Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez WielkiBrat Zobacz posta
    Dzięki za rady Panowie Wziąłem pod uwagę opinie, ceny, „funkcjonalność” i własne zdanie - co lepsze. Chyba jednak temat stałek wygrał. Myślałem już, że zakupy będą następujące:
    - sigma a 24mm 1.4,
    - canon 35mm 2
    - canon 50mm 1.4
    - canon/sigma 70-200 2.8

    Póki co, chyba wystarczy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Żona już wie?

  2. #22
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    W kontekście poruszanych modeli:

    28/1.8 - miałem dwa egzemplarze przez wiele lat, które używałem z 5d1, 5d2 i 1d3, 1ds3. Oba w praktyce były dużo lepsze niż można było wyczytać w testach, od f/1.8 bardzo akceptowalne, a po przymknięciu do 2.2 - w centrum super. Rogi mnie nie interesowały bo na f/1.8-2.2 rogi miały być już nieostre. Natomiast AF w 100% celny, bez najmniejszych kłopotów. Jednak na rynku od wielu lat są już nowsze modele w podobnej cenie (np. 35/2 is).

    24/1.4 II - mam do chwili obecnej. Kupując (nowy czy używany) trzeba sprawdzić egzemplarz pod kątem celności AF z posiadanym body. Za często (jak na ta klasę sprzętu) występuje "losowość" AF. kalibracja w serwisie zazwyczaj pomaga. Np. w moim przypadku, z jednym korpusem AF od nowości współpracował ok, z dwoma musiał być skalibrowany, a z jednym nadal ma fochy. W kontrze do światła AF także nie ma 100% celności, ale nie ma co narzekać.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 19-05-2019 o 08:42
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Canon 35 f/2 a 35 f/2 IS to dwa skrajne różne słoiki. Ten pierwszy jest raczej cienki, a ten ze stabilizacją robi naprawdę fajne obrazki. Imho warto dopłacić do tego lepszego.

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    Canon 35 f/2 a 35 f/2 IS to dwa skrajne różne słoiki. Ten pierwszy jest raczej cienki, a ten ze stabilizacją robi naprawdę fajne obrazki. Imho warto dopłacić do tego lepszego.
    Potem można się zastanowić czy nie warto dopłacić do S35A, od Sigmy jest już blisko do 35L mk 1 a jak już jesteśmy przy zakupie pierwszej wersji L'ki to nierozsądnym byłoby nie dopłacić do 35L II, to prawdziwa petarda. W następnym kroku można zacząć rozważać Otusy

  5. #25

    Dołączył
    Dec 2016
    Miasto
    Wejherowo
    Posty
    10

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    Witam
    Chciałbym pospiąć się do wątku Czy moglibyście mi doradzić jaki wybrać używany obiektyw do Canon 6dmkII. Przeszedłem na ff i wyprzedałem starego Canona 600 wraz z obiektywami pod APSC. Chciałbym dokupić sobie jakiś używany obiektyw z szerszym kącie i uniwersalny zoom. Na początku myślałem o sigmie 17-35 f/2,8-4, potem sigma 15-30 f3,5-4,5 z uniwersalnych zoomów Tokina 28-70 A-tx pro sv f/2,8 lub Sigma 24-70 f/2.8 Przeszukałem różne fora testy dostępne na optycznych i ... rozbolała mnie głowa. Teraz stwierdziłem ,że finansowo jeden szeroki i jeden uniwerselny budżetowo pokrywa canon 17-40 f4 .Jak myślicie zostać przy canonie ? czy coś innego na początek do budowy szklarni? Nie robię zdjęć zarobkowo wylącznie amatorsko "dla siebie". Dziękuję za pomoc

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D MARK II - obiektywy

    jeśli przeczytałeś ten watek i dalej nie wiesz,to znaczy ze nie nic nie potrzebujesz
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •