Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 207

Wątek: Rf 85/1.2l

  1. #111
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wszystkie inne 85-tki z mocowaniem EF przez adaptery podepniesz do dowolnego aparatu np. Sony, lub M-kek Canona itp. W przypadku szkieł z mocowaniem RF zamykamy się w pokoju na klucz od środka z puszką z mocowaniem RF. Jeśli ktoś buduje sobie system od podstaw i ma konta na Kajmanach to jest system dla niego.
    A wszystkie szkła sony FE podepniesz pod canony i nikony ? Ogarnij się z tą krucjatą człowieku.

  2. #112
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A wszystkie szkła sony FE podepniesz pod canony i nikony ? Ogarnij się z tą krucjatą człowieku.
    Ale gdzie na tym filmie masz szkla Sony? Poza rf 85 sa jeszcze 2 ef i 1 sigmy a nie sony i je podepniesz i do Sony i do Mki Canona. Tu akurat chyba zbednie sie czepiasz do tej krucjaty
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 17-11-2019 o 10:57
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    podepniesz za pomocą adaptera firm trzecich... na który trzeba było chyba trochę poczekać co ?

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    podepniesz za pomocą adaptera firm trzecich... na który trzeba było chyba trochę poczekać co ?
    Zacytuję to, co napisałeś mnie: "Ogarnij się z tą krucjatą człowieku.". Canon nigdy nikomu nie udostępni swoich protokołów i nie udostępni firmom trzecim swojego bagnetu co standardowo skutkować będzie brakiem "kompatybilności" pomiędzy optykę firm trzecich a korpusami Canona i problemami w przyszłości.

    Dla Twojej informacji miałem w systemie Fuji adapter bagnetowy FRINGER EF-FX Pro II z autofocusem, który po kolejnych aktualizacjach puszki zaczął wariować i dały efektu aktualizacje w samym adapterze co skutkowało tym, że stał się bezużyteczny. Powód oczywisty - w przypadku gdy system nie ma otwartego bagnetu coś co działa dziś może przestać działać po kolejnej aktualizacji softu w puszce.

    Tak więc proszę nie pisz mi o krucjatach bo naprawdę nie chce mi się pakować w puszki Canona w których standardowo znowu stanę przed ścianą z moimi szkłami z różnych systemów. Chcesz - kupuj sobie misie RF oraz puszki RF bez możliwości wyjścia poza system RF. To twoja sprawa i jak dla mnie możesz sobie czekać na adaptery firm trzecich innych systemów, które po roku, lub dwóch i kilku aktualizacjach oprogramowania (całkiem celowych) w aparacie staną się bezużyteczne.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #115
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Nie wiedziałem, RF 85/1.2 L jest jeszcze cięższe niż sigma 85/1.4 A...

  6. #116
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zacytuję to, co napisałeś mnie: "Ogarnij się z tą krucjatą człowieku.". Canon nigdy nikomu nie udostępni swoich protokołów i nie udostępni firmom trzecim swojego bagnetu co standardowo skutkować będzie brakiem "kompatybilności" pomiędzy optykę firm trzecich a korpusami Canona i problemami w przyszłości.
    Masz nieaktualne informacje - REDowi udostępnili.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Masz nieaktualne informacje - REDowi udostępnili.
    Acha...

    Czyli jak rozumiem w przyszłym roku można spodziewać się wysypu obiektywów firm trzecich jak Sigma, Tamron, Samyang, Viltrox itp. pod bagnet RF, które będą kosztować 1/5 ceny szkieł Canona z serii RF ?

    Brawo! Ale to już było: "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą" Josef Goebbels.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #118
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Acha...

    Czyli jak rozumiem w przyszłym roku można spodziewać się wysypu obiektywów firm trzecich jak Sigma, Tamron, Samyang, Viltrox itp. pod bagnet RF, które będą kosztować 1/5 ceny szkieł Canona z serii RF ?
    Nie wiadomo czego się można spodziewać. Rynek jest tak rozchwiany że nie wiemy nawet czy wszyscy dotrwają do przyszłego roku.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Nie przesadzajmy z tym niedziałaniem obiektywów firm 3-cich na bagnecie RF. Używam artów 35+50 na R i pracują idealnie. Co do RF85L - szkło jest fantastyczne. Tak bardzo, że można sprzedać całe sony z adapterami i focić już tylko tym
    Z Honkongu 8400zł. Gdybym umiał trochę lepiej w photography pewnie już by było w mojej torbie. Na chwilę obecną przy aktualnej cenie i moim beztalenciu miałbym jednak za duże wyrzuty sumienia.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #120
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    jinks i jak z 50Art na R? Musiałeś updateowac soft w szkle? Ja w 35A musiłem. Mam 50L i uwielbiam ale meczą rogi w repo przy przesłonach poniżej 2.8 Dokupił bym chętnie tego arta tylko ta waga mnie zniechęca trochę. Duża różnica miedzy 35A a 50A w komforcie noszenia i użytkowania ?
    btw RF 85L miałem raz na pokazach i z tą wagą to przesada a róznica nei ejst taka duża względem EF. EF85L fajniejszy wizualnie IMO
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 19-11-2019 o 20:57

Strona 12 z 21 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •