Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Przesiadka z 350d na....

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    8

    Domyślnie Przesiadka z 350d na....

    Panocki i Panienocki
    przyszedł czas i możliwość, aby zmienić moją leciwą 350tkę na coś nowszego. Dzielnie mi służyła dekadę, ale pora na emeryturę. Trza rozejrzeć się za czymś nowym na kolejną dekadę Biorę pod uwagę sprzęt od 70d w górę.

    Co jest dla mnie ważne? Zdjęcia będą we wnętrzach raczej bez lampy (jeśli już to z odbiciem np. o sufit), samoczyszcząca się matryca (teraz to już standard chyba), korekta FF/BF, z racji posiadanych "szkiełek" stawiam na APS-C.

    Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy nowy sprzęt będzie na głowę bił "mojego dziadka". Kolejny nabytek także chciałbym aby mi posłużył, wobec czego awaryjność ważna. Czy w sprzęcie foto także występuje powszechna tendencja, że po gwarancji pada i trzeba kupić nowy?
    Obciążenie jakie przewiduję, nie jest zbyt duże. Na początku zapewne większe, ale średnio licząc 700-2500 na miesiąc. Focenie nie jest moim źródłem utrzymania.

    O co mi kaman teraz, że zakładam temat?
    Proszę ludków, którzy używają 70d, 77d???, 80d lub cokolwiek innego co spełniałby moje założenia, o podpowiedź. Nie ukrywam, że biorę pod uwagę także jakieś "niezajechane" używki, bo być może trafi się coś fajnego, co jeszcze posłuży. Może nawet ze "szkiełkiem" jakimś nowym.

    Przejrzałem testy, jakieś opinie itp. ale bardziej zależałoby mi na wiarygodnym źródle forumowym użytkowników.
    Pomożecie?

    Aaaaa jeśli nie ten dział, wybaczcie proszę. Przeniosę do właściwego, jeśli wskażecie gdzie i jak. Chyba, że admini będą szybsi

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Jak masz kasę 80D, przy jej braku M50.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Mam 80D i mogę polecic. Na 70 czy 77 bym się nie zamienił. Na M50 też nie ale tylko dlatego że fotografuję trochę sportu i tu af w M50 wypada dużo gorzej niz w 80D ale jak tobie obiekty szybko zmieniajace położenie nie trafiają sie zbytnio to warto się zastanowic.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    80d ma o wiele lepszą matrycę niż jego poprzednicy. to całkiem udana pucha, choć ergonomia nie jest na jakimś najwyższym poziomie,ale i tak będzie o niebo lepsza niż w serii xxxd
    ebe ebe

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Jednak "najnowsze" co może być, czyli 80d?
    Padło tutaj określenie "o wiele lepszą matrycę" (dzięki za info p0m), czym się ta lepsza matryca wyróżnia?
    A ergonomia? No fakt, bieganie z cięższym szkłem przez dłuższy czas może być męczące, ale nie urwie ręki jak NIKON mam nadzieję (nie leży mi jakoś w ręku to body).
    Jak wygląda focenie 80d w trudniejszych warunkach? Szybko ostrzy? Owszem, spora zasługa szkieł, ale ważne aby nie "stroiło" pół minuty i załapało to co ma złapać.

    Do bezlusterkowca podchodzę bardzo ostrożnie. Jakoś tak nie mam zaufania, może przez to, że nowość, a może przez to, że nie ma tego "klap" lustra

    Tak jeszcze zastanawiałem się odnośnie 77d, bo jednak nowszy procesor, itp. Gdzieś jednak znalazłem, że jest to przejście Canona z xxxd na xxd poza tym nie mogłem nigdzie znaleźć info o korekcie BF/FF.
    Z mniejszym budżetem to faktycznie 70d, przy założeniu spełniania wytycznych. Dlatego wspomniałem o nim.
    Modele xd, to już zawsze pełna klatka? Przejrzałem kilka modeli i wychodziło, że tak. Mam rację?

    Przyznam, że w 3k max chciałbym zmieścić się. Uda się?

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Na większość Twoich pytań odpowie gugel. Wejdź na jakiś serwis branżowy, np. optyczne i poczytaj testy aparatów i zagłęb się w rozdziły o możliwościach matryc a świat wiedzy stanie się dla Ciebie otwarty.
    ebe ebe

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    No nie zupełnie. Przeglądałem już internety. Znalazłem masę suchych faktów, albo testy z "rozdrabnianiem się" na czynniki pierwsze.
    Coś na zasadzie kupuję np. telewizor i albo są same parametry, albo opis po kolei całych bebechów, gamut w poszczególnych rogach ekranu, itd. Z opiniami w stylu "super sprzęt, jestem zachwycony/a".
    Nie do końca o to mi chodzi, dlatego tutaj jestem. Ludzie którzy pasjonują się fotografią i posiadają dany sprzęt na pewno znają jego bolączki i zalety. Ewentualnie przesiedli się z jednego na drugi i czegoś im brakuje, coś zachwyca, a z tym aparat radzi sobie rewelacyjnie.
    Bardziej o takie coś mi chodziło. Dziękuję jednak za sugestie

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Przesiadka z 350d na....

    @wanted Jeśli fotografia nie jestTwoim źródłem utrzymania i stawiasz na APS-C to pomyśl o bezlusterkowcach i przymierz się do nich. Używam ich od ośmiu lat i jakoś do lustrzanek mnie nie ciągnie
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    70D możesz nabyć i wyjdzie na to samo co z 80D, a taniej i możesz wgrać magic latern

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez wanted Zobacz posta

    Do bezlusterkowca podchodzę bardzo ostrożnie. Jakoś tak nie mam zaufania, może przez to, że nowość, a może przez to, że nie ma tego "klap" lustra
    zadam może głupie pytanie: a co Ci "klap" lustro daje poza tym że aparat jest cięższy i większy? Czy to lustrzanka czy bezluterkowiec to jedno licho zwłaszcza dla amatora. Choć przecież jak Ci zależy to i profesjonalne bezlustro też kupisz...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •