Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Skrót na dodanie/odjęcie ekspozycji?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Skrót na dodanie/odjęcie ekspozycji?

    Czy ktoś wie jak mogę z poziomu "patrzenia w wizjer" podjaśnić/ściemnić zdjęcia?
    Chodzi mi o opcją oznaczoną ikonką plusa oraz minusa. Umiem wejść do menu na wyświetlaczu i tam to przestawić. Ale nie znam żadnego skrótu aby to zrobić.
    Jest to opcja która już po ustawieniu przez mas manualnie parametrów, każe lustrzance w "jakiś" sposób sprawić by zdjęcie było ciut jaśniejsze lub ciut ciemniejsze.

    Jak to zrobić skrótem? W innych modelach umiałem w tym nie (5D Mark IV) albo zapomniałem.
    Ostatnio edytowane przez NieOstrzy ; 03-05-2019 o 22:15

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Skrót na dodanie/odjęcie ekspozycji?

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    Czy ktoś wie jak mogę z poziomu "patrzenia w wizjer" podjaśnić/ściemnić zdjęcia?
    Chodzi mi o opcją oznaczoną ikonką plusa oraz minusa. Umiem wejść do menu na wyświetlaczu i tam to przestawić. Ale nie znam żadnego skrótu aby to zrobić.
    Jest to opcja która już po ustawieniu przez mas manualnie parametrów, każe lustrzance w "jakiś" sposób sprawić by zdjęcie było ciut jaśniejsze lub ciut ciemniejsze.

    Jak to zrobić skrótem? W innych modelach umiałem w tym nie (5D Mark IV) albo zapomniałem.
    Jeżeli fotografujesz w trybie manualnym kręcisz kółkiem i sprawdzasz drabinkę w wizjerze. Drabinka w prawo - zdjęcie jaśniejsze. Prościej się chyba nie da.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Skrót na dodanie/odjęcie ekspozycji?

    W półautomatach tylne kółko, a w manualu AutoISO plus przypisanie drabinki do któregoś przycisku, np.SET

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Skrót na dodanie/odjęcie ekspozycji?

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    przypisanie drabinki do któregoś przycisku, np.SET
    Co? To nie ma żadnego sensu jeśli miałbyś pod klawiszem SET to mieć. SET i co dalej?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jeżeli fotografujesz w trybie manualnym kręcisz kółkiem i sprawdzasz drabinkę w wizjerze. Drabinka w prawo - zdjęcie jaśniejsze. Prościej się chyba nie da.
    Ale kręcenie kółkiem odpowiada za zmienianie wartości migawki.
    Nie wiem czy zrozumiałeś pytanie...

    --- Kolejny post ---

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	korekta_ekspozycji.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	438,4 KB
ID:	2172

    Szukam SKRÓTU na manipulowanie tą opcją w trakcie gdy mam oko przybliżone do wizjera. Co mam zrobić?

  5. #5

    Domyślnie Odp: Skrót na dodanie/odjęcie ekspozycji?

    Ja mam przypisane do SET. I jak chcę zmienić wartość korekcji ekspozycji to wciskam SET i kręcę górnym kółkiem.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Skrót na dodanie/odjęcie ekspozycji?

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta

    Ale kręcenie kółkiem odpowiada za zmienianie wartości migawki.
    Nie wiem czy zrozumiałeś pytanie...

    --- Kolejny post ---



    [
    No a co się dzieje z drabinką gdy kręcąc kółkiem zmieniasz czas lub przysłonę w trybie M?

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Skrót na dodanie/odjęcie ekspozycji?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No a co się dzieje z drabinką gdy kręcąc kółkiem zmieniasz czas lub przysłonę w trybie M?
    Zwiększa się stopień ekspozycji lub zwiększa. No tak, to manual. Tam trzeba wszystko ręcznie w sumie więc jakaś 'korekta ekspozycji' moze nie byc potrzebna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •