Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #171
    Dopiero zaczyna Awatar Consigliero
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Posiadam canona M6 oraz kilka obiektywów, próbowałem zmienić system i wybrałem panasonic g80, niestety obrazek bardziej mi pasował w canonie i panasonic poszedł w odstawkę. W M6 bardzo mi brakuje wizjera, co powoduje lekką frustrację, mam wizjer dodatkowy ale to rozwiązanie nie do końca mnie satysfakcjonuje. Gdy pojawił się RP to zacząłem się zastanawiać nad wejściem w pełną klatkę, tym bardziej że zasilanie jest to samo jak w M6 a kilka baterii już posiadam. Tylko owszem puszka jest mała ale obiektywy, jedyny zgrabny to 35, ale to trochę powielanie mojego ulubionego obiektywu 22 w m6. Jako obiektyw do wszystkiego myślę o 24-105 RF, tylko zastanawiam się co zyskam a co stracę oprócz pieniędzy.
    Cały czas liczę na następcę canona m5 bo być może to rozwiązało by mój dylemat.
    Jako amatorski pstrykacz być może najlepszym rozwiązaniem byłby dla mnie telefon, ale to rozwiązanie już przerobiłem gdy będąc w Chorwacji wypożyczyłem sobie skuter i po 600 m rozbiłem się z aparatem zawieszonym na szyi, był to ów panasonic , ale na szczęście miałem ubezpieczenie. Resztę wycieczki obcykałem telefonem, ale mimo zalet nie do końca mnie to satysfakcjonuje
    https://www.flickr.com/photos/wawrzeniec/shares/H6Vt0B
    Ciężko poznać laikowi co zrobione aparatem a co telefonem, oczywiście podczas oglądania na ekranie bez zagłębiania się w szczegóły.
    Aparat to dla mnie głównie dokumentowanie wycieczek ale chcę mieć możliwie najlepszą jakość obrazka.

  2. #172
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    53

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Wystarczy dowolne zdjęcie krajobrazu z lasem czy trawą i smartfon nie ma szans (czy tani kompakt z matrycą wielkości główki od szpilki . To nawet nie są "szczegóły", to jest 100% żenady, te drzewa jakby namalowane farbkami...

  3. #173
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Dokładnie. Smarkfonowe zdjęcia fajnie wyglądają na smarkfonie, na monitorze (wcale nie "takim do obróbki zdjęć") wychodzi szum, kompresja, fatalna dynamika. Jedno dobre ma telefon - zawsze go mamy przy sobie, a zrobienie fotki to kwestia sekund (od powzięcia decyzji o zrobieniu).

  4. #174
    Dopiero zaczyna Awatar Consigliero
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Znaczy pokusić się o pełną klatkę? Jak napisałem telefon jest dobry w razie W.

  5. #175
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez Consigliero Zobacz posta
    Znaczy pokusić się o pełną klatkę? Jak napisałem telefon jest dobry w razie W.
    No ciężko nie polecić R-ki tudzież RP od Canona, ale musisz się liczyć ze sporym wydatkiem. One obok sporej ceny korpusu mają tez inny bagnet. Obiektywy zaś są dość drogie. Przy okazji zmieni Ci się tez waga sprzętu. Sam korpus jest jak mała lustrzanka a do tego owe obiektywy, które też w zasadzie od tych lustrzankowych rozmiarami nie odbiegają zbytnio. Jeśli M6 Ci odpowiada, a problem jest jedynie w wizjerze to może M5? Z tym, że chodzą też słuchy że na przeciągu kilku miesięcy (ponoć jeszcze w tym roku) ma pojawić się jej II edycja. Jeśli byłaby to prawda to może warto jeszcze trochę przecierpieć skoro juz tyle wytrzymałeś.

  6. #176
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Witam, również chciałbym zmienić lustrzankę na bezlusterkowca.
    Aktualnie mam 70d, c24 2.8, sigma 105, Tamron 17-50, tamron 70-200. Do tego pierścienie pośrednie i odwrotnego mocowania.
    Fotografuję głównie makro, reszta to normalne zdjęcia z wakacji czy rodzinnych spotkań.
    Zestaw w 100% mi wystarcza ale chciałbym coś mniejszego.

    Obiektywy jakich będę potrzebował to jakaś stałka szeroka i portretowa, albo zoom z dobrym światłem.
    Do tego jakiś obiektyw makro. Później może się pokuszę o jakieś tele około 200mm
    Jeśli chodzi o kasę to dobrze by było sprzedać to co mam i za dużo nie dokładać do zmiany.
    Dobrze żeby jakość nie była gorsza od 70d.
    Polecicie mi coś?

  7. #177
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    150

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Jeśli jesteś zadowolony ze szkieł które masz teraz, kup M50 z adapterem. Potem zdecydujesz co dalej.
    M50, C22/2.0, C50/1.8, T70-300/4-5.6 VC.

  8. #178
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    111

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    A czy te obiektywy będą poprawnie działać? Czytałem że gdy używamy obiektywów EF/EF-s z adapterem na aparacie z wykrywaniem ostrości na zasadzie detekcji kontrastu a nie detekcji fazy, to af nie będzie działał.

  9. #179
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    A czy te obiektywy będą poprawnie działać? Czytałem że gdy używamy obiektywów EF/EF-s z adapterem na aparacie z wykrywaniem ostrości na zasadzie detekcji kontrastu a nie detekcji fazy, to af nie będzie działał.
    Będzie działał znakomicie! Nawet szkła z front/back focusem trafiają bez problemu.

  10. #180
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Czytałem że gdy używamy obiektywów EF/EF-s z adapterem na aparacie z wykrywaniem ostrości na zasadzie detekcji kontrastu a nie detekcji fazy, to af nie będzie działał.
    Bzdury. Działa wszystko świetnie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •