Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 207

Wątek: Rf 85/1.2l

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Są pierwsze zdj.
    https://www.canon-europe.com/pro/sto...5mm-f1-2l-usm/

    https://www.canon-europe.com/pro/sto...5mm-f1-2l-usm/

    “Canon RF 85mm F1.2L USM to mieszanka bokehu EF 85mm f/1.2L II USM z ostrością EF 85mm f/1.4L IS USM” Canon EOS R with a Canon RF 85mm F1.2L USM lens at 1/1250 sec, f/1.2 and ISO2000. © Félicia Sisco
    Ostatnio edytowane przez szwayko ; 09-05-2019 o 09:21

  2. #22
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Te zdjecia na stronie Canona sa sliczne. Jak nigdy

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Te zdjecia na stronie Canona sa sliczne. Jak nigdy
    Tyle tylko, że wszystkie foty są bardzo mocno obrobione w postprodukcji i nie mają przełożenia na rzeczywisty obrazek ze szkła. Zdjęte i stonowane kolory oraz zdjęty kontrast, nałożone filtry i ziarno, korekta świateł i cieni (Dodge and Burn), typowa obróbka kotleciarzy. Ktoś komuś nieźle zapłacił z te zdjęcia. Sam obrabiam foty w inny sposób bez tak dużej ingerencji w obrazek. Duży plus za wykorzystanie światła dziennego, ale tutaj już RAW jest podstawą.

    Jedyną możliwością obejrzenia zdjęć jest obejrzenie filmu w którym są wstawki z wykonanych ujęć (a i te z tego co widzę na drugim filmie są też po obróbce).

    Naprawdę tak się boją pokazać zdjęcia z puszki z tym szkłem
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-05-2019 o 13:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Gdyby się bali to by zrobiono zdjęcia zamiast na
    1/1250 sec, f/1.2 and ISO2000 -> 1/200 ISO 400

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    To chyba oczywiste, że boją się różowych tygrysów.

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Naprawdę tak się boją pokazać zdjęcia z puszki z tym szkłem
    Dokładnie, to na pewno jest szkło nadające się tylko na zaślepkę. Co innego jakby to było Sony....
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To chyba oczywiste, że boją się różowych tygrysów.
    W punkt .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Rf 85/1.2l

    "Tyle tylko, że wszystkie foty są bardzo mocno obrobione w postprodukcji i nie mają przełożenia na rzeczywisty obrazek ze szkła. Zdjęte i stonowane kolory oraz zdjęty kontrast, nałożone filtry i ziarno, korekta świateł i cieni (Dodge and Burn), typowa obróbka kotleciarzy. Ktoś komuś nieźle zapłacił z te zdjęcia. Sam obrabiam foty w inny sposób bez tak dużej ingerencji w obrazek. Duży plus za wykorzystanie światła dziennego, ale tutaj już RAW jest podstawą."

    Panie Andrzeju, robi Pan przepiękne, pełne artyzmu fotografie - skorzystałem z linku w stopce - nagrodą podkreślono Pana kunszt artystyczny, gratuluję, ale sugestia, że Canon promocję tak prestiżowego szkła zleca kotleciarzom - miej Pan litość nad swoim ego!
    Ostatnio edytowane przez totamten ; 09-05-2019 o 14:14

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    ale sugestia, że Canon promocję tak prestiżowego szkła zleca kotleciarzom - miej Pan litość nad swoim ego!
    A czy ja to neguję w którymś miejscu ??? Bardzo dobrze zrobili, że zlecili wykonanie zdjęć hi-endowego szkła fotografom ślubnym mającym duże doświadczenie w posługiwaniu się takimi szkłami. jakoś nie bardzo widziałbym zdjęcia pejzażowe z tego szkła (choć z pewnością będą doskonałe) - bo nie do tego go stworzono. Ale ocenianie obrazka ze szkła na podstawie zdjęć poddanych mocnej postprodukcji jest nieco chybione...

    Jak pisałem wcześniej (nawet zapodałem porównanie wersji z defocus https://www.canon-board.info/threads...=1#post1391457) wolałbym zobaczyć prawdziwe oblicze tego szkła - czyli bokeh i oddanie nieostrości bo do tego ma służyć. Ale jak widać na forum bardziej liczą się "różowe tygrysy" niż ocena optycznych możliwości szkła.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-05-2019 o 15:15
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A czy ja to neguję w którymś miejscu ??? Bardzo dobrze zrobili, że zlecili wykonanie zdjęć hi-endowego szkła fotografom ślubnym mającym duże doświadczenie w posługiwaniu się takimi szkłami. jakoś nie bardzo widziałbym zdjęcia pejzażowe z tego szkła (choć z pewnością będą doskonałe) - bo nie do tego go stworzono. Ale ocenianie obrazka ze szkła na podstawie zdjęć poddanych mocnej postprodukcji jest nieco chybione...

    Jak pisałem wcześniej (nawet zapodałem porównanie wersji z defocus https://www.canon-board.info/threads...=1#post1391457) wolałbym zobaczyć prawdziwe oblicze tego szkła - czyli bokeh i oddanie nieostrości bo do tego ma służyć. Ale jak widać na forum bardziej liczą się "różowe tygrysy" niż ocena optycznych możliwości szkła.
    Panie Andrzeju, zejdź Pan na ziemię i spróbuj przypomnieć nam, która fabryczna zajawka szkła pozwalała na ocenienie możliwości szkła - od tego są testy, a jak będą testy - pożywiom, uwidiom. Nie jestem profesjonalistą, ale z fizyki wynikałoby, że postprodukcja raczej poprawia osiągnięcia matrycy niż samego szkła (z wyjątkiem aberracji, krzywizn i winietowania), chyba, że twoje przenikliwe spojrzenie na zdjęcie odkrywa, że pod numerkiem f=1,2 kryje się T=5,6?

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Rf 85/1.2l

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Panie Andrzeju, zejdź Pan na ziemię i spróbuj przypomnieć nam, która fabryczna zajawka szkła pozwalała na ocenienie możliwości szkła - od tego są testy, a jak będą testy - pożywiom, uwidiom. Nie jestem profesjonalistą, ale z fizyki wynikałoby, że postprodukcja raczej poprawia osiągnięcia matrycy niż samego szkła (z wyjątkiem aberracji, krzywizn i winietowania), chyba, że twoje przenikliwe spojrzenie na zdjęcie odkrywa, że pod numerkiem f=1,2 kryje się T=5,6?
    Piszemy od początku o całkiem odmiennych sprawach. Cały czas odnoszę się do tego, że komentowane są zdjęcia ze szkła poddane ostrej postprodukcji. Jeśli ktoś zamierza oceniać walory szkła na takiej podstawie to jego prywatna sprawa, ale ja mam nieco inne zdanie w tej kwestii. O tym, że szkło za 15k zł zapewne będzie doskonałe i zje na dzień dobry całą konkurencję wiadomo jest już teraz (i to bez pisania o "różowych tygrysach"). Tylko po raz kolejny nadmieniam, że nie do tego się odnoszę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-05-2019 o 17:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •