Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Hej,
    Mam dość dużych ciężkich lustrzanek jak Canon 70D. Razem np. z taką Sigmą 17-50mm tworzy niezłą cegłe. Fakt że zdjęcia są super i użyteczne iso nawet 6400, ale co z tego skoro jest taki wielki. Mam co prawda jeszcze 100D ale to już nie to samo, nie to iso, nie ten AF, nie ten wizjer, ...

    I teraz sobie myślę, po co się męczyć skoro nie trzeba (?) I pytanie, co w zamian:
    Wymysliłem sobie:
    Fujifilm X-T20 + 18-55mm
    lub
    Olympus OM-D E5 mark II + 12-40mm

    Jakie są Wasze doświadczenia w przechodzeniu na bezlustrkowce?
    Czy zrobiliście to i żałowaliście?
    Czy to dobra decyzja?
    Co sądzicie

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    z bezlusterkowcow mialem Fuji X-E1 + 18-55, mam Canona M5 + 15-45.

    jesli planujesz korpus i tylko jeden obiektyw, to czemu w ogole bawic sie w aparat na wymienna optyke?

    a jesli przewidujesz jakies dodatkowe obiektywy, to jakie? bo to moze znacznie ograniczyc pole wyboru
    www albo tez flickr

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    olympus ma ekstra dizajn (lubisz biżuterię kupuj) jeśli obrazek jaki wychodzi ma mniejsze znaczenie to wszystko będzie dobre apsc m4/3 smartofon zdjęcia można robić wszystkim (ja nawet od czasu do czasu film wypstrykam) te decyzje są indywidualne i zwykle mało racjonalne - kupuj jest wielu zadowolonych użytkowników i jeszcze więcej zadowolonych ambasadorów

    nie wiem tylko jak pogodzić ten post z postem z rankingiem "najlepszych" obiektywów dla amatora bo ceny optyki do fuji czy olympusa niskie nie są - znaczy mało amatorskie są, a tej lepszej optyki to już całkiem mało amatorskie, dodatkowo olek ma pewne braki np. w sensownym uwa (dla mnie sensowny to taki na który się filtr daje nakręcić) - ogólnie to tanio nie będzie ale do pamiątkowej fotografii na pewno wystarczy ze sporym zapasem.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Bezlusterkowce to są kompakty z wymienną optyką. Jeśli nie chcesz wymieniać optyki, to może wystarczy jakiś fajny kompakt? Jeśli koniecznie chcesz wymieniać, to najmniejszy z dobrym szkłem będzie jakiś Panas z 12-35/2,8.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Chce dobry kit + ew. dodatkowo jakąś stałkę z dobrym światłem np. 50mm 1,8 (bo najtańsze).
    Chce mieć też radość z fotografowania i dobre zdjęcia a telefony tego nie dają.
    Nie musze wymieniać optyki. Ale nie znalzałem kompakta z tak dobrym obiektywem żebym go nie chciał wymienić
    W 98% kompakty nie dają tak dobrej jakości fotografi jaką bym chciał.
    Najbardziej mnie zadziwia, że w latach 60 tych ubiegłego wieku dało się robić fenomentalne zdjęcia małymi body (i to we wnętrzach) a teraz trzeba mieć cegłę
    Zobaczcie sami:
    https://www.google.com/search?rlz=1C...8QUAF0nIM3XLM:
    https://www.google.com/imgres?imgurl...act=mrc&uact=8
    Ostatnio edytowane przez grzegorz01 ; 22-05-2019 o 11:10

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Chce dobry kit + ew. dodatkowo jakąś stałkę z dobrym światłem np. 50mm 1,8 (bo najtańsze).
    Chce mieć też radość z fotografowania i dobre zdjęcia a telefony tego nie dają.
    Nie musze wymieniać optyki. Ale nie znalzałem kompakta z tak dobrym obiektywem żebym go nie chciał wymienić
    W 98% kompakty nie dają tak dobrej jakości fotografi jaką bym chciał.
    Najbardziej mnie zadziwia, że w latach 60 tych ubiegłego wieku dało się robić fenomentalne zdjęcia małymi body (i to we wnętrzach) a teraz trzeba mieć cegłę
    Zobaczcie sami:
    https://www.google.com/search?rlz=1C...8QUAF0nIM3XLM:
    https://www.google.com/imgres?imgurl...act=mrc&uact=8
    Na Twoim miejscu szedłbym w Fuji X-T30 bo AF w nim w porównaniu do X-T20 to petarda (no i lepsza matryca). Główne różnice tutaj https://e-oko.pl/blog/post/38-fujifi...vs-x-t20-.html Możeszt też rozważyć używanego flagowca X-T2 (mam od dawna i polecam ten korpus)

    Co do szkieł - polecam Fujinona XF 50 mm f/2 R WR https://www.optyczne.pl/416.11-Test_...sumowanie.html choć osobiście używam do portretu XF 56 f/1.2 - nie znam lepszej portretówki pod APS-C

    W systemie masz też jedno z lepszych szkieł kitowych w APS - Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 OIS https://www.optyczne.pl/281.11-Test_...sumowanie.html , lub gorsze jakościowo (ale tańsze) XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ i Fujifilm XC 16-50mm F3.5-5.6 OIS

    ps.
    Jeśli zależy Ci na jakości zdjęć (wyższe ISO) - to nie pchaj się w mikro 4/3. Osobiście używam zestawu do portretów X-T2 i XF 56 1.2. Małe, lekkie i doskonałe pod względem obrazka.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-05-2019 o 11:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Jeśli pstrykasz zdjęcia i robisz odbitki/wydruki ewentualnie tv monitor bez powiększania do 1:1 to m43 daje radę, jeśli oglądasz zdjęcia na komputerze 1:1 to będzie gorzej
    Ja uciekłem z Canon 5dmk3 i wiadra elek na omd em1 i szkła pro w olympusie, jestem zadowolony a kompletna szklarnia razem z body waży o połowę mniej niż w stajni canona

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Olympus OM-D E-M5 Mark vs FujiFilm X-T20 + R-ka porównanie wielkości z kitem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	111111.JPG
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	2281

    Nie widzę przewagi m4/3 nad APS-C
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-05-2019 o 12:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    a myślałeś o Sony?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    a myślałeś o Sony?


    i wyladowal...


    jak tak czytam "specyfikacje" to zastanawiam sie czemu nie po prostu M50 + 15-45 jak ma byc tanio, albo Fiudzi X-T20 + 18-55 jak ma byc wypasniej (bo lepszy obiektyw). a osobiscie to bym jeszcze 800D z kitem rozwazyl, bo to przynajmniej na jednej baterii dluzej pociagnie a po co sie meczyc z ciaglym ladowaniem w podrozy
    www albo tez flickr

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •