Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #71
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mikro 4/3 tak, ale tylko gdy masz dobre światło i nie podbijasz za wysoko ISO https://www.spidersweb.pl/2018/12/mi...2018-roku.html

    "Definitywnie odradzam małą matrycę ślubniakom, reporterom i eventowcom. W zasadzie to wszystkim, którzy pracują w warunkach, gdzie światło jest mniej niż idealne i gdzie regularnie trzeba pracować z czułością matrycy powyżej ISO 1600. Stanowczo odradzam wszystkim, którzy nie chcą lub nie mogą używać w fotografii dodatkowego oświetlenia.

    Bardzo nie polecam micro 4/3 również tym fotografom, którzy swoje prace dość ostro przycinają i powiększają. Każdy crop zdjęcia wykonanego małą matrycą dramatycznie odbija się na jakości zdjęcia."
    no popatrz, a w reklamie pisali że olek jest tak sam dobry albo lepszy od 5DIII

  2. #72
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    no popatrz, a w reklamie pisali że olek jest tak sam dobry albo lepszy od 5DIII
    Nawet do 5D classic Olek się nie umywa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	canon-5d-vs-olympus-e-m5-ii-resolution-a.png
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	26,9 KB
ID:	2296

    https://www.apotelyt.com/compare-cam...lympus-e-m5-ii

    Reasons to prefer the Canon EOS 5D:
    Better low-light sensitivity: Requires less light for good images (0.7 stops ISO advantage).
    Brighter framing: Features an optical viewfinder for clear, lag-free composition.
    Easier setting verification: Features an LCD display on top to control shooting parameters.
    Longer lasting: Can take more shots (400 versus 310) on a single battery charge.

    Nadmienię tylko, że tryb HI RES (40 mpix) w Olkach mnie nie interesuje bo nie lubię biegać ze statywem.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-05-2019 o 09:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #73
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Czytając totalne besztanie systemu 4/3 przez Candara nasuwa się pytanie - dlaczego ma on rację bytu na rynku? Dlaczego go ktoś kupuje? Może warto jednak wspomnieć do czego się on nadaje?

  4. #74
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Czytając totalne besztanie systemu 4/3 przez Candara nasuwa się pytanie - dlaczego ma on rację bytu na rynku? Dlaczego go ktoś kupuje? Może warto jednak wspomnieć do czego się on nadaje?
    Do fotografii wakacyjnej z pewnością tak, ale do profi zastosowań już niekoniecznie.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Do fotografii wakacyjnej z pewnością tak, ale do profi zastosowań już niekoniecznie.
    Z Twojego #70 wynika że M 4/3 nadaje się tylko do :
    - dobre światło
    - ISO poniżej 1600
    - bez przycinania i bez powiększania

    No to wynika że aparaty foto M 4/3 nadają się do fotografowania "prawie tak" jak smartfony

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-05-2019 o 10:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #76
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    mieć N z klamotami, sprzedać i kupić O z klamotami, sprzedać i kupić C z klamotami...
    sprzedać i kupić F/S/H czy co tam pasuje do aktualnej koncepcji
    a przecież jakby poczytał nasze forum to od razu poszedł by do S za $$$
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Z Twojego #70 wynika że M 4/3 nadaje się tylko do :
    - dobre światło
    - ISO poniżej 1600
    - bez przycinania i bez powiększania

    No to wynika że aparaty foto M 4/3 nadają się do fotografowania "prawie tak" jak smartfony

    jp
    Kup Olka, lub Panasa. Zrób testy porównawcze i będzie wiadomo czy to jedynie mit, czy jednak lepszym wyborem będzie większy format matryc ; )

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-05-2019 o 11:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #78
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    mieć N z klamotami, sprzedać i kupić O z klamotami, sprzedać i kupić C z klamotami...
    sprzedać i kupić F/S/H czy co tam pasuje do aktualnej koncepcji
    a przecież jakby poczytał nasze forum to od razu poszedł by do S za $$$
    Pasuje komuś firma taka, śmaka i owaka, czy też nie pasuje racz wziąć pod uwagę, że istnieją fotografowie, którzy bardziej cenią możliwość wykorzystania posiadanego sprzętu foto (obiektywy z różnych parafii) niż jałowe testy szumów matrycy i pomiarów wielkości pixela https://dawidmazur.pl/techart-pro-au...h-obiektywach/

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-05-2019 o 11:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #79
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    raczę
    ale widzę tylko poszukiwanie Świętego Grala,
    którego jak wiemy nie ma
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #80
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Czytając totalne besztanie systemu 4/3 przez Candara nasuwa się pytanie - dlaczego ma on rację bytu na rynku? Dlaczego go ktoś kupuje? Może warto jednak wspomnieć do czego się on nadaje?
    też nie rozumiem bo czytałem jego posty na temat apsc a dla mnie osobiście apsc i m4/3 są dośc podobne jesli chodzi o rozmiar tzn. oba są małe - moje poglądy na temat cropa są jasne i wielokrotnie wyrażone

Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •