Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

  1. #1

    Domyślnie Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Jestem aktualnie posiadaczką C 600d i Tamrona 17-50 ale myślę o czymś więcej. Nie wiem czy przejście na pełną klatkę ma sens czy nie wystarczy APS-C do krajobrazów? Stac mnie na zakup C6d + 17-40 ale z drogiej strony może lepiej kupić lepsza lustrzankę niepełną klatkową i jakiś jeszcze obiektyw niż pchać się pełna klatkę?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Brałbym fufu i elki. Taki 17-40 z filtrem jest już w miarę szczelny a obrazek zacny. W cropie wszystkie szkła to trabanty. jak to mówi Akustyk.

    Z drugiej strony aps-c nie odstaje jakością obrazowania, a waga mniejsza i portfel cięższy.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Problem w tym, że Canon nie ma za wiele do zaoferowania w segmencie APS-C. Genialny w obsłudze i pancerny 7D mkII odstaje możliwościami matrycy - jak na współczesne realia (to epoka 70D) Zaś model 80D ze znakomitą matrycą APS-C (w końcu!) jest średnio wykonany, choć i tak wart polecenia za jakość obrazu właśnie.
    Jeśli jednak masz fundusze na 6D i 17-40, to wydaje mi się słuszna droga!

  4. #4
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Izamis - a czego Ci brakuje w obecnym zestawie przy robieniu zdjęć krajobrazowych? Jak większej ostrości od brzegu do brzegu klatki - to lepiej kupić dobry kompakt z matrycą aps-c.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez izamis Zobacz posta
    Jestem aktualnie posiadaczką C 600d i Tamrona 17-50 ale myślę o czymś więcej. Nie wiem czy przejście na pełną klatkę ma sens czy nie wystarczy APS-C do krajobrazów? Stac mnie na zakup C6d + 17-40 ale z drogiej strony może lepiej kupić lepsza lustrzankę niepełną klatkową i jakiś jeszcze obiektyw niż pchać się pełna klatkę?
    Jeśli lubisz dźwigać duże aparaty i obiektywy, wolisz gorszą matrycę, gorszy AF z mniejszą ilością pkt, itp - OK kup 6D.

    Jeśli jednak wolisz coś lepszego - to pomyślałbym do krajobrazów (i nie tylko) o poręcznym zestawie: canonie EOS M50 + EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM
    Canon EOS 6D vs Canon EOS M50 https://versus.com/pl/canon-eos-6d-vs-canon-eos-m50



    ps.
    Pełna klatka to nie wszystko.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-04-2019 o 07:57
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    w przypadku canona przejście na ff ma zawsze sens, u innych producentów jak się foci fruwające pierze to można się zastanawiać co ma sens, ale w innych przypadkach można się nie zastanawiać.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    w przypadku canona przejście na ff ma zawsze sens, u innych producentów jak się foci fruwające pierze to można się zastanawiać co ma sens, ale w innych przypadkach można się nie zastanawiać.
    Dla mnie stwierdzenie, że "przejście na ff ma zawsze sens" to bardzo wyświechtany frazes. Coś w rodzaju, że prawdziwe gotowanie to wyłącznie w garnkach zeptera...

    BTW
    i fruwające pierze u innych producentów niewiele ma do rzeczy w tej kwestii
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    mam 6d i nic nie zmusiłoby mnie do ponownego wejścia w apsc.
    ebe ebe

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jeśli lubisz dźwigać duże aparaty i obiektywy, wolisz gorszą matrycę, gorszy AF z mniejszą ilością pkt, itp - OK kup 6D.

    Zaraz, zaraz. 6D ma gorszą matrycę bo ma mniej mpx???

  10. #10
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Mam taki zestaw i świetnie mi się sprawdza. Choć nie fotografuje krajobrazów tylko ostatnio nieśmiało architekturę. Mówię o 6d i 17-40

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •