Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Co to jest ciche nagrywanie LV?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Co to jest ciche nagrywanie LV?

    Czym jest ciche nagrywanie LV, są dwa tryby. Czym się różnią i co daje nam ta opcja?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Co to jest ciche nagrywanie LV?

    Otwórz instrukcję obsługi swojego 5D Mark IV na stronie 312.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Co to jest ciche nagrywanie LV?

    Nie ma tam odpowiedzi na to pytanie.
    Chodzi mi o "ciche NAGRYWANIE LV" a nie "ciche FOTOGRAFOWANIE LV"

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Co to jest ciche nagrywanie LV?

    Zajrzyj ponownie na stronę 312 (zwróć uwagę na to co widać na grafice ilustrującej tę funkcję) oraz na strony 521 i 543.

    "Ciche nagryw. LV" równa się ciche fotografowanie w trybie LV i nie ma absolutnie żadnego zastosowania w trybie filmowania aparatem.

    Najprawdopodobniej jest to błąd popełniony w tłumaczeniu nazwy tej funkcji. Jak zmieni się język menu z polskiego na angielski to ta funkcja nosi nazwę "Silent LV shoot.". Jakby zrobili "Ciche fotogr. LV" to nie byłoby żadnych niedomówień a tak jest jak jest.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Co to jest ciche nagrywanie LV?

    Czyli błąd w tłumaczEniu po prostu, bardzo dziękuję.

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Co to jest ciche nagrywanie LV?

    Z tego powodu wszędzie mam angielskue menu. Ja często nie rozumiem tych sformułowań w PL.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7

    Domyślnie Odp: Co to jest ciche nagrywanie LV?

    Proszę mnie nie linczować za wykopki ale muszę przytoczyć pewien przypadek z tłumaczonej instrukcji obsługi aparatu fotograficznego sprzed prawie 20-tu lat. Otóż trafiłem na pewien parametr tam zapisany a była nim tzw. "DELIKATNOŚĆ". W pierwszym momencie zostałem zaskoczony ale po chwili wyobraziłem sobie dziewczynę po studiach anglistyki, która nie zna nazw parametrów z dziedziny fotografii i ich nazw w j. polskim i CZUŁOŚĆ przetłumaczyła... jak przetłumaczyła.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •