Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Temat troche zaczepny ale jak najbardziej sluszny. Na pewno nie ja jeden sie nad tym namyslam. Pytanie tylko czy naprawde istnieje alternatywa dla dslr w postaci bezlustekowcow. Nie jestem tego pewien dlatego ten temat.
    Obawiam sie ze tylko znaczne inwestycje w FF moze przyniesc spodozewany efekt. Co myslicie?
    Dojrzałeś do zmiany ale chyba wpierw musisz się dogadać sam ze sobą

    Chcesz zmienić :
    - z lustrzanki na bezlustro ?
    - z Canona na inny system ?
    - na FF ?

    i tak na prawdę poco, jakie chcesz osiągnąć inne efekty oprócz mniejszej wagi/rozmiaru ?
    Co to ma być ten spodozewany efekt ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-05-2019 o 16:05
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    autostrada i nic więcej - kupuj teraz aparaty są doskonałe cokolwiek nie kupisz będzie za dobre - ale i tak zapłacisz więcej niż to warte
    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    tak, istnieje i była już tu roztrząsana wiele razy
    królowa Bona nie żyje
    ale elvis żyje

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Słuchajcie. Tu chodzi o zdroworozsądkowe podejście i oddzielenie marketingu od faktów.
    Jesteśmy bombardowani newsami że dSLR to przeżytek a bezlustra robią rownie dobre/lepsze zdjęcia. Z moich obserwacji oraz porówniania sampli choćby na dpreview wynika coś innego. Bezlustra nadal szumią bardziej niż dSLR. Nawet bezlustra FF też szumią bardziej. Wydajemy po kilka- kilkanaście tysięcy na aparat/system i otrzymujemy jakość zdjęć (bo to jest finalny produkt) nie adekwatną do wydanych środków. To nie jest w porzadku. Dlatego chce oddzielić papkę medialną od rzeczy istotnych.
    Każdy system ma ograniczenia i chodzi o to aby dobrać sobie sprzęt z wadami, które akceptujemy.
    Podobało mi się jak ktoś wyżej napisał, że pedejmujemy decyzje , które nie są racjonalnie uzasadnione, nie wybieramy tego co najlepsze ale to co w danej chwili uważamy za najlepsze (tak w domysle).
    Tutaj jest fajny artykuł, jeden zachwalający (gość zachwycił się 4/3) https://www.spidersweb.pl/2018/02/sy...-lumix-g9.html i drugi sprowadzający na ziemię (zobaczył wady tego systemu, ktore okazały się większe niż zalety)https://www.spidersweb.pl/2018/12/mi...2018-roku.html .
    Jeden z naprawdę niewielu dający do myślenia. Chciałbym więcej takich.
    Kurcze jakie to szczere i jakie ważne:
    "bardzo złe zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych"
    Wow! przecieżwiększość zdjęć robimy w kiepskich warunkach. Zdjęcia rodzinne czy imprezowe które są domeną amatorów przecież! I to właśnie amatorom poleca się kompakty, które wykładają się najłatwiej na takich wlasnie zdjęciach.
    Odpowiadając na pytania: Nie nie chce zmienić systemu, nie chcę również iść w FF, tak chcę zmienić na bezlustro (rozmiar!) lub mieć możliwości 70D w aparacie wielkości 100D ( a i żeby wyglądał jak Olympus PEN F ).
    Sum sumarum chcę mieć świetne zdjęcia nie nosząc przy sobie 70D dlatego, że jest za duży zbyt nieporęczny, nie praktyczny i wiem że nie będę go nosił zawsze bo nie będę maił takiej możliwości. A okazje uciekają, Gdzieś tam czeka zdjęcie życia, które będę wspominał za nastepne 30 lat. Zdjęcie które będzie miało historię. Zatrzyma czas i przeniesienie w inny wymiar kiedy będę stary i blisko końca. Zdjecie które pokaże moim wnukom a one powiedzą: "WOW ale to były czasy, to musiało byćcoś ważnego!"
    Ostatnio edytowane przez grzegorz01 ; 22-05-2019 o 16:30

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    autostrada i nic więcej - kupuj teraz aparaty są doskonałe cokolwiek nie kupisz będzie za dobre - ale i tak zapłacisz więcej niż to warte

    ale elvis żyje
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5N5C3769-vi.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	1,58 MB
ID:	2282

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    a to 70D robi świetne zdjęcia??? hmmmm, myślałem ze to potrafi dopiero 80D
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Słuchajcie. Tu chodzi o zdroworozsądkowe podejście i oddzielenie marketingu od faktów.
    Jesteśmy bombardowani newsami że dSLR to przeżytek a bezlustra robią rownie dobre/lepsze zdjęcia. Z moich obserwacji oraz porówniania sampli choćby na dpreview wynika coś innego. Bezlustra nadal szumią bardziej niż dSLR. Nawet bezlustra FF też szumią bardziej. Wydajemy po kilka- kilkanaście tysięcy na aparat/system i otrzymujemy jakość zdjęć (bo to jest finalny produkt) nie adekwatną do wydanych środków. To nie jest w porzadku. Dlatego chce oddzielić papkę medialną od rzeczy istotnych.
    Każdy system ma ograniczenia i chodzi o to aby dobrać sobie sprzęt z wadami, które akceptujemy.
    Podobało mi się jak ktoś wyżej napisał, że pedejmujemy decyzje , które nie są racjonalnie uzasadnione, nie wybieramy tego co najlepsze ale to co w danej chwili uważamy za najlepsze (tak w domysle).
    Tutaj jest fajny artykuł, jeden zachwalający (gość zachwycił się 4/3) https://www.spidersweb.pl/2018/02/sy...-lumix-g9.html i drugi sprowadzający na ziemię (zobaczył wady tego systemu, ktore okazały się większe niż zalety)https://www.spidersweb.pl/2018/12/mi...2018-roku.html .
    Jeden z naprawdę niewielu dający do myślenia. Chciałbym więcej takich.
    Odpowiadając na pytania: Nie nie chce zmienić systemu, nie chcę również iść w FF, tak chcę zmienić na bezlustro (rozmiar!) lub mieć możliwości 70D w aparacie wielkości 100D.
    Sum sumarum chcę mieć świetne zdjęcia nie nosząc przy sobie 70D dlatego, że jest za duży zbyt nieporęczny, nie praktyczny i wiem że nie będę go nosił zawsze bo nie będę maił takiej możliwości. A okazje uciekają, Gdzieś tam czeka zdjęcie życia, które będę wspominał za nastepne 30 lat. Zdjęcie które będzie miało historię. Zatrzyma czas i przeniesienie w inny wymiar kiedy będę stary i blisko końca. Zdjecie które pokaże moim wnukom a one powiedzą: "WOW ale to były czasy, to musiało byćcoś ważnego!"
    Wygląda na to że podstawowy rozwój technologii foto przez najbliższe lata to będą bezlustra oraz funkcja foto w smartfonach.
    Wspólnie "załatwią" lustrzanki inne niż typu 1Dx
    Smartfony najprawdopodobniej "zjedzą" kompakty jak i (trochę później) ML inne niż FF.

    Na Twoim miejscu poczekałbym (zbierał kasę) na drugą wersję R/RP

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-05-2019 o 16:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    @becekpl
    I właśnie. Ja też wiele rzeczy myślałem dopóki sam ich nie sprawdziłem. Wziąłem jeden apart i drugi aparat. zrobiłem oboma zdjęcia. Wrzuciłem do kompa. Zrobiłem cropa i patrzyłem.
    I to co wypatrywałem częstokroć nie zgadza się z tym co można przeczytać w internecie. Może bardziej chodzi o to na co Oni nie zwracaja uwagi. czym nie są zainteresowani żeby pisać...
    @jp
    to może być słuszny kierunek
    Ostatnio edytowane przez grzegorz01 ; 22-05-2019 o 16:43

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Temat troche zaczepny ale jak najbardziej sluszny. Na pewno nie ja jeden sie nad tym namyslam. Pytanie tylko czy naprawde istnieje alternatywa dla dslr w postaci bezlustekowcow. Nie jestem tego pewien dlatego ten temat.
    Obawiam sie ze tylko znaczne inwestycje w FF moze przyniesc spodozewany efekt. Co myslicie?
    To zależy co zamierzasz fotografować i w jaki sposób. Jeśli będziesz drukował swoje zdjęcia na bilbordach oraz fotografował w piwnicach bez światła na ISO 102.000 - to i zwykła lustrzanka będzie za słaba i przyda się średni format. Jeśli jednak nie jesteś szumofobem i nie oglądasz zdjęć z lupą piksel po pikselu to każdy format Cię zadowoli.

    BTW - jeśli zadajesz takie pytania jak wyżej - kup dowolne FF i ciesz się życiem
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-05-2019 o 18:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Ja w dniu wczorajszym pozbyłem się 5D na rzecz X-T30 i w sumie jestem szczęśliwszy. Genialny sprzęt, mały poręczny.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez grzegorz01 Zobacz posta
    Słuchajcie. Tu chodzi o zdroworozsądkowe podejście i oddzielenie marketingu od faktów.
    Jesteśmy bombardowani newsami że dSLR to przeżytek a bezlustra robią rownie dobre/lepsze zdjęcia. Z moich obserwacji oraz porówniania sampli choćby na dpreview wynika coś innego. Bezlustra nadal szumią bardziej niż dSLR. Nawet bezlustra FF też szumią bardziej. Wydajemy po kilka- kilkanaście tysięcy na aparat/system i otrzymujemy jakość zdjęć (bo to jest finalny produkt) nie adekwatną do wydanych środków. To nie jest w porzadku. Dlatego chce oddzielić papkę medialną od rzeczy istotnych.
    Każdy system ma ograniczenia i chodzi o to aby dobrać sobie sprzęt z wadami, które akceptujemy.
    Podobało mi się jak ktoś wyżej napisał, że pedejmujemy decyzje , które nie są racjonalnie uzasadnione, nie wybieramy tego co najlepsze ale to co w danej chwili uważamy za najlepsze (tak w domysle).
    Tutaj jest fajny artykuł, jeden zachwalający (gość zachwycił się 4/3) https://www.spidersweb.pl/2018/02/sy...-lumix-g9.html i drugi sprowadzający na ziemię (zobaczył wady tego systemu, ktore okazały się większe niż zalety)https://www.spidersweb.pl/2018/12/mi...2018-roku.html .
    Jeden z naprawdę niewielu dający do myślenia. Chciałbym więcej takich.
    Kurcze jakie to szczere i jakie ważne:
    "bardzo złe zdjęcia w kiepskich warunkach oświetleniowych"
    Wow! przecieżwiększość zdjęć robimy w kiepskich warunkach. Zdjęcia rodzinne czy imprezowe które są domeną amatorów przecież! I to właśnie amatorom poleca się kompakty, które wykładają się najłatwiej na takich wlasnie zdjęciach.
    Odpowiadając na pytania: Nie nie chce zmienić systemu, nie chcę również iść w FF, tak chcę zmienić na bezlustro (rozmiar!) lub mieć możliwości 70D w aparacie wielkości 100D ( a i żeby wyglądał jak Olympus PEN F ).
    Sum sumarum chcę mieć świetne zdjęcia nie nosząc przy sobie 70D dlatego, że jest za duży zbyt nieporęczny, nie praktyczny i wiem że nie będę go nosił zawsze bo nie będę maił takiej możliwości. A okazje uciekają, Gdzieś tam czeka zdjęcie życia, które będę wspominał za nastepne 30 lat. Zdjęcie które będzie miało historię. Zatrzyma czas i przeniesienie w inny wymiar kiedy będę stary i blisko końca. Zdjecie które pokaże moim wnukom a one powiedzą: "WOW ale to były czasy, to musiało byćcoś ważnego!"
    co fotografujesz? lub co chcesz fotografować?
    jaką optykę planujesz kupić? - jak taką jak z posta o najlepszych obiektywach to daj se siana (jak to u mnie na wsi gadają) bo nic z tego nie będzie - znaczy epickich kadrów zatrzymujących czas i oglądających nie będzie - będzie przeciętna rzeźba w miękkim ..... (bo tym się głownie będziesz zajmował zamiast robić zdjęcia - bedziesz siedział rzeźbił i rozmyślał jak by to żeby było - ale nie będzie) - no chyba że się mylę i jesteś tym jednym na milion co to pudełkiem od zapałek zrobi lepsze zdjęcie niż każdy inny 5DIV

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5N5C3769-vi.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	1,58 MB
ID:	2282

    jp
    to kłamstwo - jak każda fotografia

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    BTW - jeśli zadajesz takie pytania jak wyżej - kup dowolne FF i ciesz się życiem
    nie chciałem tego pisać ale skoro już zostało napisane to się podpiszę

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •