Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Czy jest sens włączać korektę aberracji?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Czy jest sens włączać korektę aberracji?

    Jak podłączyłem pod swojego 80D canona 100/2.8 macro L to nie mogłem ustawić korekcji obiektywu ze względu na brak danych. Po podłączeniu aparatu do kompa i wgraniu ustawien dla tego obiektywu oprogramowaniem canonowskim tym standardowym mozna juz bylo w puszce włączyć. Tak więc to wg mnie w oprogramowaniu aparatu jest zapisane. Nie wiem tylko czy robiac w RAW korekcja ta ma jakiś wpływ czy tylko na jpg. Ogolnie u siebie powylaczalem te wszystkie korekcje a korzystam z korekcji w camera raw bo od razu rozpoznaje jaki to obiektyw i wystarczy ptaszki zaznaczyć.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 27-04-2019 o 18:51

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Czy jest sens włączać korektę aberracji?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Gdyby były "w aparacie" to przy każdym nowym obiektywie trzeba by update firmware aparatu.
    Trzeba gdzieś ściągnąć plik RAW nowego obiektywu Canona i zobaczyć.

    jp
    Dane wgrywa się przez Canonowski soft. Skandalem jest, że M50 ma tylko 2 czy 3 pozycje...

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Czy jest sens włączać korektę aberracji?


  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Czy jest sens włączać korektę aberracji?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dane wgrywa się przez Canonowski soft. Skandalem jest, że M50 ma tylko 2 czy 3 pozycje...
    Rzeczywiście mało przyjemne dla właścicieli M50, ale problem "dotyczy" praktycznie tylko plików *.jpg udostępnianych wprost z body bez udziału programów foto.

    W systemie R ten sposób (dane korekcyjne) pozostał ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 28-04-2019 o 05:42
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Czy jest sens włączać korektę aberracji?

    To nie jest zdjęcie z ekraniku lustrzanki. No co wy? To jest zdjęcie z Lightrooma.
    Pokazałem Wam że włączenie opcji w aparacie korekty NIC nie daje ani trochę.

    --- Kolejny post ---

    Hej, nie rozumiem. Czego dotyczy ten artykuł?
    Czyli to nie jest tak, że jak włączę w aparacie korekcje to ona działa od razu?
    Najpierw sobie mam tym oprogramowaniem coś poustawiać? Czyli wybrać obiektywy jakie mam i "dodać" je na lustrzankę?

    NIE WIEM. Nigdy tego nie robiłęm. Pytam po prostu. Ktoś mi to wyjaśni?

    --- Kolejny post ---

    Rzeczywiście mało przyjemne dla właścicieli M50, ale problem "dotyczy" praktycznie tylko plików *.jpg udostępnianych wprost z body bez udziału programów foto.
    Jeśli to tyczy się JPG wypuszczanych prosto z aparatow to jest to nikomu niepotrzebna funkcja. Bo zaden szanujący się fotograf nie robi na JPG. Więc w sumie jest to zbędne bo korekcji dokonujemy w takim Lightroomie

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Czy jest sens włączać korektę aberracji?

    Cytat Zamieszczone przez NieOstrzy Zobacz posta
    To nie jest zdjęcie z ekraniku lustrzanki. No co wy? To jest zdjęcie z Lightrooma.
    Pokazałem Wam że włączenie opcji w aparacie korekty NIC nie daje ani trochę.

    --- Kolejny post ---



    Hej, nie rozumiem. Czego dotyczy ten artykuł?
    Czyli to nie jest tak, że jak włączę w aparacie korekcje to ona działa od razu?
    Najpierw sobie mam tym oprogramowaniem coś poustawiać? Czyli wybrać obiektywy jakie mam i "dodać" je na lustrzankę?

    NIE WIEM. Nigdy tego nie robiłęm. Pytam po prostu. Ktoś mi to wyjaśni?

    --- Kolejny post ---


    Jeśli to tyczy się JPG wypuszczanych prosto z aparatow to jest to nikomu niepotrzebna funkcja. Bo zaden szanujący się fotograf nie robi na JPG. Więc w sumie jest to zbędne bo korekcji dokonujemy w takim Lightroomie
    Nie do końca.
    Gdy masz ustawione "tylko na RAW" to i tak w aparacie tworzony jest plik *.jpg który widzisz na monitorku i według niego korygujesz ustawienia aparatu.
    Chciałbyś nie mieć podglądu zdjęcia w aparacie ?
    No i nie byłoby bezluster

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-05-2019 o 12:01
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •