Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Przesiadka z 350d na....

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Wyczuwasz przekaz podprogowy ?
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Jeśli aps-c to szedłbym w Sony A6300. Jeśli FF to którekolwiek A7 - I II III, w zależności od finansów. Bardzo dobre matryce, wszystkie szkła pasują, histogram "w oku". Jako posiadacz A7 i 5D widzę same zalety.
    A7 to raczej prototyp, bagnet bateria AF... jak już powiedziałem za darmo bym nie brał. Od mk3 coś się zaczyna dziać, a przynajmniej trafiać ze szkłami EF.

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    A7 to raczej prototyp ...
    Idąc takim topem rozumowania, można przyjąć, ze matryce Canona na tle konkurencji to prototypy.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Idąc takim topem rozumowania, można przyjąć, ze matryce Canona na tle konkurencji to prototypy.
    Nigdzie nie będziesz miał wszystkiego na 100%, jeśli w S masz matryce, to ergonomia kwiczy. W C masz dużo szkła a takie S nawet tilta chyba się jeszcze nie dorobiło o długich lufach nawet nie wspominam.

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Ta dyskusja prowadzi do niczego. User pytał co za 350D więc mu A6300 zaproponowałem. Tyle w temacie.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Praktycznie każdy temat o zmianę puszki przekształca się w tą samą dyskusję o Sony vs Canon bardzo często niewiele lub nic nie wnoszącą do tematu
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 29-04-2019 o 16:38

  7. #27

    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    8

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez Kwapiszon Zobacz posta
    Ta dyskusja prowadzi do niczego. User pytał co za 350D więc mu A6300 zaproponowałem. Tyle w temacie.
    Dzięki za poradę. Jednak pozostaję przy systemie Cannona. Mam już parę gratów do niego i nie chcę teraz wszystkie zmieniać. Pozostaje mi iść w górę w ramach systemu będąc związanym z klatką APS-C.

    Padła tutaj propozycja 70d z "nakładką". Dość ciekawe rozwiązanie, bo i różnica w cenie jest.
    Już wiem po doczytaniu, że nie 77d. Zagęszczamy zatem i pozostaje 70d lub 80d (klatka APS-C). Bezlusterkowe modele na tę chwilę nie biorę pod uwagę, chociaż koledzy zachwalali. Inne to już raczej pełna klatka wyjdzie, mam rację?
    Pytanie teraz, czy jest duży skok między 70d, a modelem 80d? Przypominam, że zdjęcia wnętrz w świetle zastanym, sporadycznie błysk lampą, a jeśli już to raczej z odbiciem o sufit niż walenie po gałach.
    Ktoś jest/był szczęśliwym posiadaczem jednego i drugiego modelu?

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez wanted Zobacz posta
    Pytanie teraz, czy jest duży skok między 70d, a modelem 80d?
    To nie sa body na kliszę, którą sobie wymienisz. Bierz sensowną matrycę 80D i tyle.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    80D jak Cie stać, ew M50 - w UK na tą chwile niedostępne (body only) w największych sklepach - schodzi jak ciepłe bułeczki).

  10. #30

    Domyślnie Odp: Przesiadka z 350d na....

    Cytat Zamieszczone przez wanted Zobacz posta
    ...Pytanie teraz, czy jest duży skok między 70d, a modelem 80d? Przypominam, że zdjęcia wnętrz w świetle zastanym, sporadycznie błysk lampą, a jeśli już to raczej z odbiciem o sufit niż walenie po gałach.
    Ktoś jest/był szczęśliwym posiadaczem jednego i drugiego modelu?
    Tak, jest widoczna różnica: przejścia tonalne, co za tym idzie wrażenie większej ilości widzianych na zdjęciu kolorów, także uzyskany obraz jest plastyczniejszy. Już kiedyś wspominałem, że to najfajniejsza matryca (80D) od czasów tej z 30D (i pewnie też z 40D - którego nie miałem). Jeśli chodzi o ISO - z 3200 można normalnie pracować i wyciągać suwaczkami z cieni, oraz brak zmartwień koszmarkiem, jakim był banding.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •