Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 198

Wątek: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

  1. #91
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pisałem na podstawie J1 i tam tak jest.

    Załącznik 2299

    Może J3 okroili z PASM ? Nie wiedziałem
    jakie przyjemne proste menu, w j3 jest więcej pozycji na kółku trzeba wybrać kreatywny na kółku - górną pozycję F na wybieraku i pokazuje się podobne menu (ale ja mam polskie więc bardziej rozwlekłe i mniej czytelne) ale PASM nadal jest - wolałbym na kółku bezpośrednio to są podstawy ergonomii w aparacie

  2. #92
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrk

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jakie przyjemne proste menu, w j3 jest więcej pozycji na kółku trzeba wybrać kreatywny na kółku - górną pozycję F na wybieraku i pokazuje się podobne menu (ale ja mam polskie więc bardziej rozwlekłe i mniej czytelne) ale PASM nadal jest - wolałbym na kółku bezpośrednio to są podstawy ergonomii w aparacie
    No ale PASM jest niezaprzeczalnie w J1, J2 i J3 Faktem jest, że trzeba się do niego mocno naklikać Na kółku już pewnie nie zmieścili

    Bez PASM to byłaby jedynie zabawka, ale z nim to pełnosprawny aparat jest Bo nie wyobrażam sobie fotografowania Nikkorem 32 mm f/1.2 na AUTO
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-05-2019 o 23:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #93
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    halo, czy jest na sali moderator?
    Tak. I?

    Co do m4/3 czy 3/4 to ja uważam, że w momencie jak mogę nabyć systemowe puszki w rozmiarze takim samym jak Olek to nie ma dla mnie sensu wchodzenie w inny system. Ja rozumiem jakby za mniejszą matrycą szły korzyści w postaci wyraźnie mniejszych body i szkieł to OK ale tak to kupiłem M100 i po temacie. A i tak najlepszym aparatem jest ten w komórce bo mam go zawsze ze sobą
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak. I?

    Co do m4/3 czy 3/4 to ja uważam, że w momencie jak mogę nabyć systemowe puszki w rozmiarze takim samym jak Olek to nie ma dla mnie sensu wchodzenie w inny system. Ja rozumiem jakby za mniejszą matrycą szły korzyści w postaci wyraźnie mniejszych body i szkieł to OK ale tak to kupiłem M100 i po temacie. A i tak najlepszym aparatem jest ten w komórce bo mam go zawsze ze sobą
    Autor wątku czuje potrzebę zmiany i nie potrafi w pełni racjonalnie uzasadnić jej celowość a więc zdefiniować co i na co zmienić.
    Chyba wielu z nas to przechodziło czy przechodzi i to nie tylko w obszarze hobby.
    Logiczne argumenty są ważne ale w "tych stanach" emocje na ogół zwyciężają, "naciągamy" argumenty by sobie uzasadnić swój końcowy wybór

    Na ostatnim wyjeździe zrobiłem także (po raz pierwszy) sporo zdjęć smartfonem i to również w trudnych warunkach.
    Plecak, 4 obiektywy, statyw, na zewnątrz/szyi body z obiektywem.

    Dojrzewam do decyzji :
    - sprzedać wszystko,
    - kupić aparat FF z szerokim obiektywem (ponad 85% moich zdjęć) i dużym Mpix np. RX1R3 (jeśli będzie miał stabilizację),
    - oraz kupić dobry foto_smartfon (także z długim obiektywem).
    i uwolnić się od plecaka foto.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 26-05-2019 o 07:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #95
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    ja o tym pisze od dłuższego czau-sporo zdjęć robię fonem, mając aparat w pokrowcu
    do streeta fon najlepszy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ja o tym pisze od dłuższego czau-sporo zdjęć robię fonem, mając aparat w pokrowcu
    do streeta fon najlepszy
    Tylko że ulicznych sporo robię wieczornych/nocnych i niektóre powiększam/drukuję.
    Trzeba się "przyjrzeć" dokładniej aktualnej technicznej jakości/możliwości zdjęć smartfonowych

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #97
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Telefon telefon, niestety to nadal mała matryca, mały obiektyw i duża GO (chodź z tym ostatnim walczą chłopaki w sofcie).

    Sam tel używam jako kamery ale tylko z gimbalem. Jest w miarę ok, ale nawet M50 na Roninie S z jasną stałką wyglądałoby o niebo lepiej.

    Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  8. #98
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Mi mniejsza matryca często się przydaje. Robiąc krajobrazy/architekturę, potrzebuję dużej głębi ostrości, a przymykanie szkła na FF do f16 daje gwałtowny spadek ostrości. Dlatego coraz częściej robię zdjęcia Ricohem grII(matryca aps-c 16mp), niż canonem ff z 24-70.

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    wieczorem fon sie nie sprawdza ale w dzień jak najbardziej
    zwłaszcza ze teraz robię zdjęcia na dwa rzuty-fonem by od razy wrzucić na fejsa i FF by na spokojnie po powrocie w domu obrobic


    i pokażę zdjęcie kolegi robione wieczorem bez żadnej obróbki S9

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	60395318_744893642574264_5906729489802461184_n.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	2303


    jak na fona nie jest tragicznie, od biedy można jeśli tylko na fejsa
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 26-05-2019 o 09:07
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #100
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Rezygnuję z Canona... tylko na co? Przesiadka na bezlustrkowca ...

    Wygląda dobrze! Pytanie jak na 100% wielkości. Dla mnie jakość (m.in. szumy i ostrość) są kluczowe, bo ja żyję ze sprzedaży tych zdjęć.

Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •