Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 56

Wątek: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 305

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Przecież nie od dziś wiadomo, że matryce "najlepsiejsze" to są tylko w canonach
    xd

    --- Kolejny post ---



    Ano robią te okładkowe zdjęcia telefonem https://www.telepolis.pl/wiadomosci/...ka-team-huawei
    no ba, tylko to oświetlenie mi się już nie zmieści do kieszeni z tym telefonem z mojego punku widzenia słabo jak telefon potrzebuje ponad 10 osób ekipy do zrobienia zdjęcia a ogólnie to opowieści z mchu i paproci dla naiwnych takie tam ambasadorsko-influencerskie bajania

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    no ba, tylko to oświetlenie mi się już nie zmieści do kieszeni z tym telefonem z mojego punku widzenia słabo jak telefon potrzebuje ponad 10 osób ekipy do zrobienia zdjęcia a ogólnie to opowieści z mchu i paproci dla naiwnych takie tam ambasadorsko-influencerskie bajania
    Dokładnie tak To zdjęcie z ilością pomocnych dłoni podczas zdjęć i ilości sprzętu oświetleniowego dobrze oddaje ducha takich fotek udowadniających, że jednak można To i tak lepsze niż poprzednie reklamy w których do promocji telefonu wykorzystywali zdjęcia wykonane lustrzanką Osobiście w ramach minimalizowania ekipy do zdjęć pod względem oświetlenia zdaję się na światło słoneczne Jest zawsze tam, gdzie go potrzebuję
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jeśli lubisz dźwigać duże aparaty i obiektywy, wolisz gorszą matrycę, gorszy AF z mniejszą ilością pkt, itp - OK kup 6D.

    Jeśli jednak wolisz coś lepszego - to pomyślałbym do krajobrazów (i nie tylko) o poręcznym zestawie: canonie EOS M50 + EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM
    Canon EOS 6D vs Canon EOS M50 https://versus.com/pl/canon-eos-6d-vs-canon-eos-m50

    https://cameradecision.com/topviewsi...comparison.jpg

    ps.
    Pełna klatka to nie wszystko.
    Czy ja jednak mogę prosić o odpowiedź dlaczego niby 6D ma gorszą matrycę od M50?

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    przeszedłem na 6d i wiadomix że do apsc już nie wrócę, a fotografuję nim wszystko i do krajobrazów jest świetny i w góry go biorę i jest elegancko
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  5. #25
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez izamis Zobacz posta
    Niektórzy twierdzą że do krajobrazów pełna klatka nie ma sensu.
    Autor wątku nie odpowiedział na zadane pytania, mogące sensownie ukierunkować pomoc/dyskusję, a ta wypowiedź, raczej sugeruje, iż to "konto powstało by ożywić forum"...

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Re: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Czy ja jednak mogę prosić o odpowiedź dlaczego niby 6D ma gorszą matrycę od M50?
    To ja posunę się o krok dalej i wytłumaczę dlaczego nawet 600d ma znacznie lepszą matrycę niż 6d jeśli chodzi o pejzaż. Otuż w przypadku fotografii krajobrazu często występuje konieczność zamocowania tej matrycy razem z resztą aparatu na statywie. Następnie statyw często się ustawia nad brzegiem przepaści czy słodko lub słono wodnego akwenu. A stąd już tylko krok od tego, aby ta matryca znalazła się w pewnym nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedni czasie. I znacznie bardziej wolę, aby była to matryca z 600d niż z 6d

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    A te zdjęcia z iphona to nie były robione 5d3 z 24-70 2.8 II?

  8. #28

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Izamis - a czego Ci brakuje w obecnym zestawie przy robieniu zdjęć krajobrazowych? Jak większej ostrości od brzegu do brzegu klatki - to lepiej kupić dobry kompakt z matrycą aps-c.
    Co do C600d to balansy bieli, zbyt zalewa żółcią a poza tym chce kopic coś lepszego dlatego szukam cos nowszego. W internecie przeczytałam kilka opini ze pełna klatka tak ale do portretów a do krajobrazów nie ma sensu.

  9. #29
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Balans bieli koryguje się bez najmniejszego problemu w postprodukcji. Tym należało by się zainteresować :-)

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez izamis Zobacz posta
    zbyt zalewa żółcią
    ebe ebe

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •