Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: YN 685 zaczęła sama błyskac

  1. #1

    Domyślnie YN 685 zaczęła sama błyskac

    Wita, mam proble z lampa YN 685, otóż ostatnio lampa zaczela sama blyskac, lampa sama z siebie wykonuje losowo slaby błysk, jesli chodz o robienie z nią zdjec to wszystko dziala prawidlowo, tylko potrafi blysnac pomiedzy wykonaniem kolejnego zdjecia

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    A nie naciskasz wtedy przypadkiem przycisku blokady ekspozycji?

  3. #3

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    Nie naciskam, wczesniej nie bylo tego problemu wszystko dzialalo ok. Zastanawiam sie nad wymiana stopki w lampie. https://m.pl.aliexpress.com/item/327...Q1555922096742
    Co sadzicie? Pomoze?

    --- Kolejny post ---

    Blysk pojawia sie losowa jak ruszam dynamiczniej aparatem

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    To moze w lampie coś robi podczas ruchu lekkie zwarcie choćby przycisk do recznego wyzwalania błysku?

  5. #5

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    Tylko lampa odpieta od aparatu zachowuje sie normalnie, nie blyska podczas wstrząsów.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    To faktycznie może w stopce tylko pytanie czy lampy czy aparatu a może jest duży luz i podczas ruszania traci styki i to wyzwala taki błysk?

  7. #7

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    Znalazłem doraźne rozwiazanie, podkleiłem paseczek aluminiowej tasmy pod stopkę lampy, i usterka podczas krotkich dwóch prób nie blysla samoczynnie ani razu. Tylko teraz mam dylemat czy wymienic stopke w lampie, czy raczej to bedzie po stronie aparatu(canon 750D, nowy, używany przeze mnie 8 miesiecy hobbystycznie)? I czy jesli by to bylo w aparacie to sa szanse oddac na gwarancje?

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    Nic tylko sprawdzić na innej lampie. Jak dalej bedzie to wina po stronie aparatu. Jak jest na gwarancji i wina po jego stronie to warto zgłosić aczkolwiek jeśli nic nie widac to w serwisie mogą stwierdzic z u nich z lampami canona wszystko jest ok. Nie spróbujesz nie przekonasz się

  9. #9

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    Ok, dzieki za rade

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: YN 685 zaczęła sama błyskac

    Tylko najlepiej na innym modelu lampy sprawdzic, a najlepiej na canonowskiej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •