Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon 50D + Canon 50 1.8 STM, czy lepszy obiektyw do Canona 5DII?

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Canon 50D + Canon 50 1.8 STM, czy lepszy obiektyw do Canona 5DII?

    Cześć,
    w czerwcu będę robił swoje pierwsze wesele jako fotograf u znajomych na ślubie. (Jako drugi fotograf robiłem trzy wesela i kilka chrztów). Aktualnie mam Canona 5D II z Canonem 24-70mm f/2.8 I. Planuję sprzedać 24-70, jest to zbyt ciemne szkoło jak dla mnie do tego celu i trochę mydli na pełnej dziurze:/

    Aktualnie mam dylemat i zastanawiam się nad poniższymi opcjami po sprzedaży 24-70:

    1. Czy dokupić do 5D II Canona 35mm f/2.0 drugiej generacji, testowałem ze swoim body i robi naprawdę plastyczne i ostre zdjęcia od pełnego otworu. Do tego dokupić drugie body 50D z Canonem 50mm 1.8 STM - miałem kiedyś taki zestaw w domowym 'studiu'. Wykonałbym tym zestawem jakieś 25% wszystkich zdjęć.

    2. Czy może pójść z jednym body (trochę ryzykowne) i dokupić do 5D II właśnie tego Canona 35mm f/2.0 a do węższych ujęć Canona 85mm f/1.8. Trochę ciężko będzie zmieniać ciągle obiektywy i tego będzie to jedyne body. (Ewentualnie mogę pożyczyć Canona 550D i do niego założyć 85mm f/1.8, chociaż na cropie to będzie już zbyt wąsko).

    Co byście polecili z powyższych opcji? Gdybym miał więcej funduszy to zainwestowałbym pewnie w Sigme A 35mm f/1.4 i dokupił drugą pełną klatkę z Canonem 85mm f/1.2 Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości.

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar freemodest
    Dołączył
    Nov 2014
    Miasto
    Nysa/Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: Canon 50D + Canon 50 1.8 STM, czy lepszy obiektyw do Canona 5DII?

    Generalnie ja bym się nie odważył iść na zlecenie z 1 body.
    Jak naprawdę zależy Ci na rozwoju poleciłbym Ci sięgnąć po używkę canona 35 1.4 lub rzeczywiście sigmę 1.4. (Nie wiem jednak jak bardzo masz ograniczone fundusze)
    Ja uważam ze Ii opcja z 50d i podpiętym 85 1.8 jest najbardziej rozsądną i uspokoję Cię - ja większość zdjęć robię 135 2.0 i nie jest to dla mnie wcale zbyt wąska ogniskowa - a wręcz jest idealnie. Co więcej 85 1.8 to wcale nie takie sobie szkło żeby od razu marzyć o 85 1.2 które jest naprawdę wolne (wiadomo obrazek rekompensuje) jednak z doświadczenia Ci powiem że klienci zazwyczaj aż tak na to nie zwracają uwagi - brutalne ale prawdziwe.
    Ja naprzemiennie wiec mam 135 i 85 1.8 i z obu jestem zadowolony. 85 po jakimś czasie trzeba skalibrować bo ma tendencje do rozjechania się, ale później działa świetnie. Co do 35... 2.0 a 1.4 to bądź co bądź spora różnica. Jak Cię stać uderzyłbym w używkę 1.4.
    Pozdr
    modeststudio.pl
    facebook.com/modeststudio

  3. #3
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Canon 50D + Canon 50 1.8 STM, czy lepszy obiektyw do Canona 5DII?

    35 2.0 i 85 1.8 dadzą Ci fajny zestaw na ślub. Możesz śmiało tym obskoczyć całość.

    A może wystarczy na 5DI, 35 2.0 i 85 1.8 ?

    No bo faktycznie jakiś backup warto mieć. możę zamiast 5D to ten 50 taniej wyjdzie.

    A żonglowanie szkłami jest do ogarnięcia. Wiadomo, że wygodniej byłoby mieć 2 body, ale dla chcącego nic trudnego.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Canon 50D + Canon 50 1.8 STM, czy lepszy obiektyw do Canona 5DII?

    Dzięki Panowie za szybką odpowiedz Chyba wezmę 50D i do tego 85mm f/1.8 oraz 30mm f/2.0. Niestety na 35mm f/1.4 jeszcze mnie nie stać:/

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 50D + Canon 50 1.8 STM, czy lepszy obiektyw do Canona 5DII?

    Sprzęt kupiony, 5dII z 35mm 2.0 sprawuje się idealnie. Niestety nie mogę tego powiedzieć o 50d i 85mm 1.8, zapomniałem jak mało mogę zejść z ISO przy cropie Będę musiał zejść z czasu i zamrażać ruchu lampą zyskując na iso

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Canon 50D + Canon 50 1.8 STM, czy lepszy obiektyw do Canona 5DII?

    Cytat Zamieszczone przez czeski600 Zobacz posta
    Sprzęt kupiony, 5dII z 35mm 2.0 sprawuje się idealnie. Niestety nie mogę tego powiedzieć o 50d i 85mm 1.8, zapomniałem jak mało mogę zejść z ISO przy cropie Będę musiał zejść z czasu i zamrażać ruchu lampą zyskując na iso
    Z 35mm i 85mm dasz radę zrobić wszystko na ślubie. Na ff rzecz jasna. 50D bym sprzedał. Kup sobie drugie 5DII albo lepiej 6D (w dobrej cenie teraz można dostać) albo nawet klasyka 5D. Będziesz miał dwa body FF. Na jednym zapinasz 35 a na drugim 85 i działasz.

  7. #7
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Re: Odp: Canon 50D + Canon 50 1.8 STM, czy lepszy obiektyw do Canona 5DII?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Z 35mm i 85mm dasz radę zrobić wszystko na ślubie. Na ff rzecz jasna. 50D bym sprzedał. Kup sobie drugie 5DII albo lepiej 6D (w dobrej cenie teraz można dostać) albo nawet klasyka 5D. Będziesz miał dwa body FF. Na jednym zapinasz 35 a na drugim 85 i działasz.
    Oto słowa geniusza.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •