Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 207

Wątek: Rf 85/1.2l

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A

    Czym może namieszać na rynku szkło w cenie 15k zł, czyli dwukrotnie droższe od puszki do niego oferowanej ?
    nie mieszajmy rożnych systemów walutowych
    my jako ranek kompletnie sie nie liczymy wiec te szkło może u nas kosztować i 50 k i nikogo to nie obchodzi(
    zresztą kupowanie w PL sprzętu przez amatora to dla mnie czysty masochizm)
    w USA kosztuje 2700$ (na razie)i ta cena nie jest oderwana od rzeczywistości
    można C krytykować do woli ale właśnie wbili swoja flagę w bez lusterkowe FF i każdy to zauważył
    wrócili do gry jak dla mnie w niezłym stylu
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  2. #42
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Ktoś tu zazdrości Canonowi tego szkła :P
    To tylko ból d. Różowych Tygrysów bo nie da się tego podpiąć przez przejściówkę

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Rf 85/1.2l

    Sample fajne ale szału to ja tutaj nie widzę. Bokeh trochę słabszy od EF 85/1.2 L. Bardziej zbliżony do 85/1.4 L który dodatkowo ma stabilizację. To pewnie za sprawą ostrości która została wyżyłowana na maksa. Coś podobnego widzę w 35/1.4LII. Tam IMO bokeh też trochę słabiej wygląda niż w starej wersji 35L. Cenę pomijam. Ten miś podpięty do R wygląda dosyć komicznie.
    Tak czy inaczej fajny słoik ale mnie tym szkłem nie kupią

  4. #44
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    podrzuciłbyś jakiś link do słupków? do tej pory widziałem zupełnie odwrotne proporcje...
    To moje spekulacje na podstawie tego co czytam na zagranicznych forach i wynikach sprzedaży największych internetowych sklepów. Tam jasno widać że jeśli chodzi o bezlustra to absolutnym hitem praktycznie wszędzie jest m50, a w FF Sony AIII. Dla mnie się to układa w logiczną całość ale nie twierdzę że to jakieś naukowe analizy ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #45
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Już się nie mogę doczekać testów w Internecie/Youtubie, które pokazują ze ta portretówka od Canona się nie nadaje do fotografii (tygrysów), a każdy obiektyw nawet ten najstarszy i najtańszy od S czy Z zjada ją na śniadanie

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Już się nie mogę doczekać testów w Internecie/Youtubie, które pokazują ze ta portretówka od Canona się nie nadaje do fotografii (tygrysów), a każdy obiektyw nawet ten najstarszy i najtańszy od S czy Z zjada ją na śniadanie
    No jakby nie patrzeć to do tygrysów rzeczywiście słabo się nadaje. Od biedy do tych w zoo.

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Już się nie mogę doczekać testów w Internecie/Youtubie, które pokazują ze ta portretówka od Canona się nie nadaje do fotografii (tygrysów), a każdy obiektyw nawet ten najstarszy i najtańszy od S czy Z zjada ją na śniadanie
    Na razie dowiedzieliśmy sie, że to szkło jest za ostre (czyli w sumie bezużyteczne) do portretów ludzi.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #48
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Na razie dowiedzieliśmy sie, że to szkło jest za ostre (czyli w sumie bezużyteczne) do portretów ludzi.
    Kolejna ze zlotych mysli forum

    Taki klimat...

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Na razie dowiedzieliśmy sie, że to szkło jest za ostre (czyli w sumie bezużyteczne) do portretów ludzi.
    Dokładnie tak ! W punkt ! Wie o tym doskonale ten, kto zajmuje się retuszem portretów w postprodukcji.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Kolejna ze zlotych mysli forum

    Taki klimat...
    ???

    Problemem forum jest całkowita ignorancja zdania osób, które mają rację w tym co piszą (powyżej @marfot)

    Jako użytkownik starych pleśniaków typu Pentacon 50 mm 1.8 (ostatnia fota z tego szkła https://35photo.pro/photo_3201641/ ) wolę miekko rysujące szkła, ale jak widać parcie na ostre szkło w systemie jest tak silne, że tu już nawet smarowanie musztardą przedniej soczewki nie pomoże i jednym objawieniem będzie żyletka wśród żyletek.

    ps.
    ostre szkło wcale nie pomaga w portrecie i tak wiem, że zaraz pojawi się info o tym, że tylko "różowe tygrysy" wolą nieostre szkła. Ja lubię różne szkła a moje ulubione to akurat Fujinon XF 56mm f/1,2 R https://500px.com/photo/304198417/kl...er_id=23428655 i wcale nie jestem przekonany, że szkłem RF 85 1.2 zrobiłbym lepszą fotę. Dodam, że foty zawsze robię na pełnym otwarciu pszysłony.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-05-2019 o 19:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Dzięki za podrzucenie linków.

    Franczuszka kłamczuszka.

    https://www.canon-europe.com/pro/sto...5mm-f1-2l-usm/

    Pod powyższym linkiem obejrzałem sobie filmik w którym pani fotograf mówi w pewnym momencie "I love to work in difficult light and no light. And 1.2 is my aperture." Ta, jasne. Oprócz jednego wszystkie pozostałe zdjęcia zostały wykonane na przysłonach z zakresu f/1.4-f/1.8.

    Swoją drogą to dziwne że nawet w oficjalnych materiałach reklamowych a takim chyba jest ten poniższy filmik zupełnie pomija się obecność przełącznika mającego za zadanie ograniczanie zakresu pracy autofokusa.



    Oficjalne "szczegółowe dane techniczne" również milczą na ten temat:

    https://www.canon.pl/lenses/rf-85mm-...pecifications/



    Czy to ma jakieś znaczenie? Podobno ma. Cytując opinię niejakiego PAT dotyczącą EF 100mm f/2.8 L Macro IS USM https://www.optyczne.pl/index.html?p...=0&moc=0&sort=

    Wady: Trochę za wolny af gdy ustawiony na full od 1:1, przy limicie 05,m do nieskonczoności błyskawica.
    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Sample fajne ale szału to ja tutaj nie widzę. Bokeh trochę słabszy od EF 85/1.2 L. Bardziej zbliżony do 85/1.4 L który dodatkowo ma stabilizację. To pewnie za sprawą ostrości która została wyżyłowana na maksa. Coś podobnego widzę w 35/1.4LII. Tam IMO bokeh też trochę słabiej wygląda niż w starej wersji 35L. Cenę pomijam. Ten miś podpięty do R wygląda dosyć komicznie.
    Tak czy inaczej fajny słoik ale mnie tym szkłem nie kupią
    Idealny obiektyw dla dermatologów z zacięciem fotograficznym.

    Szał może się zacząć dopiero po wprowadzeniu na rynek RF 85mm F1.2L USM DS który to wydaje się być jedynym słusznym odpowiednikiem EF 85mm f/1.2L II USM.



    Ciekawe jak Canon wyceni sobie ten szał (ile będzie trzeba dopłacić do wersji DS). Na przykładzie podobnej sytuacji ze świata Fujifilm różnica w cenie wynosi 1480 zł (Fujinon XF 56mm f/1,2 R APD 5199 zł minus Fujinon XF 56mm f/1,2 R 3719 zł).
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 10-05-2019 o 19:23

Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •