Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Autofocus

  1. #1
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Autofocus

    Witam wszystkich
    Od paru ładnych lat mam 5d2. I do portretu i do kotleta nadaje się świetnie.
    Ale ostatnio brakuje mi dwóch rzeczy. Wyższego ISO i szybszego, bardziej pewnego AF.
    I tu moje pytania:
    Jaki aparat da mi wyższe użyteczne ISO?
    I jaki ma lepszy/szybszy AF?
    Najlepiej jak by szło to połączyć
    Testy z netu to nie to samo co opinia użytkownika.
    I na marginesie czy jednynkowe AF są tylko w jedynkach czy można je spotkać w innych aparatach?
    Z góry dziękuję za sugestie
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Autofocus

    Każda pełna klatka która wyszła po 5dii będzie miała lepsze wysokie iso i lepszy AF.
    W 5div masz AF z jedynki.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: Autofocus

    Już 6d jest ma lepszy AF, o ISO nawet nie wspominając.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Autofocus

    Po ładnych paru latach używania 5D2 w końcu postanowiłem sobie sprawić urodzinowy prezent w postaci 5D4. Przez słaby AF w dwójce (w dodatku uprawiana fotografia wymusza u mnie stosowanie punktu dolnego siatki AF) straciłem wiele zdjęć (obiekty szybko ruszające się). Stąd ostateczna decyzja o przejściu w lepszą puszkę, chociaż niełatwa, bo to tylko hobby, a nie źródło dochodu (i to takie nieczęste hobby, ze mój 5D2 po kilku ładnych latach nie ma 50 tysięcy klapnięć nawet). Ale różnica w działaniu AF jest kolosalna. Poza tym po dostosowaniu ekranu szybkich nastaw i przeskakiwaniu palcem punktu AF nie muszę bawić się w szybkie przekadrowanie.
    Jeśli potrzebujesz naprawdę dobrego AF - zmieniaj. Z tym ISO już jest inna sprawa, dla mnie testy nie pokazują wszystkiego, specyfika każdego zdjęcia jest tak różna, że czasem na jednym ISO jedna klatka wygląda jak kryształ a druga szumi jak stumilowym las

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: Autofocus

    Że niby na jakim ISO 5d4 szumi Tobie jak stumilowy las?

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Autofocus

    Eos R. Polecam.
    Od kiedy go mam przestałem rozkminiać, o co kaman z AF
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 15-05-2019 o 15:52

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Autofocus

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Eos R. Polecam.
    Od kiedy go mam przestałem rozkminiać, o co kaman z AF
    W eRce AF jest fajny. Nie przeczę. Jednak szkła EF trzeba podłączać przez adapter. Dla mnie to jest nieakceptowalne. Są też inne mankamenty takie jak lagi, bateria czy wizjer który nie każdy akceptuje.
    Jeżeli komuś leży to body to super. Sam się nad nim zastanawiałem ale ostatecznie jako długoletni użytkownik lustrzanek po prostu postawiłem na sprawdzone rozwiązania i do szóstek dorzuciłem 5D IV.
    Warto może jeszcze dodać, że 5dIV i R mają (podobno) tą samą bardzo dobrą matrycę.

  8. #8
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Autofocus

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    W eRce AF jest fajny. Nie przeczę. Jednak szkła EF trzeba podłączać przez adapter. Dla mnie to jest nieakceptowalne. Są też inne mankamenty takie jak lagi, bateria czy wizjer który nie każdy akceptuje.
    Jeżeli komuś leży to body to super. Sam się nad nim zastanawiałem ale ostatecznie jako długoletni użytkownik lustrzanek po prostu postawiłem na sprawdzone rozwiązania i do szóstek dorzuciłem 5D IV.
    Warto może jeszcze dodać, że 5dIV i R mają (podobno) tą samą bardzo dobrą matrycę.
    W moim przypadku podane przez Ciebie "wady" nie mają żadnego znaczenia
    AF wynagrodził mi wszystko, a "stare" szkła nabrały drugiego życia

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Autofocus

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    W eRce AF jest fajny. Nie przeczę. Jednak szkła EF trzeba podłączać przez adapter. Dla mnie to jest nieakceptowalne.
    W czym przeszkadza tak ten adapter?

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Re: Autofocus

    Cytat Zamieszczone przez radiki Zobacz posta
    Że niby na jakim ISO 5d4 szumi Tobie jak stumilowy las?
    Nie chodziło mi o akcent w miejscu, w którym Ty go postawiłeś.

    Generalnie jak robię na 3200 czy 6400 zdjęcia, to niektóre są całkiem miłe dla oka pod względem szumu, inne okropne. Oczywiście wszystko zależy od warunków miejscowych oświetlenia ale i - może przede wszystkim - od własnych subiektywnych oczekiwań (robię w rozpaczy na 6400 i spodziewam się tragedii a tu zaskoczenie; robię na 800 i spodziewam się kryształu a tu jakieś ciapki
    I z racji krótkiego czasu używania 5D4 miałem na myśli doświadczenia z szumem w 5D2.

    A co do R-ki, to nawet zastanawiałem się na pod tym (praktycznie ten sam koszt), ale jedno przejście bagnetu więcej (przejściówka) to potencjalnie dodatkowe ryzyko luzów, szczególnie przy większych szkłach (a na razie za długich do tego systemu nie ma).

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •