Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: C 700D czas na zmiany ....?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar dredorc40
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    28

    Domyślnie C 700D czas na zmiany ....?

    Witam.Jestem posiadaczem 700d od kilku lat.Zastanawiam się nad zmianą na coś nowszego.Pod uwagę biorę używki 70d,80d i tu nasuwa mi się pytanie, czy warto.700d to 9 punktowy AF 70d i 80d odpowiednio 19 i 45 AF.Nowsze procesory większe matryce i kilka drobniejszych zmian.Czy wszystkie te "nowości" w praktyce przekładają się na lepszej jakości obrazek?Czy po kupnie 80d lub 70d będę mógł powiedzieć sobie ,no różnica kolosalna w jakości zdjęć , lepsze kolory ,zdecydowanie lepsza ostrość i ten AF to rewelacja w porownaniu do mojego starego 700d .700d nie jest zły jak na amatorską lustrzankę, ale technika idzie do przodu i kto stoi w miejscu ten sie cofa .Może bardziej doświadczeni koledzy z forum pomogą podjąć tą jakże trudną decyzje w wyborze nowego body.
    Pozdrawiam.
    Canon EOS 77D + C 24-105 f/4L IS USM, C 70-200 f4/L IS, M50 + 11-22MM, 22MM

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    W jakości zdjęć różnica będzie niewielka. Nie napisałeś do czego używasz aparatu. Moim zdaniem ta wymiana jest mało sensowna. Jeśli poszukujesz lepszej jakości obrazu lepiej jest zainwestować w przyzwoity obiektyw.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    Obiektyw albo wiedza, często nasłabszym ogniwem jest fotograf a zwalanie winy na sprzęt to norma.

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar dredorc40
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    W jakości zdjęć różnica będzie niewielka. Nie napisałeś do czego używasz aparatu. Moim zdaniem ta wymiana jest mało sensowna. Jeśli poszukujesz lepszej jakości obrazu lepiej jest zainwestować w przyzwoity obiektyw.
    Fotografia to krajobrazy, architektura rzadko portret.Do posiadanych szkiełek w takim razie co byś polecił.Wolę raczej stałki niż zmiennoogniskowe.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Obiektyw albo wiedza, często nasłabszym ogniwem jest fotograf a zwalanie winy na sprzęt to norma.
    Nie zwalam winy na sprzęt.Napisałem nawet ze 700d jest niezłym aparatem.Tak już jest że człowiek co jakiś czas poszukuje czegoś lepszego , nowszego gdzyby nie to dalej siedzielibyśmy na drzewach .
    Canon EOS 77D + C 24-105 f/4L IS USM, C 70-200 f4/L IS, M50 + 11-22MM, 22MM

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    noooooo, to kup 800D
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    Słyszałem, że są tacy fanatycy, którzy do krajobrazu używają stałek, ale tam obiektywy przymyka się do f/8-11 wiec IMVHO jest to mało sensowne.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    wydawaj pieniądze jak chcesz. 80d to dobra pucha. zalecałbym jednak kupno jakiś obiektywów do 700d. jeśli masz problem z ostrością czy kolorami, to znaczy, że nie wyciągasz maksimum z puchy którą masz. z 80d więc też nie wyciągniesz. ładne kolorki i ostrość na małym rozmiarowo ekraniku masz w smartfonie. robisz krajobrazy i portrety? kup 50 1.8 stm, kup jakieś uwa. stałki mają tę przewagę, że mają lepszą transmisję kolorów. zmiana puchy tylko po to, by focisz na kitowym szkle jest bez sensu.
    ebe ebe

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar dredorc40
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    wydawaj pieniądze jak chcesz. 80d to dobra pucha. zalecałbym jednak kupno jakiś obiektywów do 700d. jeśli masz problem z ostrością czy kolorami, to znaczy, że nie wyciągasz maksimum z puchy którą masz. z 80d więc też nie wyciągniesz. ładne kolorki i ostrość na małym rozmiarowo ekraniku masz w smartfonie. robisz krajobrazy i portrety? kup 50 1.8 stm, kup jakieś uwa. stałki mają tę przewagę, że mają lepszą transmisję kolorów. zmiana puchy tylko po to, by focisz na kitowym szkle jest bez sensu.
    Czy można coś z tego wiecej wyciągnąc.
    https://www.flickr.com/photos/167847...posted-public/
    A może rzeczywiście wszystko jest ok tylko mi się wydaje że czegoś tu brak .
    Ostatnio edytowane przez dredorc40 ; 22-04-2019 o 16:33
    Canon EOS 77D + C 24-105 f/4L IS USM, C 70-200 f4/L IS, M50 + 11-22MM, 22MM

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    kup 50 1.8 stm
    Wujek dobra rada. Ale przeczytałeś już w stopce, jakie ma szkła?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: C 700D czas na zmiany ....?

    Cytat Zamieszczone przez dredorc40 Zobacz posta
    Witam.Jestem posiadaczem 700d od kilku lat.Zastanawiam się nad zmianą na coś nowszego.Pod uwagę biorę używki 70d,80d i tu nasuwa mi się pytanie, czy warto.700d to 9 punktowy AF 70d i 80d odpowiednio 19 i 45 AF.Nowsze procesory większe matryce i kilka drobniejszych zmian.Czy wszystkie te "nowości" w praktyce przekładają się na lepszej jakości obrazek?Czy po kupnie 80d lub 70d będę mógł powiedzieć sobie ,no różnica kolosalna w jakości zdjęć , lepsze kolory ,zdecydowanie lepsza ostrość i ten AF to rewelacja w porownaniu do mojego starego 700d .700d nie jest zły jak na amatorską lustrzankę, ale technika idzie do przodu i kto stoi w miejscu ten sie cofa .Może bardziej doświadczeni koledzy z forum pomogą podjąć tą jakże trudną decyzje w wyborze nowego body.
    Pozdrawiam.
    Wszystko po trochu i wszystko zależy na ile to wykorzystasz w swojej działalności foto....
    Tu nie ma gotowych recept, a przymiotniki; większe, lepsze, szybsze są mało wymierne.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •