Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    chyba 14-40 i 24-240 i nastąpi katharsis
    przynajmniej w moim ogródku
    zacząłem paść świnkę
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #42
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    chyba 14-40 i 24-240 i nastąpi katharsis
    поживем, увидим

    24-240 mnie zupelnie mrozi. nie spodziewam sie, zeby te 24mm byly lepsze od tego co prezentuje 24-105/4, a to jest upadek optyczny
    www albo tez flickr

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Może jednak coś w temacie zadanego pytania w wątku zda się napisać ?

    Najnowsza premiera w bezlustrach - Fujifilm GFX 100 z 102 Mpix na pokładzie. Zero ustępstw i kompromisów https://www.optyczne.pl/13796-news-F...m_GFX_100.html

    Z takiego aparatu, z taką matrycą i taką optyką - to nie ma siły, aby dało się sp...ć zdjęcia

    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-05-2019 o 10:31
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #44
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Niby tak, ale matryca w mikroMF dostaje z zoomem f/4 nieco mniej światła niż matryca FF z zoomem f/2,8. Można powiedzieć, że Fuju ma przewagę ujemną Do fotografii piwnicznej, to raczej Canon z zoomem 2,0.

  5. #45
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Celowo nie wymieniłem żadnej marki ale oczywiście można dodać wiele innych punktów.
    Nawiązując do Canona to sam jestem ciekawy ile osób zrezygnowało z dslr i przeszło całkowicie na M bo mówimy tu o APSc. Osobiście z taką osobą się nie spotkałem. FF i R to zupełnie inna bajka i tu takich osób będzie coraz więcej.
    Ja odkąd kupiłem eMki to praktycznie dslr już nie używam.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Może jednak coś w temacie zadanego pytania w wątku zda się napisać ?

    Najnowsza premiera w bezlustrach - Fujifilm GFX 100 z 102 Mpix na pokładzie. Zero ustępstw i kompromisów https://www.optyczne.pl/13796-news-F...m_GFX_100.html

    Z takiego aparatu, z taką matrycą i taką optyką - to nie ma siły, aby dało się sp...ć zdjęcia

    https://www.youtube.com/watch?v=IqGliIn5S4M
    No i na to warto się przesiąść Obawiam się tylko, że szkła mogą być trochę drogie delikatnie rzecz ujmując. No ale przynajmniej będą jakoś sensownie wyglądać razem z body. Nie to co 24-70/2 z RP

  7. #47
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Zmieniłem 50D na M10 a po kilku miesiącach kupiłem M50. Do M-ki podpiąłem C22/2.0 którego odpinam bardzo rzadko a jeśli potrzebuję innych ogniskowych, podpinam przez adapter resztę szkła.
    Jednak ja jestem totalnym amatorem i dla mnie przejście z leciwego 50D to duży krok na przód.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez Bobby Peru Zobacz posta
    Zmieniłem 50D na M10 a po kilku miesiącach kupiłem M50. Do M-ki podpiąłem C22/2.0 którego odpinam bardzo rzadko a jeśli potrzebuję innych ogniskowych, podpinam przez adapter resztę szkła.
    Jednak ja jestem totalnym amatorem i dla mnie przejście z leciwego 50D to duży krok na przód.
    Mam wrażenie, że to najprostsze rozwiązanie i najbardziej skuteczne

  9. #49

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Masz na mysli zmiane FF DSLR na Mke?
    Czy zmiane APSC na M?

    ...
    Z tym ze to u mnie drugi system(?) jest. FF DSLR pozostaje nietykalny do powaznej roboty (landszaft, podroz), bo to jest powazny aparat z dojrzala ergonomia i bateria na caly dzien, a nie zabawka do pstrykania familijnego

    Zgodnie z tematem wątku:
    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Hej,
    Mam dość dużych ciężkich lustrzanek jak Canon 70D.
    Miałem na myśli zamianę APSC DSLR na M.

    A co do kolejnej kwestii to nie bez kozery tak podzieliłem odpowiedzi. Ty się dla mnie mieścisz w pkt. 3 ponieważ masz obydwa systemy a system M jest raczej dodatkiem nie odwrotnie. Ja tak miałem przez dwa lata i to jednak nie jest to samo co totalna zmiana na bezlustro. Ale to tez jest miękki temat więc może szkoda czasy na dywagacje ;-)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Może jednak coś w temacie zadanego pytania w wątku zda się napisać ?

    Najnowsza premiera w bezlustrach - Fujifilm GFX 100 z 102 Mpix na pokładzie. Zero ustępstw i kompromisów https://www.optyczne.pl/13796-news-F...m_GFX_100.html

    Z takiego aparatu, z taką matrycą i taką optyką - to nie ma siły, aby dało się sp...ć zdjęcia

    I to jest na pewno w temacie wątku czyli zamiany ciężkiego i dużego 70d na coś mniejszego i lżejszego. Ojjj..... ;-)
    Ostatnio edytowane przez miszak ; 23-05-2019 o 15:47
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Zgodnie z tematem wątku:


    Miałem na myśli zamianę APSC DSLR na M.

    A co do kolejnej kwestii to nie bez kozery tak podzieliłem odpowiedzi. Ty się dla mnie mieścisz w pkt. 3 ponieważ masz obydwa systemy a system M jest raczej dodatkiem nie odwrotnie. Ja tak miałem przez dwa lata i to jednak nie jest to samo co totalna zmiana na bezlustro. Ale to tez jest miękki temat więc może szkoda czasy na dywagacje ;-)




    I to jest na pewno w temacie wątku czyli zamiany ciężkiego i dużego 70d na coś mniejszego i lżejszego. Ojjj..... ;-)
    Nie bądź taki aptekarz.
    To tylko 1320g (bez obiektywu) i trochę większy od Sony A7x, tylko za około 10k$ ale za to z matrycą Sony ze stabilizacją

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GFX100-A7rIII.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	2285

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 23-05-2019 o 16:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •