Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #181
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    A czy te obiektywy będą poprawnie działać? Czytałem że gdy używamy obiektywów EF/EF-s z adapterem na aparacie z wykrywaniem ostrości na zasadzie detekcji kontrastu a nie detekcji fazy, to af nie będzie działał.
    A gdzie takie cuda czytałeś z ciekawości zapytam ? Dobra rada - nie wierz za bardzo w to, co ludzie piszą

    BTW - https://www.canon.pl/support/consume...compatibility/
    "Wszystkie obiektywy EF, EF-S i EF-M firmy Canon z funkcją AF mogą korzystać z technologii Dual Pixel CMOS AF. Niektórych wycofanych z produkcji obiektywów oraz zestawów konwerter+obiektyw nie można używać z technologią Dual Pixel CMOS AF w przypadku stosowania trybu szybkiego wyzwalania migawki. W takich przypadkach technologia Dual Pixel CMOS AF określa poprawny kierunek regulacji ostrości przed automatycznym przełączeniem na tryb wykrywania kontrastu. Ta technika jest szybsza niż używanie wyłącznie autofokusa opartego na wykrywaniu kontrastu. Nie ma to wpływu na skuteczność pracy w trybie filmowego serwo AF, w przypadku którego używany jest tryb wolnego wyzwalania migawki."

    https://www.canon.pl/for_home/produc...pixel_cmos_af/

    Canon mirrorless cameras with dual pixel autofocus:

    Canon EOS M100
    Canon EOS M50
    Canon EOS M6
    Canon EOS M5
    Canon EOS RP (full-frame sensor)
    Canon EOS R (full-frame sensor)

    Canon DSLR cameras with dual pixel autofocus:

    Canon EOS Rebel SL3 aka Canon EOS 250D aka Canon EOS Kiss X10
    Canon EOS Rebel SL2 aka Canon EOS 200D aka Canon EOS Kiss X9
    Canon EOS Rebel T7i aka Canon EOS 800D aka Canon EOS Kiss X9i
    Canon EOS 77D aka Canon EOS 9000D
    Canon EOS 70D
    Canon EOS 80D
    Canon EOS 7D Mark II
    Canon EOS 6D Mark II (full-frame sensor)
    Canon EOS 5D Mark IV (full-frame sensor)
    Canon EOS-1D X Mark II (full-frame sensor)

    Canon cinema cameras with dual pixel autofocus:

    Canon EOS C100
    Canon EOS C200
    Canon EOS C300 (via optional & non-free update)
    Canon EOS C300 Mark II
    Canon EOS C700
    Canon EOS C700 FF

    Nawiasem pisząc używam szkieł Canona w innych systemach (Sony A7) i też bardzo dobrze działają
    Fota z przedwczoraj 85 1.2 z Sony https://500px.com/photo/309153367/ad...er_id=23428655
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-06-2019 o 08:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #182
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Hej, jak znajdę ten artykuł to Ci podrzucę. Dotyczył on właśnie A7 i szkieł Canona.

    Powiem szczerze że m50 mnie nie przekonuje. Myślałem o Sony a7 i adapter do Canona, albo Fuji.

    Tylko obawiałem się czy szkła Canona będą działać poprawnie.

  3. #183
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Ciekawy sposób myślenia...

  4. #184
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Hej, jak znajdę ten artykuł to Ci podrzucę. Dotyczył on właśnie A7 i szkieł Canona.

    Myślałem o Sony a7 i adapter do Canona, albo Fuji.
    W przypadku Sony nie musisz mi nic "podrzucać" Pierwszy A7 praktycznie nie ma detekcji fazy poprawnie działającej z inna optyką niż systemowa. Działa ona dopiero w modelach od A7 II (włącznie) wzwyż i tu z MC-11 wszystko śmiga. Czyli takie cuda to od A7 II wzwyż raczej. Wyjątkiem jest bodaj A7R, który ma wyłącznie detekcję kontrastu. W przypadku Fuji w ogóle nie widzę sensu podpinania szkieł Canona bo traci się wszystkie zalety małego i lekkiego bezlusterkowca...

    Czyli coś, gdzieś przeczytałeś i uogólniasz na wszystkie systemy i aparaty Tak się właśnie rodzi plotka.

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Tylko obawiałem się czy szkła Canona będą działać poprawnie.
    Szkła Canona EF, EF-S będą działać poprawnie a tym bardziej z ML i DSLR Canona z PDAF o czym pisałem wyżej i podałem nawet listę. Cała reszta to szukanie teorii spiskowych wyssanych z palca. I nie bardzo rozumiem co Ci się nie podoba w M50. Zresztą masz EOSa R, który jest bardziej "wypasiony"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-06-2019 o 10:54
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #185
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Nie do końca dobrze napisałem. Priorytet to rozmiary. O a7 myślałem jedynie ze względu na matrycę. Ale jeżeli nie będzie współpracować ze szkłami Canona, to rezygnuję.
    Myśląc o Fuji, nie chcę podłączać szkieł Canona tylko całkowite przejście.
    Ewentualnie jakieś apsc Sony, i powoli sprzedaż szkieł Canona i zamiana na Sony. Docelowo chciałbym zmienić cały system aby zmniejszyć wagę i rozmiar, ale nie jestem w stanie zrobić tego od razu.

    Brałbym Olympusa bo do makro jak znalazł, ale matryca 4/3...

  6. #186
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...


  7. #187
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Warto dodać, że dobrych zdjęć makro nie robi się marszu Za tymi zdjęciami stoi Marek Wyszomirski, który ma ogromną wiedzę techniczną i praktyczną w tych tematach https://www.fotografia-przyrodnicza....porady.php?p=1
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-06-2019 o 15:06
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #188
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    No i trzeba dodać, że akurat w makro matryca Olka za bardzo nie przeszkadza.

  9. #189
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Nawiasem pisząc używam szkieł Canona w innych systemach (Sony A7) i też bardzo dobrze działają
    Fota z przedwczoraj 85 1.2 z Sony https://500px.com/photo/309153367/ad...er_id=23428655

    Żartujesz? Używasz takiego kloca w połączeniu z małą puszką sony będącą majstersztkiem ergonomii? Nie lepiej kupić coś małego, taniego, systemowego? W innym wątku byłeś uprzejmy szydzić z pomysłu podłączenia np. Sigmy do M50

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Oj tam, oj tam, przeca fajnie chłop kombinerkuje. Fotograf z długachną lufą zawsze będzie wyglądał bardziej profesjonalnie od gościa, który ma podpięte szkło wielkości dekielka Trzeba ino szybko obmyślić jakieś trzymadło paskowe dla tej gargantuicznej Sigmy Art 18-35 f/1.8 coby nie wyrwała bagnetu z onego M50 dyndającego luźnym zwisem paskowym na szyi delikwenta
    Cóż za żenujący brak konsekwencji.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #190
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Żartujesz? Używasz takiego kloca w połączeniu z małą puszką sony będącą majstersztkiem ergonomii? Nie lepiej kupić coś małego, taniego, systemowego? W innym wątku byłeś uprzejmy szydzić z pomysłu podłączenia np. Sigmy do M50
    I dalej twierdzę, że większy sens jakościowy pod względem generowanego obrazka oraz gabarytów i ergonomii (uchwyt i wyważenie) ma zestaw EF 85 1.2 II z Sony A7 II niż Twój pomysł M50 z gargantuiczną Sigmą Art 18-35 1.8.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s i m.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	2392

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Cóż za żenujący brak konsekwencji.
    Spróbuj swój zestaw z osłoną p/słoneczną zmieścić do małej poręcznej torby Wówczas będziemy mogli porozmawiamy o tym "żenującym braku konsekwencji". Będziemy też mogli porównać jakość wynikową obu zestawów https://500px.com/photo/309153367/ad...er_id=23428655
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s-l300.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	2393
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-06-2019 o 16:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •