Pokaż wyniki od 1 do 10 z 207

Wątek: Rf 85/1.2l

Widok wątkowy

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Pojawił się test tego szkła na the digital...
    https://www.the-digital-picture.com/...-USM-Lens.aspx

    Co do ewolucji wielkości to tak to wygląda
    https://media.the-digital-picture.co...Comparison.jpg
    Ewolucja mnie nieco przeraża bo te dwa pierwsze przerobiłem i to naprawdę doskonałe szkiełka. Dwa następne nieco przerażają

    "Zacznijmy od poprzedniego obiektywu Canon 85mm f / 1.2, EF 85mm f / 1.2L II USM. Porównanie jakości obrazu - RF jest znacznie ostrzejszy na f / 1.2. Szczególnie imponujące jest to, że obiektyw RF jest w przybliżeniu tak ostry na f/1.2, jak EF na f/2.8."

    "Wybierzmy jeszcze jeden obiektyw do porównania, Sigma 85mm f / 1.4 DG HSM Art Lens. W porównaniu jakości obrazu trudno jest odróżnić zwycięzcę na przysłonie szeroko otwartej. Obiektyw Sigma wykazuje znacznie większą separację kolorów od aberracji chromatycznej"

    Niespodzianki jakoś nie ma, sprawdzają się wcześniejsze prognozy. Ale, że jestem uczulony na takie testy to i tak traktuję takie porównania z lekkim przymrużeniem oka Z bliżej niekreślonych i całkowicie subiektywnych upodobań w tym przypadku jednak wybrałbym canona a nie sigmę
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-07-2019 o 22:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •