Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Co na początek do 1200 zł?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Co na początek do 1200 zł?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Mówimy o body za 1200zł Heloł!
    5D to dla mnie wyjątkowe body. Dzisiaj używam także nowszych konstrukcji ale obrazowanie 5D jest wyjątkowe. Jeżeli ktoś tego nie widzi to jest mnóstwo cropów w tej cenie

    Mówiąc szczerze to na swoim 5D classic nastukałem już jako drugi właściciel ponad 350.000 klatek (lustro się nawet nie odlepiło https://www.canon-board.info/threads...2o-lustro-w-5D)
    Wszystko rozumiem. Też mam sentyment do kaset magnetofonowych i dyskietek 3,5 cala a jeszcze większy do 5,25 cala i kart dziurkowanych/perforowanych Ale uwierzcie, że bardzo nie chciałbym wracać do czasów w których używało się kart dziurkowanych/perforowanych Zaręczam i zaświadczam,że one również były bardzo wyjątkowe - podobnie jak "obrazowanie 5D"

    Nie odkryję ameryki pisząc, że używam aparatu z matrycą 24 Mpix z 2013, który obecnie można kupić za 2k zł (niestety nie jest to canon). Oczywiście w 2005 roku Canon 5D to całkiem niezły aparat był (używałem go do upadłego) i zakładając, że osoba chcąca go obecnie kupić za 900 zł uwierzy w mały przebieg oraz regularne serwisowanie - czyli wymianę odklejającego się lustra oraz wymianę migawki (bo nie wierzę w przebieg rzędu 50-100k w starym 5D) to może uda się nim wykonać kilka fajnych zdjęć - czego szczerze życzę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-04-2019 o 21:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Co na początek do 1200 zł?

    Cytat Zamieszczone przez michalko Zobacz posta
    5D III Mark też słaby bo mało mpix...?
    @aptur czytaj posty po kolei, tu było o 5d3.

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Co na początek do 1200 zł?

    wszystkie tematy tak samo się kończą-5 na wypasie, żaden inny sprzęt już zdjęć nie robi
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Co na początek do 1200 zł?

    Ja tylko z pewną dozą nieśmiałości chciałbym wspomnieć, że doskonałe zdjęcia można wykonać nawet 350D i 500D - vid: https://fotoblogia.pl/976,tanim-apar...-dobre-zdjecia Zmierzam do tego, że zmiana 500D na 60D poza lepszą guzikologią niewiele wniesie w temacie jakości zdjęć.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Re: Co na początek do 1200 zł?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ja tylko z pewną dozą nieśmiałości chciałbym wspomnieć, że doskonałe zdjęcia można wykonać nawet 350D i 500D - vid: https://fotoblogia.pl/976,tanim-apar...-dobre-zdjecia Zmierzam do tego, że zmiana 500D na 60D poza lepszą guzikologią niewiele wniesie w temacie jakości zdjęć.
    Można, ale ISO już kuleje na 1600/3200, o jednym punkcie AF'u nie wspomne. Zrobić można ale wygoda też się liczy. Dochodzą jeszcze wyświetlacze, które na dzisiejsze standardy wyglądają jak tanie konsole do gier kupowane u kitajców.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Re: Co na początek do 1200 zł?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Można, ale ISO już kuleje na 1600/3200, o jednym punkcie AF'u nie wspomne.
    ISO 1600 w 350D to tragedia. Wiem bo miałem. Natomiast to samo ISO w 5D jest w pełni używalne. Jeden punkt AF mi nie robi bo do dzisiaj takiego używam.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Co na początek do 1200 zł?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    ISO 1600 w 350D to tragedia. Wiem bo miałem. Natomiast to samo ISO w 5D jest w pełni używalne. Jeden punkt AF mi nie robi bo do dzisiaj takiego używam.
    Zgodzę się, ale gdy potrzeba servo często te 12Mpix będzie cropowane do np.7 i już się robi lipa.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Co na początek do 1200 zł?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zgodzę się, ale gdy potrzeba servo często te 12Mpix będzie cropowane do np.7 i już się robi lipa.
    Pełna zgoda. Przy czym mając 5D nigdy nie używałem servo. Nawet w 6D nie używałem
    Nikogo do niczego nie namawiam. Przeszedłem drogę z xxxD do xD. W canonie do cropa obecnie bym nie wrócił. Mam cropa do zastosowań prywatnych ale to jest małe Fuji

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Co na początek do 1200 zł?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Pełna zgoda. Przy czym mając 5D nigdy nie używałem servo. Nawet w 6D nie używałem
    Nikogo do niczego nie namawiam. Przeszedłem drogę z xxxD do xD. W canonie do cropa obecnie bym nie wrócił. Mam cropa do zastosowań prywatnych ale to jest małe Fuji
    Obecnie w przypadku 5d3 jeśli fotografuje dzieci zostaje tylko servo i wolna seria (przy szybkiej podobne kadry i o wiele więcej zdjęć). M50 single, manualne ustawianie i super eye af któreho tsk bardzo mi brakuje w 5d...

    Wracając do tematu, 60D ok, 70'ka jeszcze lepsza ale coś z tymi płytami było na temacie. Idealny byłby chyba Canon M50 ale kasa już większa.

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Co na początek do 1200 zł?

    Panowie. Tu chodzi i przyjemność fotografowania, a nie brędzlowania się dodatkami do aparatów. Taki 20D jest już kompletnym aparatem i nie ma co się spinać. Jak to mawiają - dobry fotograf to i skrzynką po jabłkach dobre zdjęcie zrobi.
    Canon 5D jest bardzo ok. Mam i często używam. Bardziej cenię pracę z 5DC niż z 6D czy 7D. Dyskutując na temat co brakuje, a co można, okaże się, że taki 1Dx mk II to jednak słaby jet.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •