Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 207

Wątek: Rf 85/1.2l

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    róbcie zdjęcia nową RF85/1.2 - szkoda czasu na jałowe dyskusje
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  2. #32
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Super szkiełko jak i nowe 50 1.2. Macałem dziś i wow.

  3. #33
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Super szkiełko jak i nowe 50 1.2. Macałem dziś i wow.
    i z tego macania juz wiesz ze super?

    kurde, ja musze 3-4 miesiace w roznych sytuacjach przefocic, zeby sobie wyrobic jakakolwiek opinie na temat obiektywu...
    www albo tez flickr

  4. #34
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 710

    Domyślnie Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Ja miałem nadzieję,że FF bez lustra pójdzie w stronę stałek gabarytowo takich jak były w Canon FD.
    Presja na super linię a'la Otus zwyciężyła. No chyba że pojawi się seria, albo linia retro - gorsza optycznie ale rysująca z "duszą" i kompaktową wielkością.
    Pewnie wcześniej czy później coś takiego się pojawi ale póki co widać, że w segmencie FF lepiej się sprzedają zaawansowane sprzęty. To właśnie dlatego Canon wypuszcza najpierw drogie zaawansowane szkła. Dla wielu to jest bez sensu ale jak popatrzeć na słupki sprzedaży to jest to działanie bardzo logiczne. Jest to też bezpośrednia odpowiedź na to co się dzieje u konkurencji - wszak tam też najlepiej się sprzedają puszki FF zaawansowane, a nie najprostsze i najtańsze. I takie szkło jak 85/1.2 może bardzo namieszać na rynku - bardziej niż się niektórym wydaje.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-05-2019 o 00:18
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 249

    Domyślnie Re: Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pewnie wcześniej czy później coś takiego się pojawi ale póki co widać, że w segmencie FF lepiej się sprzedają zaawansowane sprzęty. To właśnie dlatego Canon wypuszcza najpierw drogie zaawansowane szkła. Dla wielu to jest bez sensu ale jak popatrzeć na słupki sprzedaży to jest to działanie bardzo logiczne. Jest to też bezpośrednia odpowiedź na to co się dzieje u konkurencji - wszak tam też najlepiej się sprzedają puszki FF zaawansowane, a nie najprostsze i najtańsze.
    A ja głupi do tej pory myślałem, że bardziej liczy się dla producenta masowa sprzedaż najprostszych i najtańszych konstrukcji (szkła i puszki). Jak widać na załączonym obrazku do chwili obecnej tkwiłem w nieświadomości, gdyż albowiem zgodnie z Twoją teorią najlepiej sprzedają się drogie zaawansowane technologicznie autka marki Bentley, Aston Martin, Vulcan, Zonda, Bugatti Veyron itp.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I takie szkło jak 85/1.2 może bardzo namieszać na rynku - bardziej niż się niektórym wydaje.
    A tak coś bliżej ? Czym może namieszać na rynku szkło w cenie 15k zł, czyli dwukrotnie droższe od puszki do niego oferowanej ? No chyba, że jak wieszczyłem wcześniej wypuszczą do niego puszkę profi za 25k zł i to faktycznie będzie zestaw sprzedający się na pniu za 40k zł, który zrobi straszne zamieszanie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-05-2019 o 07:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pewnie wcześniej czy później coś takiego się pojawi ale póki co widać, że w segmencie FF lepiej się sprzedają zaawansowane sprzęty. To właśnie dlatego Canon wypuszcza najpierw drogie zaawansowane szkła. Dla wielu to jest bez sensu ale jak popatrzeć na słupki sprzedaży to jest to działanie bardzo logiczne. Jest to też bezpośrednia odpowiedź na to co się dzieje u konkurencji - wszak tam też najlepiej się sprzedają puszki FF zaawansowane, a nie najprostsze i najtańsze. I takie szkło jak 85/1.2 może bardzo namieszać na rynku - bardziej niż się niektórym wydaje.
    podrzuciłbyś jakiś link do słupków? do tej pory widziałem zupełnie odwrotne proporcje...
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  7. #37
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Pewnie wcześniej czy później coś takiego się pojawi ale póki co widać, że w segmencie FF lepiej się sprzedają zaawansowane sprzęty.
    mysle, ze w tym momencie jeszcze nie chodzi o sprzedaz.

    tylko o machanie misiami przed nosem osob, ktore 2-3 lata temu kupily 5D4 i z wolna rozgladaja sie za sprzetem, na ktory ten 5D wymienia jak sie zamortyzuje. bo one za kolejne 2-3 beda gotowe do wydojenia z karty kredytowej i Canon chetnie wyssa je z szescio cyfrowej kwoty niz "tylko" z ceny ewentualnego 5D5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To właśnie dlatego Canon wypuszcza najpierw drogie zaawansowane szkła. Dla wielu to jest bez sensu ale jak popatrzeć na słupki sprzedaży to jest to działanie bardzo logiczne. Jest to też bezpośrednia odpowiedź na to co się dzieje u konkurencji - wszak tam też najlepiej się sprzedają puszki FF zaawansowane, a nie najprostsze i najtańsze.
    alez nie robmy sobie jaj z pogrzebu ktory z szerokiej oferty korpusow RF Canona jest z tej samej polki co RF 85/1.2? bardzo na upartego R mozna zaakceptowac jako korpus zaawansowany (dla pasjonata, jak to sie marketingowo okresla) i tylko od biedy przystaje do uzyszkodnika 5D (bo o 1D nie bede wspominal) pod ktorego te misie 50/1.2 czy 85/1.2 sa kierowane.

    szkla, zwlaszcza takie 85 czy 28-70 (to jest wiadro, przy ktorym nawet prezes Sigmy mogl poczuc syndrom malego ptaszka) to jest najwyzsza polka, ktora Canon macha przed oczami profesjonalistow. i amatorow, ktorzy potem i tak beda kupowac Rebele, tak jak drzewiej kupowali te Rebele po naogladaniu sie bialych rurek na Olimpiadzie (i "alternatywe" w postaci 80-200/4.5-5.6 jakis drobny procent tych rebeliantow potem kupowal, z wypiekami na twarzy) . i to kasa tych amatorow ma zwrocic naklady R&D na te czerwone paski RF


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I takie szkło jak 85/1.2 może bardzo namieszać na rynku - bardziej niż się niektórym wydaje.
    kazdy z tych misiow miesza. w glowie obecnym uzytkownikom, ktorzy zaczynaja kminic czy jeszcze kupowac EF czy juz odkladac w skarpete na RF.
    i wkrotce (2-3 lata) potencjalnym uzytkownikom, ktorzy widzac zawodowcow lapiacych za szkla RF (wiec i w konsekwencji nakretki do nich) tez beda chcieli miec cos "jak profesjonalny sprzet". spodziewam sie, ze efekt EF 85/1.2 zobaczysz w rankingach sprzedazy RP + 24-240, na ta lub nastepna gwiazdke
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 10-05-2019 o 08:42
    www albo tez flickr

  8. #38
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 710

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    spodziewam sie, ze efekt EF 85/1.2 zobaczysz w rankingach sprzedazy RP + 24-240, na ta lub nastepna gwiazdke
    Tak sądzę, że to właśnie w takiej perspektywie zadziała.
    BTW: Bartku jakby tak mniej tych ozdobników to by się łatwiej czytało ....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A ja głupi do tej pory myślałem, że bardziej liczy się dla producenta masowa sprzedaż najprostszych i najtańszych konstrukcji (szkła i puszki). Jak widać na załączonym obrazku do chwili obecnej tkwiłem w nieświadomości, gdyż albowiem zgodnie z Twoją teorią najlepiej sprzedają się drogie zaawansowane technologicznie autka marki Bentley, Aston Martin, Vulcan, Zonda, Bugatti Veyron itp.
    No tylko że jak się rozumie co chce, a nie co jest napisane to wtedy się dochodzi do absurdalnych wniosków ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #39
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Ktoś tu zazdrości Canonowi tego szkła :P

  10. #40
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: Bartku jakby tak mniej tych ozdobników to by się łatwiej czytało ....
    moja wina, moja bardzo wielka wina...

    i obiecuje poprawe...
    www albo tez flickr

Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •