że niedługo będzie podobnie. Szkoda, bo ML tak na prawdę wyszło od nich.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Witam

    Sprzedałem ostatnio Sony A7RIII. Testowałem równolegle Sony A7RIII i EOSa R. Z canonem jestem od 2006 roku. Sony mi nie podszedł - głównie: mały LCD nie odchylany we wszystkie strony, te obiektywy które testowałem nie zrobiły na mnie wrażenia, jednak Canon "rządzi" w tym aspekcie. Poza tym przywiązanie do Canona zrobiło swoje.

    Poza tym wg mnie systemy sony i canon się dublowały, obie pełne klatki, podobne w sumie szkła.

    Dlatego postanowiłem jako drugie body kupić lumixa G9. Głównie ze względu na głębię, inną niż w pełnej klatce i mnożnik x2.

    Co sądzicie o tym systemie i czy ktoś z Was ma z nim do czynienia?
    Jeśli kupisz Lumixa G9 koniecznie coś napisz o własnych wrażeniach. To byłby fajny aparat z matrycą pełnoklatkową Ale mnie m4/3 w ogóle nie interesuje (ze względu na crop factor x2) No i nie ma czegoś takiego jak "uzupełnienie pełnej klatki", ale jest drugi aparat potrzebny w określonych sytuacjach

    A dlaczego nie myślałeś o Lumixie S1R ? można bardziej cropować, mniejsze szumy i lepszy AF oraz „high-res”, który umożliwia robienie zdjęć o rozdzielczości 187 MP, EVF 5,76 miliona punktów. Według DxO Mark S1R ma najlepszą małoobrazkową matrycę na rynku !
    https://www.dxomark.com/panasonic-lu...sensor-review/

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S1R_ranking.png
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	203,1 KB
ID:	2308
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-05-2019 o 08:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    candar ten pełnoklatkowy lumix odpada - brak szkieł, szkła są ciężkie i drogie a samo body waży ponad 1 kg... poza tym po co mi taki aparat skoro mam EOSa R.

    Ja w szkłach do systemu lumix widzę wielkie możliwości, są bardzo ciekawe. Np. szkło leica 42,5 mm 1.2 - głębi to nie daje ale światło pozwala zachować niższe iso i wysoką ostrość. Lumix 7-14 po przeliczeniu 14-28 - też szeroko a obiektyw mały i lekki. Leica 100-400 po przeliczeniu 200-800 mm. Obiektyw makro lumix 30mm 2.8 - mały, lekki, daje bardziej spłaszczoną głębię ostrości niż na pełnej klatce, co jest ważne w makro. A wkrótce Leica 10-25 ze światłem 1.7.

    G9 też ma tryb high res - 80 mpx. Dodatkowo robi 20 klatek na sekundę, ma bardzo dobrą stabilizację matrycy która ze zgodnymi obiektywami wyciąga 6,5 EV oraz duży wizjer z powiększeniem 0,83x (dla porównania EOS R 0,76x).

    Dodatkowo opcje wideo są dla mnie ok - 4K 60 fps, 180 fps do slow motion w FHD, dobre opcje dla time lapsów.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 29-05-2019 o 10:02
    EOS R | RF 24-105

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Crop jest ino pikseli mało.
    Ale moim zdaniem wystarczająco. m4/3 ma właśnie sens jeśli długie ogniskowe są priorytetem. Uzyskanie takiego przybliżenia na FF wymaga sporych nakładów. Na apsc jest już lepiej ale też lekko nie ma . Ja rozważałem m4/3 właśnie ze względu na możliwość przybliżenia /takie mam potrzeby przy filmowaniu/. Jednak ze względu na inne kwestie - światło, a ściślej jego brak w miejscach w których robię video - ostatecznie z tego zrezygnowałem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •