Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    mam 6d i nic nie zmusiłoby mnie do ponownego wejścia w apsc.
    A ja używam zamiennie APS-C oraz FF i nie wciskam każdej napotkanej osobie, że dobre zdjęcia można wykonać wyłącznie pełną klatką. Takie życie...
    Całkowicie wystarcza mi APS-C do tego co robię -> https://35photo.pro/photo_3166323/ (X-T2)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-04-2019 o 09:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Niektórzy twierdzą że do krajobrazów pełna klatka nie ma sensu.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dla mnie stwierdzenie, że "przejście na ff ma zawsze sens" to bardzo wyświechtany frazes. Coś w rodzaju, że prawdziwe gotowanie to wyłącznie w garnkach zeptera...

    BTW
    i fruwające pierze u innych producentów niewiele ma do rzeczy w tej kwestii
    to tylko opis moich własnych doświadczeń - a zawsze lepiej uczyć się na cudzych błędach niż swoich bo jest po prostu taniej - ja zamiast po 350D kupić 5D nadal brnąłem w bagienko cropa - oczywiscie współczesne cropy są super hiper ale ja osobiście nie mam ochoty tego nawet sprawdzać i praktycznie każdy kto z cropa wyszedł może napisać podobne zdanie jak p0m poniżej - fotografia i krajobraz niejedno ma imię (dla niektórych to np. obrazek z wycieczki zrobiony w środku dnia i przemielony przez photomatixa) więc ja priorytetem jest wielkość to niech kupi olympusa - fajnie wyglądający sprzęt, wyda kupę kasy więc będzie czuł że sprzęt jest "hajendowy" i musi robić dobre zdjęcia.

    6D i 17-40L używałem - ma swoje wady (jednak bardziej mi podchodzi obrazek z 16-35 4L to po prostu widać na zdjęciach) ale i tak jest lepszy (i w centrum i na tych słabych brzegach) od obrazka z cropa z c10-22.

  4. #14
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Ja też czasem używam 40d na jakichś leśnych wyjazdach gdzie strach trochę o sprzęt. Ale na ślub bym jej już nie wziął mając 5 i 6d. Zależy co do czego potrzebne i to chyba wszyscy wiemy

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    mam 6d i nic nie zmusiłoby mnie do ponownego wejścia w apsc.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    to tylko opis moich własnych doświadczeń - a zawsze lepiej uczyć się na cudzych błędach niż swoich bo jest po prostu taniej - ja zamiast po 350D kupić 5D nadal brnąłem w bagienko cropa - oczywiscie współczesne cropy są super hiper ale ja osobiście nie mam ochoty tego nawet sprawdzać i praktycznie każdy kto z cropa wyszedł może napisać podobne zdanie jak p0m poniżej - fotografia i krajobraz niejedno ma imię (dla niektórych to np. obrazek z wycieczki zrobiony w środku dnia i przemielony przez photomatixa) więc ja priorytetem jest wielkość to niech kupi olympusa - fajnie wyglądający sprzęt, wyda kupę kasy więc będzie czuł że sprzęt jest "hajendowy" i musi robić dobre zdjęcia.

    6D i 17-40L używałem - ma swoje wady (jednak bardziej mi podchodzi obrazek z 16-35 4L to po prostu widać na zdjęciach) ale i tak jest lepszy (i w centrum i na tych słabych brzegach) od obrazka z cropa z c10-22.
    Z moich własnych doświadczeń to po 10D miałem wyłącznie 5D I/II i III. Jednak gusta się zmieniają, czas i technologia idzie naprzód i w chwili obecnej dobre zdjęcia można zrobić dowolnym nowym aparatem o dowolnej matrycy (niektórzy robią zdjęcia okładkowe telefonami Każdemu według potrzeb i jak pisałem wyżej - wciskanie komukolwiek, że tylko lustrzanką FF da się zrobić dobre zdjęcia jest bzdurą napędzaną informacjami z forów internetowych.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-04-2019 o 10:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez izamis Zobacz posta
    Niektórzy twierdzą że do krajobrazów pełna klatka nie ma sensu.
    to oczywiste - za mała głębia ostrości, tylko dlaczego zdjęcia krajobrazu które mi się podobają są zawsze zrobione fullfrejmem - no nie wiem
    ciekawe co by powiedział taki Ansel Adams ten to dopiero miał kłopot - large format, pewnie wszystko miał nieostre na zdjęciach

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Z moich własnych doświadczeń to po 10D miałem wyłącznie 5D I/II i III. Jednak gusta się zmieniają, czas i technologia idzie naprzód i w chwili obecnej dobre zdjęcia można zrobić dowolnym nowym aparatem o dowolnej matrycy (niektórzy robią zdjęcia okładkowe telefonami
    fizyka się nie zmienia ale też polecam telefon i niech robią te okładkowe zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 26-04-2019 o 10:18

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Apropo rogów, przy f8 chyba nie ma probkemów.

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Re: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Zaraz, zaraz. 6D ma gorszą matrycę bo ma mniej mpx???
    a gdzie niby jest to napisane?

    btw. nie zaczynaj proszę, bo zaraz candar zacznie swoje tyrady że Sony i Fuji najlepsiejsze i takim 6d już się nie da robić fajnych fot.
    ebe ebe

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Re: Czy pełna klatka do krajobrazów ma sens?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    a gdzie niby jest to napisane?

    btw. nie zaczynaj proszę, bo zaraz candar zacznie swoje tyrady że Sony i Fuji najlepsiejsze i takim 6d już się nie da robić fajnych fot.
    Przecież nie od dziś wiadomo, że matryce "najlepsiejsze" to są tylko w canonach
    xd

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    fizyka się nie zmienia ale też polecam telefon i niech robią te okładkowe zdjęcia
    Ano robią te okładkowe zdjęcia telefonem https://www.telepolis.pl/wiadomosci/...ka-team-huawei
    "Razem z Huawei udowadniamy teraz, że korzystając ze smartfona można z powodzeniem wykonać profesjonalne, piękne zdjęcia, które mają tak wysoką jakość, że można je wykorzystać do wielkoformatowego druku w profesjonalnej kampanii reklamowej"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-04-2019 o 10:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •