Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    Planuje kupić jakiś kompakt super zoom. Niestety opinie różne, porównań nic nie wnoszących masa i grom wie co wybrać. Chodzi o najlepsza ostrość/detal na długim końcu. Zastanawiam się głównie nad SX60, znalazłem porównanie SX50 z SX60 i zastanawia mnie różnica w dodatkowym zoom cyfrowym w obu przypadkach:

    https://www.youtube.com/watch?v=GKWjSbleEdU

    Wygląda na to, że SX50 zoom cyfrowy działa na prostej zasadzie interpolacji obrazu aktualnie rejestrowanej klatki 1920x1080, natomiast SX60 ma smart zoom czyli korzysta z wycinków matrycy aż do 1:1 bo widać kolosalna różnice w detalu.

    A może konkurencja ma coś lepszego? Myślę także nad SX540 mający 50x zoom, a róznica 1200mm a 1365mm nie ma większego znaczenia. Tylko jak wypada jakość obrazu na 50x, bo na razie patrząc na sample jest gorsza niż to samo w SX60.

    Z innych modeli (używki) biorę pod uwagę FinePix S1 oraz FinePix HS50. Nikon P900 odpada ze wzgędu na rozmiar.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 279

    Domyślnie Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    kup Sonego RX-100
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    No racja, zastąpi mi 24-1200 mając 24-70. To ma być minimalnie 50x zoom, wypad do lasu+rozpoznanie ptaków*. Sigma 150-600 tez odpada, ma być niewielki aparat wielkości SX'ów.

    *rozpoznanie znaczy sie ma byc mozliwosc spacerowego rozpoznania oraz udokumentowania gatunku, a nie przesiadywanie w czatowni z body+jakies super tele.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 08-05-2019 o 17:10

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    No racja, zastąpi mi 24-1200 mając 24-70. To ma być minimalnie 50x zoom, wypad do lasu+rozpoznanie ptaków*. Sigma 150-600 tez odpada, ma być niewielki aparat wielkości SX'ów.

    *rozpoznanie znaczy sie ma byc mozliwosc spacerowego rozpoznania oraz udokumentowania gatunku, a nie przesiadywanie w czatowni z body+jakies super tele.
    Obawiam się, że chcesz gwiazdkę z nieba. Tak się nie da. Nie kupisz kompakta to fotografowania ptactwa. Musisz z tym żyć.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 279

    Domyślnie Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    to moze pomysl o tym?
    18X Giant Smartphone Zoom Lens
    https://www.youtube.com/watch?v=7GU46F5TEW4

    albo troche mocniejszy 20x
    https://www.amazon.com/Telephoto-Uni.../dp/B076PB6XHT
    stylowo wygląda
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 08-05-2019 o 18:39
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Obawiam się, że chcesz gwiazdkę z nieba. Tak się nie da. Nie kupisz kompakta to fotografowania ptactwa. Musisz z tym żyć.
    I znowu nikt mnie nie zrozumial - to ma byc DOKUMENTACJA rozpoznawcza. Nikt tych zdjec nie bedzie ogladal, wstawial, upublicznial (poza udowodnieniem obecnosci jakiegos gatunku itd). Ma byc mozliwosc rozpoznania ptaka. Nawet najgorszy kompakt z 50x zoom i wiecej nie daje takiej slabej jakosci aby nie mozna bylo go uzyc do rozpoznania ptaka. Ale znowu chcialbym cos co daje NAJLEPSZY obrazek na dlugim koncu + jak widze po SX60 smart zoom czyli mozliwosc filmowania z wycinkiem matrycy dajac wieksze powiekszenie. Nawet na filmiku, ktory podalem zoom filmu na 208x daje bardzo dobra ostosc.

    Chyba nie ma sensu kombinowac, sx60 bedzie ok. Zastanawia mnie SX540 bo mniejszy co tez wane.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 09-05-2019 o 14:09

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    Mial byc Canon z seri SX a wyszedl... Nikon P610. Ogolnie jest ok, ogniskowa 24-1440, niestety f6.5 na koncu (ale to norma juz, P1000 ma chyba F8 na koncu). Wysylam zdjecia wykonane na 1440mm czyli max zoom z reki - prosto z aparatu. Niestety ten model jak i inne super zoom maja przesadzone matryce, za duzo mpix. Mam starego Canona S2 IS majacy 5mpix i tam zarowno na wide jak i tele obrazek w powiekszeniu 1:1 jest ok. Tutaj 16mpix to przesada za duzo na taka optyke, ustawilem 4mpix w aparacie i naprawde jpg sa przyzwoite. Uzywka za 650zl.





    Ostatnio edytowane przez siudym ; 29-05-2019 o 13:51

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    Bardzo mi sie podoba wizualnie G3x ma tez niezle parametry.
    Z tanszych G1x m2 z niezla matryca albo jak wystarczy mniejszy zoom to G1x mark 3 z matryca APS-C wydaje sie warty zainteresowania... tylko ta cena...

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    Na chwile obecna jestem zadowolony z wyboru, nikon daje rade.



    Video na 1440mm:
    https://www.youtube.com/watch?v=DKOkgECl4U0

    Jedyna wada, ale upierdliwa to metoda ustawiania AF na poczatku nagrywania video. Przyzwyczajony jestem do ustawiania ostrosci tradycyjnie spustem, np. wybrany punkt AF ustawiam i wciskam REC aby juz w takim ustawieniu nagrywal. Niestety jakis geniusz zaprojektowal nagrywanie tak, ze nawet jak ustawie ostrosc na jakims obiekcie, to w wcisnieciu REC aparat na chwile ma delay w czasie ktorego AF szuka miejsca na ktorym ma zlapac ostrosc... Efektem jest notoryczne przestawianie miejsca ostrosci po rozpoczeciu nagrywania niestety z jakas idiotyczna tendencja do lapania np. trawy czy galezi bedacej gdzies w rogu zamiast 90% wolnego pola w srodku kadru... Niestety nie da sie tego zmienic - w trybie foto jak mam spot AF, to i tak przed nagraniem video ustawia sie jakies mega szerokie pole gdzie aparat uzna po swojemu na czym ma sie zalokowac z ostroscia. Ciekawe jak rozwiazane jest to w serii Canon SXxx ?
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 18-06-2019 o 10:19

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon SX60 HS vs Canon SX50 HS a może inny super zoom

    Całkiem niezle to wygląda.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •