Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z ustawianiem ostrości EOS 5dM3

  1. #1

    Domyślnie Problem z ustawianiem ostrości EOS 5dM3

    Witajcie, własnie wróciłem z kolejnego zlecenie, kolejny raz rozczarowany. Fotografuje już dosyć długo, a od około 4 lat FF 5dM3. Do tej pory używane obiektywy to C35mm C50mmSTM i C85mm.
    Zdaje sobie sprawę ze to nie są obiektywy z najwyższej półki. Teraz pojechałem z Sigma ART 50m i 35mm oraz z nadzieja że będzie doskonale. Niestety problem występuje nadal,a mianowicie na pełnej dziurze albo i nie pełnej mam na myśli nawet 2.8 występują problemy z trafianiem.
    Tryb seryjny (cichy), tryb ostrości punktowy. Przymierzam, potwierdzenie ostr. i wale serię. Powtarzam ostrzenie i seria. W pierwszej serii wszystko nieostre, w drugiej ostrość prawidłowa...(czasy 1/160, 1/200)
    Podobny problem przy grupówkach, próbuje na punktowej ostrości, na multi i to samo, co najlepsze ostrości nie ma nigdzie!!!
    Ma ktoś podobny problem??

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Problem z ustawianiem ostrości EOS 5dM3

    Cytat Zamieszczone przez kurczak2 Zobacz posta
    Witajcie, własnie wróciłem z kolejnego zlecenie, kolejny raz rozczarowany. Fotografuje już dosyć długo, a od około 4 lat FF 5dM3. Do tej pory używane obiektywy to C35mm C50mmSTM i C85mm.
    Zdaje sobie sprawę ze to nie są obiektywy z najwyższej półki. Teraz pojechałem z Sigma ART 50m i 35mm oraz z nadzieja że będzie doskonale. Niestety problem występuje nadal,a mianowicie na pełnej dziurze albo i nie pełnej mam na myśli nawet 2.8 występują problemy z trafianiem.
    Tryb seryjny (cichy), tryb ostrości punktowy. Przymierzam, potwierdzenie ostr. i wale serię. Powtarzam ostrzenie i seria. W pierwszej serii wszystko nieostre, w drugiej ostrość prawidłowa...(czasy 1/160, 1/200)
    Podobny problem przy grupówkach, próbuje na punktowej ostrości, na multi i to samo, co najlepsze ostrości nie ma nigdzie!!!
    Ma ktoś podobny problem??
    1. Czy ze szkłami canona też jest taki problem?
    2. Przed zleceniem warto sprawdzić trafność ostrzenia i wyregulować AF w body.
    3. Jeżeli powyższe nie pomaga to:
    - ze szkłami canona serwis canona
    - ze szkłami sigmy serwis sigmy lub sigma dock
    4. Generalnie rzecz biorąc szkła canona są bardziej pewne jeżeli chodzi o AF niż Sigma.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Re: Problem z ustawianiem ostrości EOS 5dM3

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    1. Czy ze szkłami canona też jest taki problem?
    2. Przed zleceniem warto sprawdzić trafność ostrzenia i wyregulować AF w body.
    3. Jeżeli powyższe nie pomaga to:
    - ze szkłami canona serwis canona
    - ze szkłami sigmy serwis sigmy lub sigma dock
    4. Generalnie rzecz biorąc szkła canona są bardziej pewne jeżeli chodzi o AF niż Sigma.
    Tak, z Canonem tez. Jak trafi to jest ok ale trafia bardzo rzadko....Rozumiem jak byłoby ostre nie to co chcę, ale w takiej sytuacji nic nie jest ostre....

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Problem z ustawianiem ostrości EOS 5dM3

    Sprawdź obiektywy na innym body.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Problem z ustawianiem ostrości EOS 5dM3

    Jeśli walisz serię AF ustaw na servo.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Problem z ustawianiem ostrości EOS 5dM3

    Moja Sigma A50 nie ma takich problemów z obydwoma 5d3. Trafia na 1.4 nawet o zmierzchu. Coś musi być nie tak z torem AF aparatu, Twoim obiektywem lub justowaniem obiektywu do body (ja do tego celu używam FoCala).

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Re: Problem z ustawianiem ostrości EOS 5dM3

    Cytat Zamieszczone przez kurczak2 Zobacz posta
    Tak, z Canonem tez. Jak trafi to jest ok ale trafia bardzo rzadko....Rozumiem jak byłoby ostre nie to co chcę, ale w takiej sytuacji nic nie jest ostre....
    Jeżeli nawet na przysłonie f/2.8 obiektywy bardzo rzadko trafiają no to chyba tylko serwis Ciebie ratuje https://serwis.proclub.pl/regulacja-ukladu-af Samodzielnie w domu się tego nie ogarnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •