Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale moim zdaniem wystarczająco. ...
    Jezu, no jest wystarczająco, ale bajka o cropie x2 już nie działa. W stosunku do R jest rzeczywisty crop 1,6. W okolicach 70M na FF gęstość pikseli się wyrówna i zaleta cropa zniknie.

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Czyli jakość dla FHD mi nie wystarczy, bo za mało pikseli? Do zdjęć te 16 czy 20 MPx też za mało? Jak to wpłynie na wynikową jakość zdjęć z których większość albo idzie do internetu albo do druku w małych formatach? Powiedz mi co jest nie tak w moim rozumowaniu?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Dla mnie jest w porządku, nie wiem jak Wy ale ja wolę widzieć jakie zdjęcie robię niż później cropować by przybliżyć coś, wydaje mi się, że jakość również będzie lepsza w pierwszym przypadku.

    Jestem po pierwszych testach i powiem, że zaskoczenie na plus. Bałem się trochę, bo nigdy nie miałem lumixa. Aparat bardzo wygodny i powiem, że ergonomia i rozmieszczenie przycisków najlepsze jakie dotychczas widziałem. Aparat jest szybki, łapanie ostrości w porządku w dobrym świetle, gdy jest ciemniej to radzi sobie gorzej od canona. Jakość zdjęć dla mnie bardzo dobra, wiadomo, że powyżej 1600-3200 zdjęcie już bardzo szumi ale moim zdaniem jest to porównywalne z Canonem M50 a może nawet jest ciut lepiej. Jednak nie jest to aparat do słabych warunków oświetleniowych - od tego mam Rkę. Myślę, że aparat będzie się właśnie świetnie uzupełniał w moich potrzebach z pełnoklatkową Rką. Jeśli się ktoś zastanawia to szczerze polecam.

    Jestem też bardzo pozytywnie zaskoczony szkłami lumixa, mam aktualnie 7-14 i 30 2.8 makro - są małe i lekkie ale solidnie wykonane, pierścienie chodzą dobrze a szkła wykonane są w Japonii (co nie jest taką normą, miałem dużo droższe szkła Sony z Chin).
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 31-05-2019 o 05:58
    EOS R | RF 24-105

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Lumix G9 jako uzupełnienie pełnej klatki

    Jestem oczarowany systemem micro 4/3 panasonica
    EOS R | RF 24-105

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •